Hanojus

Hanojus – šiaurės Vietname esantis antras pagal dydį miestas, kurį skiria Hongha upė. Tai šalies sostinė, kurioje gyvena per 1,43 milijonai žmonių. Hanojus yra labai svarbus kultūrinis centras, kuriame labai daug muziejų, parkų, botanikos sodų, architektūros statinių ir kitų svarbių lankytinų objektų. Tai nuostabus miestas, kuriame pamatysite kitokį, nei europiečiai įpratę gyvenimo ritmą.

Hanoirickshaw-hanoi

Hoan Kiem ežeras

Pačiame Hanojaus centre yra nuostabusis Hoan Kiem ežeras. Unikalus vandens telkinys žymus savo skaidrumu, nes net būnant krante galima stebėti dideliu atstumu esantį povandeninį gyvenimą. Vandens paviršius atrodo įspūdingai ir net nuotraukose nepamatysite tokio grožio. Ežero centre stūkso Vėžlio šventyklos bokštas. Pakrantėje galima ramiai pasėdėti vienoje iš čia esančių kavinių arba stebėti lėlių teatro pasirodymus.

Hanoi---Hoan-Kiem-lakeimage #1412-20

Huong Tich uola

Huong Tich uola – viena iš svarbiausių viso Vietnamo lankytinų vietų. Jeigu tikėti legenda, tai ji buvo atrasta prieš beveik 2 tūkstančius metų, o vėliau vietiniai gyventojai pradėjo čia kurti šventyklas. 17 amžiuje čia buvo pastatyta Perfume – pati svarbiausia budistų šventovė šalyje. Kelias iki uolos yra įspūdingai gražus, o įžengus į vidų pro drakono nasrus primenantį praėjimą būsite sužavėti jos grožiu.

HuongCave

Hanojaus Thang long citadelė

Hanojaus Thang long citadelė yra istorinis miesto paminklas, kuris puošia Vietnamo sostinės centrą. Ji buvo pastatyta 11 amžiuje ant kinų tvirtovės griuvėsių ir simbolizavo šalies nepriklausomybę. Tai politikos ir religijos centras. Taip pat ir labai populiari turistų vieta, per metus čia apsilanko per 1 milijoną lankytojų.

citadel

Co Loa tvirtovė

Apie 18 kilometrų nuo Hanojaus nutolusioje Co Loa vietovėje stovi Co Loa tvirtovė.  Tai įstabus architektūros paminklas – senovės Vietnamo tvirtovė. Ji buvo pastatyta 3 amžiuje. Savo forma statinys primena sraigės namelį, o vietiniai ją taip ir vadina „Sraigės namu“. Šiuo metu čia yra viena iš svarbiausių lankytinų vietų Vietname.

Co-Loa-Citadel-500x331

Hanojaus šventykla

Nors Hanojaus apylinkėse yra daugybė įvairių šventyklų, tačiau pati svarbiausia – Hanojaus šventykla. Kasmet joje rengiama šventė, kurioje dalyvauja daugybė žmonių. Čia rengiami ir vandens lėlių teatro pasirodymai, kurie taip pat labai domina turistus. Tai reginys, kurio niekur kitur neišvysite. Šalia Hanojaus šventyklos į dangų stiebiasi kalnas, kuris matomas iš bet kurios miesto vietos, o pakilus į jo viršūnę Jūs galėsite mėgautis nuostabiu vaizdu į Hanojaus miestą ir jo nuostabią šventyklą.

hanojaus sventykla

Cuc Phuong nacionalinis parkas

Cuc Phuong nacionalinis parkas yra populiariausias parkas visame Vietname. Jame gyvena įvairiausi gyvūnai ir auga reti augalai, kurie nustebins net ir visko mačiusius lankytojus. Pavyzdžiui, čia pamatysite geltonos spalvos beždžiones, retus šikšnosparnius ir gražiausius pasaulio drugelius. Tarp turistų tai labai populiari vieta ekskursijoms.

Cuc Phuong2Cuc Phuong

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą