Hunanas

Pietų Kinijoje, pietiniame Jangdzės upės krante, yra Hunano provincija. Jos sostinė – Čangša. Išskirtinis jos gamtos grožis pakeri lankytojus, nes iš visos teritorijos, kuri siekia 211,8 tūkstančius kvadratinius kilometrus, net 80 procentų užima kalnai. Čia yra daugybė lankytinų vietų, kurios garsina šią vietovę.

1280px-1_fenghuang_ancient_town_hunan_china 1280px-1_furong_panorama_2012

Baylong liftas

Kinijoje, Hunano provincijoje yra išskirtinis lankytinas objektas. Tai – Baylong liftas. Jis kelia visus norinčius į apžvalgos aikštelę, kuri yra įspūdingame aukštyje. Ji įrengta 360 metrų aukštyje ir yra ypatinga tuo, kad yra pati aukščiausia tokio tipo apžvalgos aikštelė ne tik Kinijoje ar Azijoje, bet ir visame pasaulyje. Į viršų pakilti galima dviem būdais. Pirmasis – pasinaudoti Baylong liftu, o antrasis – įveikti atstumą pėsčiomis. Tiesa, pėsčiomis kilti teks maždaug 3 valandas, priklausomai nuo fizinių galimybių, o liftu pakylama per 3 minutes. Kiekvienoje lifto kabinoje gali kilti iki 50 žmonių, tokių kabinų yra trys ir kiekviena iš jų turi po du aukštus. Sienos šių keliamųjų kabinų yra permatomos, todėl kylant galima mėgautis įspūdingais vaizdais. Verta paminėti ir tai, kad Baylong liftas yra minimas Gineso knygoje kaip pats aukščiausias apžvalginis liftas pasaulyje. Jo statybos atsiėjo apie 18 milijonų JAV dolerių ir buvo baigtos 2002 metais. Tai brangi konstrukcija, kuri pakeri visus.

bailong_elevator

2_201203130220371zxG1

Nacionalinis Zhangjiajie miškų parkas

Nacionalinis Zhangjiajie miškų parkas yra Vulingjuano gamtinėje zonoje, kuri randama Hunano provincijoje. Tai yra Vulingšano kalnų dalis. Svarbu ir tai, kad nuo 1992 metų Nacionalinis Zhangjiajie miškų parkas priklauso UNESCO pasaulio paveldo sąrašui. Ši vietovė pakeri savo išskirtiniu kraštovaizdžiu. Taip pat ši sritis yra ne tik parkas, bet ir botaninis bei geologinis draustinis. Vieta garsėja tuo, kad šis slėnis unikalus. Čia stūkso per 3 tūkstančius smiltainio bokštų. Dalis iš jų siekia 800 metrų aukštį. Kalnų viršūnės apaugusios gausiais miškais, o iš šių medžių daugelis skaičiuoja jau ne vieną šimtą metų. Nacionalinis Zhangjiajie miškų parkas buvo įkurtas 1982 metais. Bendras plotas siekia 13 tūkstančių kvadratinių metrų. Čia be įspūdingų kalnų yra ir daugybė gražių augalų bei retų gyvūnų.


04China-20Zhangjiajie-146Zhangjiajie_National_Forest_Park_24

ZhangjiajieNP1

Baofeng ežeras

Dar viena įspūdinga Hunano provincijos lankytina vieta yra Baofeng ežeras. Jis žinomas visoje Kinijoje. Rasti šią nuostabią vietą galima prie to paties pavadinimo kalno. Iš viso teritorija užima daugiau kaip 274 hektarus žemės ploto. Ežeras priverčia aiktelėti iš nuostabos pamačius tokį gamtos stebuklą. Ne mažiau pakerės ir skaidrus vanduo bei aplink esantys įspūdingi miškai. Pasakiškas kraštovaizdis nepalieka abejingų. Kasmet prie Baofeng ežero atvyksta daugybė žmonių, kurie čia ilsisi, gėrisi vaizdais ir turiningai leidžia laiką pramogaudami. Kinai tiki, kad šis vanduo teikia ne tik švarą, bet ir ramybę bei sveikatą.

bfh 2_2014031817235548ZvQ

Tianmen urvas

Tianmen urvas yra to paties pavadinimo nacionaliniame parke. Kuo šis gamtos objektas ypatingas suprantama iškart tik jį pamačius. Tianmen urvas yra aukščiausias urvas visame pasaulyje. Pamačius jį pamatytas vaizdas labiau primena didžiulę arką, kuri yra uoloje. Didžiausias aukštis siekia 131 metrus, o plotis – 57 metrus. Tianmen urvo gylis yra 60 metrų. Tuo tarpu pačioje siauriausioje vietoje yra 28 metrai pločio. Iš abiejų šio kalno pusių yra akmens laiptai, kuriais galima pakilti į viršų. Pakilus iki urvo jis pereinamas ir galima nusileisti kitoje kalno pusėje. Dažnai dėl šios ypatybės Tianmen urvas vadinamas gamtiniu tiltu. Tai išties įspūdinga vieta, kurioje lankosi daugybė turistų. Tianmen urvas tapo puikiai žinomas pasaulyje 1999 metais, kuomet gerai žinomas pilotas P. Besen praskrido lėktuvu per šį urvą.

Flug-durch-Tianmen-Cave tianmen-mountain-cave

Auksinis kanjonas

Auksinis kanjonas priklauso yra Vulingjuano nacionaliniam parkui. Pavadinimas suteiktas dėka to, kad kanjonu teka graži upė, kuri iš viršaus šviečiant saulei spindi kaip auksas. Čia esantys akmenys, ant kurių skelbiama svarbi informacija, teigia, kad Auksinio kanjono grožis pakerėjo garsųjį imperatorių Čin Ši Huangdi. Ir iš tiesų tai kerinti vieta, kurios grožis pakerės visus, kurie į čia atvyksta. Tiesa, tam, kad suprasti, kokia tai ypatinga vieta, reikia čia apsilankyti. Auksinis kanjonas sudaro 5,7 kilometrus ilgio teritorijos, kuri driekiasi palei upę. Turistams siūloma leistis į pažintinę ekskursiją, kuri nepaliks abejingų.

Clear water flow in Jinbianxi Zhangjiajie-Golden-Whip-Stream-3-Jason

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą