Įspūdingiausi Pekino statiniai

Kinijos sostinė Pekinas gausiai lankomas turistų. Šis miestas turi ką jiems parodyti. Daugybė lankytinų objektų tarp kurių verti dėmesio architektūros statiniai. Jie ne tik gražūs, bet ir vertingi istoriniu ir kultūros paveldo požiūriu. Verta aplankyti Kinijos sostinę ir pažinti jos įspūdingiausius statinius.

PekC3ADn51b3051176255

Zhengyang bokštas

Zhengyang bokštas randamas Centrinės Pekino aikštės šiaurinėje dalyje. Tai įspūdingas istorinis statinys, kuris čia stovi nuo 1419 metų. Be to, jis buvo labai svarbi gynybinio komplekso pagrindinių vartų dalis. Tuomet miestas buvo itin saugomas. Šis bokštas tarnavo kaip pagrindinė gynybinės sienos dalis, kuri skyrė imperatoriaus gyvenamąją vietą nuo paprastų miesto gyventojų. Čia buvo ir koridorius, kuriuo galima buvo patekti pas imperatorių. Per daugelį metų Zhengyang bokštas patyrė daug puolimų ir buvo ne vieną kartą atstatomas. 1988 metais jis buvo paimtas į valstybinę globą kaip Kinijos kultūros objektas. Šiuo metu Zhengyang bokštas atviras lankytojams kaip muziejus.

Qian-Men-Double-Gate-1024x558

17 arkų tiltas

Vienas iš dėmesio vertų statinių stovi netoliese nuo Pekino centro. Jis yra Vasaros rūmuose. Tai 17 arkų tiltas, kuris nepalieka abejingų architektūros grožiui. Jo ilgis siekia 150 metrų, o plotis 7 metrus. Tiltas jungia aštuonkampį bokštą su Nanhu sala, kuris yra Šiauriniame ežere. Šis įspūdingas statinys čia stovi nuo 18 amžiaus. Verta paminėti ir tai, kad 17 arkų tiltas yra garsiojo Marko Polo tilto kopija. Jis puoštas baltu marmuru su baliustradomis išraižytomis 544 liūtais. Vietiniai gyventojai tiltą vadina vaivorykšte, kuri jungia žmonių pasaulį su pasakų šalimi.

Summer Palace - bridge of eternal happiness the-17_arch-bridge_537075

Marmuro laivas

Marmuro laivas yra Vasaros rūmų ežero paviljonas. Pekino pasididžiavimas ir turistų traukos objektas buvo pastatytas 1755 metais. Jo aukštis siekia 36 metrus. Ši konstrukcija sukurta iš akmens ir medienos. Langai dekoruoti spalvotų stiklų mozaikomis, o lubos plytelėmis. Gražus reginys stebimas lietui lyjant. Tuomet lietaus vanduo patenka į laivo viduje esančias kolonas, o joms prisipildžius vanduo išteka per drakonų nasrus tiesiai į ežerą. Marmuro laivas yra labai mėgstamas turistų.

Marble_Boat_in_Summer_Palace

Earthly Tranquility rūmai

1420 metais buvo pastatyti Earthly Tranquility rūmai. Tai yra šiauriausi rūmai iš kitų trijų čia esančių. Už jų yra įkurtas Imperatoriaus sodas. Tuomet, kai valdė Minų dinastija rūmai tarnavo kaip imperatorienės rezidencija. Vėliau valdant Cin dinastijai jie buvo perstatyti, o baigiantis 18 amžiui juos ir vėl rekonstravo. Po šios rekonstrukcijos darbų rūmai buvo padalinti į dvi dalis: vakarinę, kurioje buvo santuokos kambarys ir į rytinę, kurioje buvo keturi kambariai skirti melstis. Earthly Tranquility rūmai šiuo metu yra svarbus istorinis statinys, kuris dažnai įtraukiamas į lankytinų objektų sąrašą.

32bb9c8bf00eeec0fd1f1000forbidden-city-palace

Didieji liaudies rūmai

Didieji liaudies rūmai yra tarsi Parlamento rūmai, kurie stovi miesto centre esančioje gražiojoje ir garsiojoje Tiananmenio aikštėje. Čia priimami politiniai sprendimai bei vyksta įvairūs tiek politiniai, tiek ir visuomeniniai renginiai. Turistams siūloma ne tik iš išorės pamatyti didingą statinį, bet ir pabūvoti rūmų viduje. Tiesa, tai daryti galima tik tuomet, kai nevyksta posėdžiai ar svarbūs renginiai. Manoma, kad šis pastatas yra vienas didžiausių pasaulyje. Didieji liaudies rūmai užima apie 172 tūkstančius kvadratinių metrų plotą. Verta paminėti ir tai, kad jie yra didesni net už Uždraustojo miesto imperatoriškuosius rūmus. Pastatas tviska prabanga. Čia yra daugybė puošnių salių, iš kurių ypatingo dėmesio verta Didžioji auditorija. Ji suprojektuota net dešimčiai tūkstančių šalies atstovų.

A brightly lit Great Hall of The People at dusk. A brightly lit Great Hall of The People at dusk.

CCTV dangoraižis

Šiuolaikinis pastatas – CCTV dangoraižis puošia Pekiną nuo 2009 metų. Nors jo statybos buvo pradėtos 2004 metais. Jame šiuo metu yra centrinė Kinijos televizijos būstinė. Pats pastatas yra neįprastos formos ir du bokštai šiek tiek palinkę vienas į kito pusę. Dėl savo tokios įdomios formos CCTV dangoraižis gavo juokingą pavadinimą – „kelnės“. Šie du bokštai skiriasi aukščiais. Vienas iš jų turi 54 aukštus, o kitas šiek tiek mažiau – 44 aukštus. Aukščiausias taškas siekia 234 metrus aukščio. CCTV dangoraižis yra ne tik televizijos buveinė, bet čia yra ir darbo biurų, parodų salės, teatras, kultūros centras ir viešbutis, kuriame gali apsistoti turistai.

CCTVHeadquarters2smallcn_image.size.cctv-building-beijing-h545

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą