Šansi provincija

Šansi – šiaurės Kinijoje esanti provincija, kurios sostinė yra Tajuanas. Ji yra gražioje vietoje tarp Taihagšano ir Luliang kalnynų. Čia teka ir gražioji Fen upė. Kraštovaizdis ir daug lankytinų vietų pritraukia daugybę turistų, kurie lieka sužavėti šio išskirtinio gamtos grožio ir istorijos bei architektūros objektų gausos. Pažinti šios provincijos kultūrą bei pamatyti gražias bei įdomias vietas kasmet atvyksta vis daugiau ir daugiau turistų.

15

Yungang grotų urvai

Yungang grotų urvai randami 16 kilometrų nutolus nuo grasiojo Datong miesto į pietryčius. Tai labai populiari vieta. Yungang grotų urvai buvo suformuoti 460–525 metais. Tuo metu valdė Šiaurės Vei dinastija ir tai buvo kinų budizmo klestėjimo laikotarpis. Žmogaus sukurtas urvų grotų kompleksas sudarytas iš 252 urvų. Šis kūrimo menas ir technologijos į Kiniją atkeliavo iš Indijos. Yungang grotų urvuose yra per 51 tūkstantį Budos atvaizdų. Verta pasakyti ir tai, kad kai kurios iš jų siekia iki 17 metrų aukštį. Ši vieta tokia svarbi, kad Yungang grotų urvai yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą kaip vienas iš didžiausių urvų kompleksų visame pasaulyje. Tai yra tikras budistų meno lobis esantis Kinijoje.

Yungang-Grottoes-2Yungang-Grottoes-China

Devynių drakonų siena

Datong mieste stovi Devynių drakonų siena. Tai garsi lankytina vieta, nes ši siena yra pati didžiausia iš trijų panašių objektų esančių Kinijoje. Čia viskas sukurta laikantis garsiųjų Feng Shui principų, todėl sienos paskirtis saugoti miestą nuo blogos įtakos. Devynių drakonų sienos ilgis siekia apie 46 metrus, o plotis – 8 metrus. Ant jos pavaizduoti spalvoti drakonai. Kiekvienas iš jų turi savo vardą ir yra atsakingas už tam tikrą energetinę apsaugą, kuri ir saugo miestą bei jo gyventojus. Pačiame centre yra geltonos spalvos drakonas, kuris simbolizuoja imperatoriškąją galią. Devynių drakonų siena buvo sukurta 1630 metais prie Minų dinastijos kunigaikščio rūmų vartų. Šiuo metu tai labai gražiai sutvarkyta aplinka, kurią puošia šis lankytinas objektas.

Tourists admiring the decorative artwork of dragons on the Nine Dragon Screen in Datong, Shanxi, China.

Ornate and decorative dragon on the Nine Dragon Screen in Datong, Shanxi, China.

Pingyao miestas

Pingyao miestas yra senovės miestas. Tai tikras muziejus po atviru dangumi. Verta paminėti ir kitą svarbų faktą, dėl kurio jis tapo toks populiarus tarp turistų. Pingyao miestas yra vienintelis visoje šalyje miestas, kuris pilnai išsaugojo viduramžių laikų architektūrą. Čia yra net 99 muziejai, iš kurių kiekvienas yra saugomas valstybės. Pingyao miestas buvo įkurtas kelis šimtus metų prieš mūsų erą. Kartu su miestu buvo pastatyta ir siena, kurią perstatė 1370 metais. Jos aukštis siekia 12 metrų, o ilgis viršija 6 kilometrus. Ant šios galingos gynybinės sienos yra 72 sargybos bokštai. Miesto centre yra centrinis bokštas, daugybė gatvių ir gatvelių bei kitų senovinių pastatų. Čia išliko 3797 kiemeliai. Verta paminėti ir tai, kad visos Pingyao miesto gatvelės yra skirtos tik pėstiesiems.

5448280738_c17cfa7cc2_bShanxi_Pingyao_e

Xi'an Beilin muziejus

Tajuane, Šansi provincijos sostinėje, stovi ypatingai svarbus objektas. Tai – Xi'an Beilin muziejus. Jis buvo įkurtas 20 amžiuje buvusioje Konfucijaus šventyklos vietoje. Pagrindinis kelias veda prie didžiulio paminklo, kuriame vaizduojamas kinų mąstytojas Konfucijus ir jo pasekėjai. Akmens siena pasakoja apie Kinijos istoriją. Įžengus į muziejaus vidų randama įspūdinga kolekcija. Čia saugoma daugybė archeologinių radinių. Tarp eksponatų yra ir senovės sarkofagai, ir tūkstančių metų senumo suakmenėję jūros gyvūnai, ir vertingi meno kūriniai. Į Xi'an Beilin muziejų turistai vyksta iš tolimiausių šalių, nes tai labai vertingą kolekciją saugantis muziejus.

SONY DSC

top-5-historic-destinations-in-China2

Syuankun raw vienuolynas

Nuo Datongo miesto nutolus 65 kilometrus į pietryčius randamas Syuankun raw vienuolynas. Tai ypatinga vieta, kuri labai gerai žinoma pasaulyje. Vienuolynas buvo pastatytas 491 metais. Vis dėl to ne tik ilga istorija ir tradicijos prisidėjo prie šios vietos populiarumo. Labiausiai lankytojus traukia tas faktas, kad Syuankun raw vienuolynas pastatytas ant uolos šalia šventojo kalno. Pavadinimas išvertus iš kinų kalbos reiškia „kabantis vienuolynas“. Viduje uolos yra 40 salių ir paviljonų. Pati vienuolyno konstrukcija laikosi ant medinių sijų, kurios įstatytos į uolas. Pati didžiausia skulptūra iš čia esančių 80–ies yra Tatxat. Nuo 1982 metų Syuankun raw vienuolynas patenka į Kinijos nacionalinių paminklų sąrašą. Čia nuolat daug smalsių turistų, kurie atvyksta pamatyti šio architektūros stebuklo esančio neįprastoje vietoje.

Strange-Places2

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą