Šendženas

Šendženas – pietų Kinijoje, prie Perlų upės, esantis miestas. Pietuose jis ribojasi su Honkongu. Šendženas priklausi Guangdongo provincijai. Miestas yra unikalus. Čia daugybė įvairių gražių ir įdomių lankytinų vietų, kurios kasmet sutraukia daugybę turistų.

shenzhen Shenzhen_CBD_and_River

Minsk World tematinis parkas

Minsk World tematinis parkas yra karinės temos parkas. Jis buvo atidarytas 2000 metais. Tai lankytinas objektas, kuris supažindina su karine tematika. Pagrindinis objektas – lėktuvnešis, kurio pavadinimas yra Minsk. Tai didžiulis sovietų palikimo lėktuvnešis. Po avarijos jis buvo nurašytas ir 2006 metais parduotas aukcione už daugiau kaip 20 milijonų dolerių. Šiuo metu Minsk World tematinis parkas yra puiki vieta pramogoms. Čia išlaikyta karinė dvasia: parko darbuotojai aprengti karine apranga, visi eksponatai skirti apžiūrai tiek iš išorės, tiek ir iš vidaus. Dar viena svarbi šio parko vieta yra Auksinis paplūdimys. Tai gamtos grožis ir karinės technikos derinys, kuris sužavės lankytojus.

shenzhen-minsk

China, Shenzhen; Themepark "Minsk World". The Aircraft Carrier was built in the 70s by the Russians. After that it was sold to the Chinese in the late 90s, who decided to bring the Ship from Russia to China to restore it and make a Themepark out of it. It now lies in the harbour of Shenzhen and attracts thousend of tourists. © Reiner Riedler

Kinija miniatiūroje parkas

Ypatingai gausiai lankomas Kinija miniatiūroje parkas yra ta vieta, kurią būtina aplankyti. Tai vienas iš didžiausių tokio tipo parkų ne tik Kinijoje ar Azijoje, bet ir visame pasaulyje. Čia kūrėjai sukūrė Kinijos šalį su visomis svarbiausiomis jos lankytinomis vietomis ir istorija. Kinija miniatiūroje parkas užima apie 300 tūkstančių kvadratinių metrų žemės ploto. Kinija vaizduojama 15 kartų sumažinta. Tarp eksponatų yra Didžioji kinų siena, Dangaus šventykla, Čingischano kapas, Konfucijaus šventykla ir daugelis kitų svarbių objektų. Taip pat parke galima daugiau sužinoti ir apie kinų tradicijas. Iš viso čia yra apie 100 miniatiūrų bei daugiau kaip 50 tūkstančių keraminių žmonių ir gyvūnų figūrų.

538594705d127 1_shenzhen_splendid_china_2011

Kingkey 100 dangoraižis

Vienas iš svarbiausių Šendženo miesto lankytinų objektų yra Kingkey 100 dangoraižis. Tai daugiafunkcis pastatas, kurio statybos buvo baigtos 2011 metais. Jo aukštis siekia 442 metrus. Šiuo metu tai yra aukščiausias Šendženo miesto pastatas, o Kinijoje jis užima garbingą 4 vietą. Pasaulyje Kingkey 100 dangoraižis yra 10 vietoje pagal aukštį. Pirmieji 68 aukštai yra skirti darbo biurams, o paskutiniuosiuose 22 aukštuose yra St. Regis viešbučio apartamentai. Visa likusi dangoraižio dalis skirta prekybos ir pramogų vietoms. Čia yra KK Mall ir kino teatrai, restoranai ir pramogų centrai. Viena iš gražiausių vietų – Dangaus sodas. Už papildomą mokestį lankytojai gali jame pasivaikščioti ir pasigrožėti gražiais egzotiniais augalais.

kingkey-100-1

Etnografinio kaimo parkas

Etnografinio kaimo parkas yra visai netoliese nuo garsiojo Kinija miniatiūroje parko. Šiuos parkus galima aplankyti įsigijus vieną bendrą bilietą. Etnografinio kaimo parkas užima apie 200 tūkstančius kvadratinių metrų žemės plotą. Čia pristatomos 24 etninės mažumos. Lankytojai susipažįsta su jų tautiniais kostiumais, virtuve, kalba ir papročiais. Taip pat galima apžiūrėti pastatus, kurie būdingi tam tikrai etninei grupei. Labiausiai lankytojus žavi puikiai sutvarkytas kraštovaizdis ir galimybė paragauti įvairių tautinių bendruomenių patiekalų. Skirtingų kultūrų valgiai labai traukia turistus. Etnografinio kaimo parkas suskirstytas į zonas. Kiekviena tautinė bendruomenė turi savo muziejų, pramogų ir kultūros centrą bei gyvenamąsias patalpas. Labai dažnai parke organizuojamos įvairios šventės.

DSC_4215 shenzhens_largest_light_display_decorate_splendid_china_ten_thousand_lanterns_exhibit_cropped

Hongfa šventykla

Šendženo mieste stovi Hongfa šventykla, kuri yra didžiausia budistų šventykla šiame mieste. Nors ji buvo pastatyta visai nesenai, t.y. 1985 metais, tačiau ji daugeliui tikinčiųjų ir turistų yra puikiai žinoma. Pasak pasakojimų, šventykla pastatyta toje vietoje, kurioje kadaise stovėjo senovės šventykla. Kadangi neliko jokių pėdsakų apie ją, tai neaišku ar šis pasakojimas tikras, ar ne. Visas Hongfa šventyklos komplekso plotas užima apie 30 tūkstančius kvadratinių metrų. Pastatas pastatytas laikantis visų kinų tradicinės ir šiuolaikinės statybos tradicijų, ir technologijų. Ypatingo dėmesio sulaukia aukštutiniuose šventyklos aukštuose esančios pamaldų salės, kuriose saugomos Budos statulos, vertingos relikvijos ir senovės raštai.

ONvUf hongfa_temple

Šendženo prekybos centras

Šendženo prekybos centras įkurtas 50 aukštų dangoraižyje, kurio aukštis siekia 225 metus. Jis buvo baigtas statyti 2001 metais. Čia teikiamos paslaugos dešimčia užsienio kalbų. Tai tiek prekybos vietos, tiek ir verslo įmonių biurai. Taip pat čia yra įkurtas ir viešbutis, pramogų ir poilsio zonos. Lankytojų patogumui yra ir puikūs restoranai bei kavinės. Čia vedami ir seminarai bei parodos. Šendženo prekybos centras yra puiki vieta tiek verslo reikalams, tiek ir pramogoms ar poilsiui.

China_World_Trade_Center_Tower_3 dezeen_Kingkey_100_by-Farrells-Jonathan_Leijonhufvud_banner_1a

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą