Tibeto gamta

Tibetas yra istorinis – kultūrinis regionas, kurio didžioji dalis priklauso Kinijai. Jo istorinė sostinė – Lasa. Tibetas gerai žinomas keliautojams, nes šis regionas itin domina savo išskirtine kultūra ir gamta. Būtent gamtos grožis pakeri daugelį turistų. Didžiąją dalį teritorijos užima kalnai, tačiau yra ir gražių slėnių, miškų, ežerų.

14-nature-mountain-wallpaper 1605776-1920x1080-id528053sw1920w1920h1080overland-kathmandu-tibet-Mountains-view-from-the-top

Everesto kalnas

Everesto kalnas dar vadinamas Džomolungma arba Sagarmatha. Everesto vardą kalnas gavo 1865 metais, tuomet buvo suteiktas Karališkosios geografijos tarybos vardas. Tai aukščiausias pasaulio kalnas. Jis virš jūros lygio iškyla 8848 metrus. Kalnas priklauso Himalajų kalnynui, tiksliau Mahanlanngūro Himalajo kalnagūbriui. Jis skiria Tibetą nuo Nepalo. Svarbu paminėti tai, kad Nepalo pusėje yra įkurtas Sargamathos nacionalinis parkas. Tai gausiai lankoma kalno vieta. Parkas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tikriausiai daugeliui puikiai žinoma, kad į Everesto kalną nuolat buvo ir yra rengiamos ekspedicijos. Įprastai tam tinkamas metas yra du kartus per metus. Dažniausiai tam palankūs gegužės ir spalio – lapkričio mėnesiai. Everesto viršūnę pasiekė ir lietuviai: V. Vitkauskas, S. Vilius, A. Baltutis ir D. Vaičiulis.

Everest_North_Face_toward_Base_Camp_Tibet_Luca_Galuzzi_2006 everest-base-camp-tibet

Geltonoji upė

Geltonoji arba Huanghė upė yra antroji Kinijoje pagal ilgį. Ji siekia 4700 kilometrus. Taip pat ji yra viena iš ilgiausių pasaulio upių, todėl nenuostabu, kad upė yra įtraukta į turistinių objektų sąrašą. Geltonoji upė teka per devynias provincijas. Išteka ji Tibeto kalnyno rytuose. Ši teritorija priklauso Činghai provincijai. Toliau teka per Sičuaną, Gansu, Ningsia, Vidinę Mongoliją, Šensi, Šansi, Henaną. Žiotys yra Šandongo provincijoje. Vasaromis upė patvinsta, nes kyla poplūdžiai. Daugelyje vietų upė atrodo įspūdingai, sukurdama vis kitokį kraštovaizdį ji suteikia galimybę į gamtos kuriamą grožį pažvelgti vis kitaip.

????????

gty_yellow_river_kb_120531_wmain

 Lhamo Latso ežeras

Himalajų širdyje yra graži vieta. Tai – Lhamo Latso ežeras. Jis susiformavęs 5200 metrų aukštyje virš jūros lygio. Nepaisant to, kad ežeras yra nedidelis, tačiau jis labai svarbus budistams. Ežere gimė svarbi dievybė – Tszisyantyanmu. Po to, kai mirė Dalai Lama, aukštas pozicijas užimantys vienuoliai atvyksta į čia tam, kad gautų šventus ženklus. Čia atliekami ir įvairūs ritualai. Kiekvienais metais prie  Lhamo Latso ežero atvyksta labai daug tikinčiųjų. Taip pat čia atvyksta ir labai daug turistų. Tai išskirtinio grožio ir svarbos vieta.

Lhamo-Latso-pilgrimage 1_2011011116573016u7I

Šokinėjančio tigro tarpeklis

Šokinėjančio tigro tarpeklis (Hutiaoxia) yra dar viena gausiai lankoma Tibeto vieta. Tai tarpeklis, kuris gerai žinomas visame pasaulyje. Jis yra pats giliausias. Tarpeklio ilgis siekia 15 kilometrų. Labiausiai šią vietą vertina raftingo gerbėjai. Taip pat Šokinėjančio tigro tarpeklis yra labai populiari vieta, kuri skirta pėsčiųjų žygiams. Čia yra daug puikių pėsčiųjų maršrutų, kurių metu pamatomi gražiausi šios vietovės vaizdai. Matomos laukinės upės, kalnai, miškai. Tarpeklis sudarytas iš trijų sekcijų: viršutinės, vidurinės ir apatinės. Viršuje tarpeklis yra pats siauriausias. Čia jis tik 30 metrų. Pasak legendos laukinis tigras sekdamas savo grobį peršoko tarpeklį būtent šitoje vietoje. Dėl to ir buvo suteiktas toks pavadinimas.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

hutiaoxia-28

Karola ledynas

Vienas iš trijų kontinentinių Tibeto ledynų yra Karola ledynas. Jo aukštis siekia 5560 metrus, o bendras plotas užima 9,7 kvadratinius kilometrus. Šalia ledyno, dviejų kilometrų atstumu, yra gražus Jamdroko ežeras. Tai vienas iš trijų Tibeto ežerų, kurie yra šventi. Ežeras kartu su snieguotomis kalnų viršūnėmis atrodo įspūdingai. Įprastai keliautojai savo maršrutą pradeda nuo Jamdroko ežero ir eina link Karola ledyno. Einant šiuo maršrutu pamatomi gražiausi vaizdai. Įspūdingas vaizdas laukia tuomet, kai yra saulėta diena, nes ledyno spindėjimas suteikia išskirtinio žavesio šiai vietai.

2011-02-tibet-d4-karo-la-glacier-from-16500ft-pass-2

Namco ežeras

Tibeto kalnyne, prie šiaurinių Njenčen Tanglos kalnagūbrio šlaitų, yra gražus Namco ežeras. Tai nenuotakus ir druskingas vandens telkinys. Keliautojai atvykę į Lasa – istorinę Tibeto sostinę, pasirenka aplankyti ir šį ežerą, nes jis nuo čia yra už 42 kilometrų šiaurės vakarų kryptimi. Norintys pasigrožėti vandens grožiu turi žinoti, kad nuo lapkričio iki gegužės mėnesio jis užšąla. Namco ežeras yra 4718 metrų aukštyje, o jo ilgis siekia 70 kilometrų. Plotis – 30 kilometrų. Verta paminėti ir tai, kad jis yra ne tik turistinis objektas, kuris gausiai lankomas keliautojų, bet yra ir piligriminis kelias.

1-131211101J1

1198560974025

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą