Budapeštas

Vengrijos sostinė Budapeštas griauna mitus, kad Rytų Europoje nėra gražių vietų miestuose. Jis sužavės visus savo didinga ir daugelį amžių menančia architektūra ir istorija. Miestą skirianti Dunojaus upė dalina jį į kalnuotą – Budą ir lygumų – Peštą dalis. Greitas gyvenimo tempas, aštrus vengriškas maistas ir pramogos ilgai išliks kiekvieno čia apsilankiusio atminty.

budapestebudapeste-2

Vengrijos Parlamento Rūmai

Danubės upės krantinėje Vengrijos Parlamento Rūmai buvo pastatyti 1885m. ir iki 1902m. buvo didžiausias tokios paskirties pastatas visame pasaulyje. Norėdami apsilankyti viduje, turite sužinoti laiką kuomet parlamentas neposėdžiauja, nes tik tuomet įleidžiami turistai. Neogotikinio stiliaus statinys žavi ne tik savo didingumu, bet ir prabanga.  Viduje yra net 691 kambarys, didžiulės salės ir daugiau nei 20 kilometrų laiptų.

parliamentparliament-budapest

Matiašo bažnyčia

Budos rajone stūkso Matiašo bažnyčia dar kitaip vadinama Dievo Motinos pavadinimu. Įspūdingas architektūrinis statinys išsiskiria margomis keramikinėmis plytelėmis dengtu stogu, kuris matosi iš toli. 1015 metais buvo pastatyta romaneskinio stiliaus bažnyčia, tačiau originalusis pastatas iki šių dienų neišliko. Šiuo metu Budapešte išvysite 14 amžiuje perstatytą bei 19 amžiuje rekonstruotą gotikinio stiliaus bažnyčią.

matyas-templom

Budos pilis

Didinga Budos pilis stovinti pietinėje Pilies kalno dalyje yra viena didžiausių visoje Europoje. Apsilankę XIII amžiaus rūmuose pamatysite Vengrijos Nacionalinę galeriją, Budapešto istorijos ir dailės muziejų ir Nacionalinę biblioteką. Iš pilyje esančios apžvalgos aikštelės atsiveria nuostabūs vaizdai.

Buda-Castle

Sečeny terminės maudyklos

Budapešte nuo 1913 metų veikia Sečeny terminės maudyklos, kurios yra didžiausias Europoje medicininių vonių kompleksas. Vanduo į šį kompleksą tiekiamas iš terminių šaltinių, kurių temperatūra svyruoja nuo 74 iki 77 laipsnių Celsijaus. Jame lankosi sveikatos problemų turintys lankytojai, turistai ir visi kurie nori puikiai praleisti laiką. Gražiame neobaroko stiliaus pastate įkurtos Sečeny terminės maudyklos kasdien sulaukia daugybės lankytojų.

6-b

Gelerto kalnas

Viena iš lankomiausių Budapešto vietų – Gelerto kalnas. Jis yra priešingoje miesto centrui upės pusėje – Budoje. Tai 235 metrų aukščio natūraliai susiformavęs kalnas, kuris yra aukščiausia miesto viduryje esanti vieta nuo kurios galima grožėtis įspūdinga miesto panorama. Taip pat čia stovi Citadelės gynybinis kompleksas ir jame įsikūręs muziejus. Žinoma neįmanoma nepastebėti Laisvės statulos, kuri simbolizuoja dėkingumą tautos didvyriams, paaukojusiems savo gyvybes kovoje prieš okupaciją.

gellert_hegy_budapest_01

Miesto parkas

Miesto parkas yra mėgstamiausia miesto gyventojų pasivaikščiojimų ir poilsio vietų. Tai viena iš didžiausių žaliųjų teritorijų, kurioje yra ir didelis vandens telkinys, kuriame vasara galima plaukioti valtimi, o žiemą jis virsta čiuožykla.

budapest-varosliget-robinson

Trejybės aikštė

Trejybės aikštė žymi tuo, kad joje yra daugybė istorinių pastatų ir paminklų. Rotušės rūsyje yra vengriško vyno namai, dešinėje pusėje stovi istorinė Matiaso bažnyčia, Žvejų bastionas ir kiti. Trejybės aikštė taip pavadinta dėl joje stovinčios Trejybės kolonos, kuri skirta  siekiant atšvęsti maro pabaigą.

squere

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą