Poznanė

Vakarų Lenkijoje, prie Vartos upės, esanti Poznanė yra Didžiosios Lenkijos seniausias miestas. Čia kasmet vyksta tarptautinės mugės ir kiti svarbūs renginiai. Daugybė turistų atvyksta tam, kad pažinti šio miesto istoriją, pamatyti architektūrą bei puikiai praleisti laiką. Poznanėje kiekvienas ras įdomių lankytinų vietų bei renginių, todėl viešnagė šiame Lenkijos mieste neprailgs.

2

3Poznanės rotušė

Renesanso stiliaus Poznanės rotušė buvo pastatyta 16 amžiaus viduryje Senojo turgaus aikštėje. Labiausiai ją išgarsino architekto I. B. Kuadro sukurtas fasadas su lodžijomis, kurias puošia aukšta siena su trimis bokštais. Šis architektūros paminklas gerai žinomas visoje šalyje. Ne tik fasadas, bet ir vidaus interjeras vertas pagyrų. Čia dirbo geriausi meistrai, kurie atidžiai kūrė kiekvieną detalę. Šiuo metu Poznanės rotušėje yra įkurtas Poznanės miesto istorijos muziejus. Eksponatų amžius prasideda nuo 10 amžiaus radinių. Jeigu ir nenorite eiti į muziejų, tai bent jau ateiti ir pasigrožėti rotuše iš išorės – būtina.

Ratusz w Poznaniu1

Ratusz w PoznaniuSenojo turgaus aikštė

Senojo turgaus aikštė yra pagrindinė centrinė senovinė miesto aikštė. Ji žinoma kaip pati gražiausia visoje Lenkijoje. Be to, ji yra viena iš didžiausių visoje Europoje. Aikštė buvo pradėta statyti 1253 metais. Keturkampio formos aikštė labai lankoma vietinių gyventojų ir turistų. Greta jos įsikūrę viešbučiai, kavinės, restoranai. Taip pat čia rasite daugybę istorinių namų. Joje stovi ir pagrindinis Poznanės lankytinas objektas – Poznanės rotušė. Be to, aikštėje stovi Gėdos stulpas, Prozerpinos, Apolono, Neptūno ir Marso fontanai bei Šv. Nepomucko paminklas.

Senojo turgaus aikštė

Senojo turgaus aikštė1Rogalinku rūmai ir parkas

Apie 20 kilometrų nuo Poznanės stovi Rogalinku rūmai. Greta jų yra įkurtas nuostabaus grožio 18 amžiaus parkas. Visas rūmų kompleksas labai lankomas turistų. 1768 metais buvo pradėtas statyti įspūdingas rūmų ir parko ansamblis, kuris atspindi baroko ir klasicizmo stilius. Per šį laikotarpį Rogalinku rūmai ne kartą nukentėjo, tačiau nepaisant visų negandų 1949 metais juose buvo atidarytas Poznanės liaudies muziejus. Tarp eksponatų yra senoviniai baldai ir vertingi meno kūriniai.

normal_4859f22f49f2ff370b473aa8652b2ebf

Nacionalinis Poznanės muziejus

Nacionalinis Poznanės muziejus yra vienas iš didžiausių Lenkijos muziejų, kuris labai populiarus. Jis buvo įkurtas 1857 metais ir tuo metu vadinosi „Lenkų ir slovėnų senovės muziejus“. O dabartinis pastatas buvo pastatytas 1904 metais. Čia saugoma brangi lenkų ir užsienio menininkų darbų, kurie buvo sukurti nuo 16 amžiaus. Nacionaliniame Poznanės muziejuje yra pastovi kolekcija ir nuolat rengiamos parodos.

National Museum poznan

Kornik pilis

Kornik pilis žinoma nuo viduramžių. Ją valdė garsi Gorkowie magnatų šeima. Per daugelį metų pastatas nuolat buvo atnaujinamas ir plečiamas. Keitėsi valdžiusios šeimos, o kartu su jomis ir pilies išvaizda. Šiuo metu lankytojai gali pasigrožėti vėlyvojo baroko stiliaus statinius, kuris yra įspūdingas architektūros paminklas. Čia nuolat organizuojamos ekskursijos, kuriose mielai dalyvauja daugybė lankytojų.Kórnik

Kórnik (Poznań

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą