Varna

Varna – Juodosios jūros pakrantėje įsikūręs Bulgarijos uostamiestis. Nuostabus gamtos grožis bei išvystytas turistinis bei kultūrinis gyvenimas tapo modernaus miesto vizitine kortele. Jame organizuojami įvairūs renginiai, vyksta šiuolaikinės parodos ir galima linksmai praleisti laiką lankantis miesto klubuose, baruose ar restoranuose, o daugelio amžių istorija suteikia galimybę pažinti Bulgarijos istoriją.

varna06varna02

Auksinės kopos

Auksinės kopos yra vienas seniausių Bulgarijos kurortinių kompleksų, kuris įkurtas Varnos mieste. Jos yra antros pagal populiarumą visoje šalyje. Bulgarijos miestas Varna yra vadinamas vasaros sostine, o jame esančios Auksinės kopos garsėja nuostabaus grožio paplūdimiais ir naktiniu gyvenimu.  Jos gavo „Mėlynosios vėliavos“ apdovanojimą už puikiai prižiūrimus paplūdimius.

auksines kopos1auksines kopos

Akvariumas ir Juodosios jūros muziejus

Varnos centre Akvariumas ir Juodosios jūros muziejus yra įsikūręs Jūros parke, kuris yra vienas žinomiausių miesto pastatų. Ekspozicijoje pamatysite daugiau nei 140 rūšių įvairiausių žuvų, gyvenančių Juodojoje jūroje, gėlavandenių ir Viduržemio jūroje gyvenančių žuvų. Po pažinties su jomis galima apžiūrėti egzotiškas žuvų rūšis, kurios atvežtos iš pačių tolimiausių kraštų. Tai viena iš populiariausių turistų vietų visame mieste.

batumi-aquarium-int-01-528x296Swimming

Jūros parkas

Juodosios jūros įlankoje esantis Jūros parkas – miesto simbolis. Ne tik nuostabia gamta ir pramogomis garsėja miesto gyventojų pamėgta vieta. Nuo 1961 m. parko teritorijoje dirba Varnos zoologijos sodas, kuris ir šiandien visiems lankytojams teikia didžiulį džiaugsmą. Taip pat Jūros parke įkurtas Varnos delfinariumas, kuriame nuolat gausu smalsių žiūrovų. Delfinų pasirodymai labiausiai laukiamas reginys.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAnewscontents_zoom_450

Varnos botanikos sodas

Varnos botanikos sodas dar vadinamas ekoparku buvo įkurtas 1977 metais, o nuo 2002 metų jis laikomas pirmuoju ekologiniu parku Bulgarijoje. Jame persipina dirbtinės ir natūralios ekologinės sistemos. Vaikščiojant galima pamatyti augalų kolekciją, kuri saugo daugiau kaip 300 rūšių egzotinių medžių, krūmų ir daugiau nei 100 rūšių žolinių augalų. Mėgstantiems įvairias gėles ir augalus verta apsilankyti čia įkurtame turguje, kuriame galima įsigyti kambarinių augalų, dekoratyvių krūmų ir įvairių medžių sodinukų.

Botanical_Garden_

Euxinograd rūmai

Vos 8 kilometrus į šiaurę nuo Varnos miesto centro yra Euxinograd rūmai. Tai Juodosios jūros pakrantėje pastatyta 19 amžiaus pabaigos bulgarų karališkoji vasaros rezidencija ir parkas. Architektūra atspindi prancūzų 18 amžiaus chateau stilių. Įspūdingai atrodo aukštas prancūziško stiliaus mansardos stogas ir laikrodžio bokštas. Euxinograd rūmų vyno rūsys, kuris buvo įkurtas 1891 m., iki šiol nepraranda savo populiarumo, nes čia gaminamas vynas yra laikomas vienu geriausių Bulgarijoje. Iki šiol čia yra gaminama aukštos kokybės 12 rūšių baltas vynas ir 7 rūšių brendis.

6133389

Varnos soboras

Pasivaikščiojimo metu neįmanoma mieste nepastebėti paauksuotų Varnos soboro kupolų. Ji dar vadinama Šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų katedra. Tai didžiausia stačiatikių bažnyčia Bulgarijoje, o pagal dydį ji yra antroji šalies šventovė, pastatyta neobizantiniu stiliumi.

 gavin-hellier-cathedral-of-the-assumption-of-the-virgin-varna-black-sea-coast-bulgaria

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą