Adrijos pajūris

Slovėnijoje esantis Adrijos jūros pajūris žinomas kaip gražios gamtos kampelis. Taip pat čia be gamtos grožio yra puikūs kurortai, kuriuose kasmet ilsisi labai daug poilsiautojų iš įvairių pasaulio šalių. Vasaros čia sausos ir karštos, o žiemos pakankamai šiltos, todėl net ir šaltuoju metų laiku nusprendus čia paviešėti neteks nusivilti.

adriatic_sea-1

Adriatika3 img1_22

Portorožas

Portorožas – Slovėnijos kurortas, kuris įkurtas ant Adrijos jūros pakrantės. Miesto pavadinimas išvertus iš italų kalbos reiškia „rožių uostas“. Nuo šalies sostinės Liublianos šis kurortas nutolęs tik apie 130 kilometrų, todėl atvykus į čia labai greitai galima nuvykti ir į nuostabųjį pajūrį. Iš vienos pusės Portorožas ribojasi su Liucia kaimeliu, o iš kitos su viduramžių miestu Piranu. 1911 metais šiame kurorte iškilo pirmasis terminis centras, o 1994 metais buvo atrastos karšto mineralinio vandens versmės ir po dvejų metų buvo atidarytas gydomasis kompleksas. Portorože gydoma su gydomuoju jūros dumblu, įvairiomis mineralinėmis voniomis, masažais, mankštomis. Kurorte galima ne tik sustiprinti sveikatą, bet ir puikiai pailsėti bei pamatyti gražiausias Adrijos pajūrio vietas.

portorozplyazhi-adriaticheskogo-morya

Piranas

Senovinis viduramžių miestas Piranas garsėja ne tik istorija, bet ir tuo, kad čia atvyksta romantiškų akimirkų pasiilgusios poros. Siauros gatvelės, kuriose stovi gražūs senieji miesto pastatai sukuria ypatingą atmosferą. Pabuvojus jame atrodo, kad persikeliama į viduramžius. Senovės legendos, kurios čia mielai pasakojamos neleidžia pamiršti ir istorijos. Nors mieste gyvena tik apie 5 tūkstančiai gyventojų, tačiau šis miestas tikrai nėra nuobodus. Priešingai, jis turi subtilų žavesį, kurį suprasite tik apsilankę jame. Be to, lankytojus pakeri nuostabioji Adrijos jūra. Atostogos šiame kurorte tikrai neprailgs, nes ir pramogų čia tikrai netrūksta.

537597_piran_istria_slovenia_2048x1361_(www.GdeFon.ru)

Koperis

Atvykę į Slovėniją rasite vieną iš geriausių paplūdimių, kuris pelnytai gavo tokį pavadinimą tarp geriausių viso pasaulio paplūdimių. Tai – Koperis. Šiame mieste esantis puikus paplūdimys driekiasi apie 50 kilometrų. Tiesa, šeimoms su vaikais ši vieta ne itin tinkama, nes nuo pat kranto gylis yra pakankamai didelis. Verta paminėti ir tai, kad Koperio miestas yra didelis uostamiestis, todėl čia gausu jachtų ir juntamas nuolatinis šurmulys. Mėgstantys linksmintis galės tai daryti į valias, nes vakarais paplūdimyje organizuojami įvairūs renginiai. Nepaisant šių trūkumų čia rasite gražias vietas ir puikų aptarnavimą.

koper1OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zusterna vandens pramogų parkas

Poilsis Adrijos pajūryje tikrai neprailgs. Puiki vieta pramogoms – Zusterna vandens pramogų parkas, kuris randamas Kopere. Čia patiks tiek suaugusiems, tiek ir vaikams. Visų laukia daugybė dengtų ir atvirų baseinų. Juose vanduo ne tik paprastas, bet ir jūros. Taip pat laukia vandens masažai, sukūrinės vonios, pirčių kompleksas. Verta žinoti, kad Zusterna vandens pramogų parkas yra didžiausias Adrijos jūros pakrantėje. Taip pat adrenalino mėgėjams siūloma išbandyti jėgas atrakcionuose. Zusterna vandens pramogų parke yra ir puikus viešbutis, todėl čia galima ir apsistoti nakvynei. Kiekvieno lankytojo laukia geras aptarnavimas bei maloniai praleistas laikas mėgaujantis vandens parko pramogomis.

inline_gal_terme.catez_hotel.aquapark.zusterna_920145599

Vinakoper vyno gamykla

Vinakoper vyno gamykla yra viena iš žymiausių ir geriausių Slovėnijos vynų gamyklų. Ji įkurta Kopere. Tai labai lankoma vieta, nes ši gamykla taip pat yra ir viena iš didžiausių šalyje. Čia gaminamas pats geriausias Slovėnijos vynas. Vynuogynai auginami net 590 hektarų žemės plote. Vienas iš vynuogynų yra nuo jūros nutolęs tik apie 15 kilometrų. Vaizdas čia tikrai nuostabus. Turistai mielai atvyksta į Vinakoper vyno gamyklą tam, kad pažintų gamybos procesą ir galėtų apsilankyti degustacijų salėje. Čia patiekiami aromatingi ir aukštos kokybės vynai.

vinakoper

Sergej Masera jūrų muziejus

Atvykus į Adrijos pajūrį vertėtų apsilankyti Sergej Masera jūrų muziejuje. Jis įkurtas gražiajame Pirano mieste. Šiame muziejuje esanti ekspozicija skirta Slovėnijos jūrininkystės istorijai bei jos tradicijoms. Jis buvo įkurtas 1954 metais 19 amžiaus neoklasikinio stiliaus pastate. Įžengus į vidų galima sužinoti ne tik istoriją, bet ir pamatyti eksponatus, kurie skirti archeologijos, jūrų ir istorijos temoms. Tarp jų galima pamatyti Slovėnijos žvejams priklausiusius daiktus. Taip pat verta paminėti, kad Sergej Masera jūrų muziejus priklauso tarptautiniam jūrų muziejų kongresui ir yra vienas iš Viduržemio jūrų muziejų asociacijos įkūrėjas.

IMG_2710_piran_palaca_gabrielli_pomorski_muzej_big

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą