Amalfis

Italijoje, šalia Salerno įlankos įsikūręs Amalfis yra vienas iš pagrindinių Amalfio krantų miestų. Tai puikus kurortas, kuriame kasmet atostogauja daugybė poilsiautojų. Verta žinoti, kad Amalfis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Daugelio amžių istoriniai įvykiai, architektūra ir nuostabi gamta traukia lankytojus. Uolos, tarpekliai, jūra ir augmenija pakeri gamtos mylėtojus.

800px-Costiera_Amalfitana_-_Italia800px-View_of_Amalfi

Sant Andrea katedra

Sant Andrea katedra yra labiausiai lankoma Amalfio vieta. 9 amžiuje pastatyta šventovė suteikia puikią galimybę pamatyti itin retą arabų ir normandų architektūros stilių. Taip pat per daugelį metų vis atnaujinant katedrą buvo suteikiami ir kiti architektūros stiliai: gotikos, bizantų, baroko. Pati įspūdingiausia vieta – 57 pakopų laiptai, kuriais pakilus galima patekti į vieną iš šventovės salių. Sant Andrea katedra ir viduje nustebina kruopščiai kurtu interjeru, ir vertingais reliktiniais kūriniais.

DuomoAmalfiduomo-di-Amalfi---cripta

Chiostro del Paradiso kapinės

Kairėje Amalfi katedros pusėje rasite Chiostro del Paradiso kapines. Nepaisant pavadinimo, čia lankytojai randa 800 metų senumo kapines su daugybe meno kūrinių: statulas, mozaikas, skulptūras. Jose palaidota daug labai garsių ir svarbių asmenų. Šioje vietoje nuolat galima pamatyti turistus, kurie mielai renkasi šią vietą ekskursijoms.

chiostro-paradisoChiostro del Paradiso

Grotta dello Smeraldo

Amalfi krantinėje esantis jūros urvas Grotta dello Smeraldo – viena iš labiausiai norimų aplankyti vietų šiose apylinkėse. Tai suprantama, nes jis yra vienas iš nedaugelio tokio pobūdžio. Tai urvas, kuris užpildytas jūros vandeniu ir apšviestas įspūdinga šviesa. Urvo aukštis siekia 24 metrus virš vandens. Daugelį metų Grotta dello Smeraldo buvo neatrasta vieta. Tai nutiko dėl to, kad vienintelis praėjimas į ją yra po vandeniu. Ir tik 1932 metais vietinio žvejo dėka buvo atrasta ši nuostabi vieta.

Grota SzmaragdowaGrotta_smeraldo_Gt_big

Porta della Marina vartai

Porta della Marina vartai daugelio turistų pamėgta vieta. Jie ypatingi tuo, kad čia galima pasigrožėti nuostabiu meno kūriniu – keraminiu pano. Jis buvo sukurtas 1950 metais prekybinių kelių atminimui, kurie buvo naudojami viduramžiais. Šalia vartų nuolat būriuojasi minios turistų norinčių pamatyti šį žemėlapį. Porta della Marina vartai yra svarbus architektūros paminklas.

Porta della MarinaPorta della Marina1

Amalfi pakrantė

Viena iš nuostabiausių Italijos pakrančių yra Amalfi. Šioje teritorijoje kranto kraštovaizdis sudarytas iš uolėtų kalnų, kurie puikiai dera su jūros skalaujama krantine. Amlafi miestas puiki kurortinė vieta. Be daugelio lankomų vietų Amalfi pakrantė užima aukščiausias pozicijas. Juk poilsiautojai atvyksta ne tik susipažinti su miesto istorija, architektūra ar kultūra. Daugelis nori mėgautis saule,  jūra ir paplūdimais. Būtent Amalfi pakrantėje randamas puikus paplūdimys.

beach amalfi

Flavio Gioia paminklas

Greta Amalfi pakrantės stovi gražus Flavio Gioia paminklas. Tai ne tik labai graži vieta, kurioje nuolat galima sutikti minias smalsuolių ar pasivaikščioti atėjusių vietinių gyventojų. Tai svarbi vieta. Čia stovintis paminklas skirtas atminti Flavio Gioia, kuris manoma buvo jūrinio kompaso išradėjas.

Piazza Flavio Gioia

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą