Avinjonas

Pietų Prancūzijoje esantis Avinjonas įkurtas šalia Ronos ir Diuranso upių santakos. Turistai atvykę į šią šalį pateks tarsi į viduramžius. Avinjonas apsuptas dantytomis sienomis su 30 bokštų. Daug istorinių ir architektūrinių vertybių saugomos už jų. Miestas taip pat garsėja Popiežiaus rūmais. Tai puikus miestas pažinti prancūzų gyvenimą ir senovės istoriją.

venus2untitled

Avinjono siena

Gynybinė Avinjono siena mena viduramžius. Trijų metrų aukščio siena driekiasi apie 4300 metrus. Tai pati didžiausia gynybinė siena Europoje, nors ji ne visą miestą dengia. Avinjono šiaurėje ji susijungia su uolomis ir beveik 58 metrus jos tarnauja kaip gynybinė siena. Kadaise čia buvo 7 vartai, o dabar jų yra 13. Istorinis miesto centras, kuris apsuptas sienos yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

remparts-nuitremparts-avignon

Popiežiaus rūmai

Avinjone stovintys Popiežiaus rūmai labiau primena didingą pilį, nei rūmus. Rūmus supa 12 bokštų, kurių viduje yra patalpos, kuriose vykdavo įvairios ceremonijos ar buvo atliekami buitiniai darbai. Patys aukščiausi bokštai siekia net 5 aukštus. 1355 metais Benediktas XII savo valdymui pažymėti rūmus išplėtė, o dabar šią dalį vadina Senaisiais rūmais arba Benedikto XII rūmais.

Avignon,_Palais_des_Papes_by_JM_Rosier

Rocher des Doms sodai

Rocher des Doms sodai užima apie 29 tūkstančius kvadratinių metrų. Jų teritorijoje yra nuostabus ir didelis vandens telkinys, kuriame plaukioja gulbės, antys, žąsys ir karpiai. Čia puiki vieta ramiam poilsiui, pasivaikščiojimui grožintis gamta ir iškyloms. Iš apžvalgos aikštelės galima pamatyti gražiausias miesto vietas: Sen Vemeze tiltą, Popiežiaus rūmus, kalnų masyvus ir Ronos upės krantines. Rocher des Doms sodai yra vienas iš lankomiausių Avinjono miesto vietų.

rocher_doms_400rue-des-teinturiers-avignon

Angladono muziejus

Angladono muziejus yra privatus muziejus, kurį įkūrė vertingos kolekcijos savininkas Žakas Duse. Muziejus yra sename 18 amžiaus pastate. Vėliau čia gyveno vertingos kolekcijos savininko šeima. Antrajame muziejaus aukšte saugoma itin vertinga meno kolekcija, kurios eksponatai vertinami visame pasaulyje. Tai 18–20 amžiaus kūriniai.

3461698_6_902f_visite-organisee-du-musee-angladon-a-avignon_1169a4503c1bdadeb9094b498caa7cf6citeadministrativeavignon

Bambukų parkas

Bambukų parkas yra netoli nuo senojo Avinjono. Tai botanikos sodas, kuris labai mėgstamas turistų. 2008 metais jis buvo paskelbtas Prancūzijos istoriniu paminklu. Daugumą augalų, kuriuos pamatysite vaikščiodami šiame nuostabiame botanikos sode yra pasodinti 19 amžiuje. Bambukų parkas užima daugiau kaip 10 hektarų žemės ploto. Iš viso čia yra 40 rūšių bambukų, kurių aukštis siekia 23 metrus. Taip pat čia yra Magnolijų sodas, Bonsų sodas, oranžerija, Vandens sodas, Drakono pieva ir kiti įdomūs lankytini objektai.

bambouseraie02bambouseraie-de-prafrance

Avinjono tiltas

Avinjono tiltas puošia miestą ir traukia smalsių turistų žvilgsnius. Jis buvo pastatytas 1185 metais. Per Ronos upę nutiestas tiltas jungė Prancūziją su Popiežiaus valstybe. Šiuo metu tiltas yra atnaujintas ypatingai gražiai atrodo vakare, kuomet šviesos atsispindi upėje.

Avignon20Bridgecroisiere-avignon

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą