Bergenas

Norvegijos pietvakariuose, šalia Šiaurės jūros, esantis Bergeno miestas yra antrasis pagal dydį šalies miestas. Tai turtingos istorijos vieta, kurioje galima susipažinti su šalies papročiais ir kultūra. Bergene vyksta įvairūs kasmetiniai muzikos festivaliai, kurie sutraukia daugybę svečių iš įvairiausių pasaulio kampelių. Miesto architektūra, vietiniai barai bei kavinės, įdomios lankytinos vietos siūlo turiningai praleisti laiką.

Bergen_by_nightBergenNorway

Bergeno akvariumas

Bergeno akvariumas, stovintis šalia Bergeno pakrantės, turi brangiausią jūros faunos kolekciją visoje Europoje. Prie pat įėjimo Jus pasitiks jūros ruoniai ir pingvinai. Viduje lankytojus apsupa daugiau kaip 1 milijonas litrų jūros vandens, kuriame pamatysite įvairiausių jūros gyvių. Dėka puikių sąlygų čia galima auginti iš bet kurio pasaulio kampelio atgabentas žuvis.

Bergen_6Bergen Aquarium 3

Bergeno prieplauka

Bergeno prieplauka yra miesto centras, kuris svarbus savo istorija ir tradicijomis. Turistai čia ras suvenyrų, kavinių ir menininkų dirbtuves. Čia juk šimtus metų buvo judrus prekybos ir amatų centras, kuriame buvo pastatyti patys pirmieji Bergeno pastatai. Nuo 1980 metų Bergeno prieplauka įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mėgstantys jūros gėrybes turi užeiti į Enhorningen restoraną, kuriame ras ne tik jaukią atmosferą, bet ir labai skanų maistą.

1617192526_8c887f3ce0_z

Bergeno žuvies turgus

Netoli Bergeno prieplaukos yra garsusis žuvų turgus dar vadinamas Fisketorvet. Nuo senų laikų miestas garsėjantis sužvejojamomis žuvis turi puikią vietą, kurioje galima įsigyti šviežių ir sūdytų žuvų bei kitų jūros gėrybių. Labiausiai perkamos lašišos, krevetės, krabai ir omarai. Taip pat pirkėjams siūlomi ūkininkų produktai – sūriai, kepiniai, daržovės ir vaisiai.

bergen-fisketorvet-torget-fisk-frisk-fiskemarked-norge-norway-udendrs

Hanzos muziejus

Viename iš senųjų Bergeno mieste esančių prekybos pastatų galima aplankyti Hanzos muziejų, kuris pasak turistų yra įdomiausias šio miesto muziejus. Įžengus į vidų būsite apsupti 18 ir 19 amžių interjerų pavyzdžiais. Nuo 1360 iki 1754 metų Bergene buvo įkurta Hanzos sąjungos viena užsienio tarnyba. Hanzos pirkliai prekiavo žuvimi iš Šiaurės Norvegijos ir grūdais iš Baltijos šalių. Hanzos muziejus pasakoja apie pirklių prekybos namus ir jų buitį. Jiems buvo draudžiamas šildymas, elektros energijos vartojimas ir santuokos.

fig8-1Old Bergen Museum 15

Floyen kalnas

Bergeno mieste yra nuostabi vieta – Floyen kalnas. Jis yra vienas iš labiausiai lankomų vietų visame mieste. Į kalną galima lipti laiptais arba pakilti funikulieriumi.  Iš viršaus atsiveria nuostabus vaizdas į Bergeno miesto prieplauką, fiordus ir salas. Turistams siūloma leistis į pažintinius žygius ir plaukioti baidarėmis. Čia puiki vieta rengti iškylas Skomakerdiket ežero pakrantėje.

Floyen_nightnorway-bergen-attractions-floyen-view_img_0235

Bergeno muziejus

Bergeno muziejus įkurtas miesto istorinėje prieplaukoje. Jame galėsite apžiūrėti seniausius Bergeno pastatus, kurie stovi nuo 12 amžiaus. Čia saugomos Europos keramikos iškasenos ir runos. Muziejaus lankytojai sužinos apie viduramžių prekybą, laivybą ir kultūrinę veiklą. Taip pat čia veikia suvenyrų parduotuvė ir kavinė.

8706533193_084be619ed_z

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą