Bordo

Prancūzijos pietvakariuose Akvitanijos regione esantis Bordo įkurtas šalia Garonos upės. Ši vieta garsi apylinkėse auginamomis vynuogėmis iš kurių gaminamas pasaulyje garsus Bordo vynas. Ne veltui čia atvyksta tiek daug vynų mėgėjų. Apsilankius mieste taip pat galima pamatyti istorines vietas ir architektūrinius paminklus. Tai puikus miestas visiems, norintiems pajusti jo ypatingą atmosferą.

bordeaux-franciabordo1

Bourse aikštė

Garonos upės krantinėje yra Bourse aikštė, kurios statybos prasidėjo 18 amžiuje. Istorikai Bourse aikštę laiko pačiu ryškiausiu Bordo architektūros pavyzdžių. Tai miesto puošmena. Aikštės ansamblį sudaro Biržos rūmai ir Muitinės muziejus, o centre stovi Trijų gracijų fontanas, kuris ypatingai mėgstamas karštomis vasaros dienomis. Šiuo metu Bourse aikštė yra pagrindinė miesto gyventojų susitikimų vieta ir verslo centras. Dėl šalia esančios finansinės biržos aikštė dažnai vadinama Biržos aikšte, nes čia dažnai paskiriami ir dalykiniai susitikimai.

Place_de_la_Bourse_Bordeaux_de_nuitplace-bourse-bordeaux

Bordo miškas

Bordo miškas yra dirbtinai sukurtas miškas, kuris labai mėgstamas miesto gyventojų. Šalia Bordo ežero esantis miškas sukuria vientisą kraštovaizdį, kuriuo galima grožėtis bet kuriuo metų laiku. 1975 metais prasidėjo miško sodinimo darbai, o dabar galima pamatyti gražiai sukurtą žaliuojančią erdvę. Pati gražiausia Bordo miško vieta – Gėlių parkas. Čia yra 11 pasaulio sodų erdvės, kurias puošia įvairiausios gėlės.

forest bordo

Dax terminis šaltinis

Dar 4 amžiuje Dax terminis šaltinis buvo populiariausia pramoga šiose apylinkėse. Tačiau juo naudotis galėjo tik kilmingieji, o visiems kitiems jie tapo atviri tik 18 amžiuje. Visame Lukos mieste greta viešbučių ir kurortų yra 18 terminių šaltinių. Dėl Adur upės kasdien Dax terminis šaltinis pagamina apie 1500 tonų gydomojo purvo. Europoje jis yra vienas didžiausių tiekėjų šios naudingos medžiagos. Visų turistų čia laukia puikus poilsis ir gydymo procedūros naudojant aukščiausios kokybės purvą.

Dax terminis šaltinis

Šv. Katerinos gatvė

Bordo pietryčių pusėje yra Šv. Katerinos gatvė. Taip ji pavadinta dėl čia 11 amžiuje pastatytos Šv. Katerinos koplyčios. Tai pagrindinė miesto centre esanti gatvė. Šiuo metu jos jau nepamatysite. Šv. Katerinos gatvė yra šurmuliuojanti nuo prekeivių ir pirkėjų. Čia gausu parduotuvėlių, turgelių ir kavinių. Ji tęsiasi daugiau nei kilometrą. Europoje Šv. Katerinos gatvė yra pati ilgiausia pėsčiųjų gatvė. Vaikščiojant galima grožėtis skirtingų architektūros stilių statiniais.

la-rue-ste-catherineŠv. Katerinos gatvė

Šv. Petro kvartalas

Istoriniame Bordo centre yra Šv. Petro kvartalas. Iš jo centro visos gatvelės eina lyg saulės spinduliai nuo centro. Šis kvartalas žymus tuo, kad jame yra daug senovinių bažnyčių, cerkvių ir namų. Namai puošti metalinių detalių balkonais. Ši vieta pasižymi archainiu stiliumi, kuris ypatingai žavi atvykusius turistus. Vienas iš pagrindinių lankytinų objektų Šv. Petro kvartale – Bordo teatras. Jis buvo pastatytas ant senovinės šventovės pamatų.

1987540415895_270x400

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą