Brestas

Šiaurės vakarų Prancūzijoje, Bretanės pusiasalyje, esantis Brestas yra didžiausias Finistero departamento miestas. Kasmet daugybė keliautojų šią nuostabią vietą įtraukia į savo maršrutą. Daug lankytinų vietų, miesto istorija ir architektūra pakeri visus. Be to, Brestas žinomas kaip aukščiausio pakeliamo tilto turėtojas. Tai garsusis Recouvrance tiltas. Be viso to, miestas alsuoja ramia atmosfera, kuri patiks ramybės išsiilgusiems keliautojams.

1

3Recouvrance tiltas

Pakeliamas Recouvrance tiltas yra Bresto simbolis. Tai vienas iš didžiausių tiltų visoje Europoje. Vietoje prieš tai buvusio Nationa tilto 1954 metais buvo pradėtas statyti ši itin aukšta pakeliamo tilto konstrukcija. Kiekvienos vertikalios konstrukcijos ilgis siekė 70 metrų. Prireikus platesnių eismo juostų buvo nuspręsta jas padidinti ir dabar tiltu gali vienu metu net važiuoti du tramvajai, kurie sveria po 40 tonų. Turistai Recouvrance tilto grožiu ateina pasigėrėti vakarais, nes sutemus įjungiamas apšveitimas, kurio dėka visa konstrukcija tampa labai graži.

Rekuvrans Bridge

Pont de RecouvranceTanguy bokštas

Bresto centre stovintis Tanguy bokštas yra gynybinės sistemos dalis. Deja, istorikai negali pasakyti tikslios šio statinio pastatymo datos, bet teigiama, kad 14 amžiuje ji jau stovėjo. Panfeldo įlankoje stovintis bokštas yra puiki apžvalgos aikštelė lankytojams. Iš čia atsiveria gražus vaizdas. Kadaise gynybinė sistema buvo skirta kariams iš vienos pusės persikelti į kitą ir užtikrinti saugumą. 1862 metais atliktos restauracijos metu pastatui buvo padaryta kinų stiliaus stogas su dekoratyviomis detalėmis.

Tanguy Tower

Šv. Martino bažnyčia

Gražiajame Breste stovi Šv. Martino bažnyčia. 1869 metais buvo pradėtos šios šventovės statybos. Ji pavadinta tuo metu vadovavusio Martino Giacinto Bize vardu, kuris buvo miesto meru. Daugelį amžių Bresto gyventojai labai aktyviai dalyvavo religiniame gyvenime, todėl Šv. Martino bažnyčia labai mėgstama vieta. Verta paminėti ir nuostabų interjerą su vertingais meno kūriniais, kurie traukia turistus.

St_martin_brest

Montbari fortas

Montbari fortas – populiarus architektūros ir kultūros paminklas, kuris labai svarbus Bresto miesto gyventojams. Liudvikas XVI 1784 metais įsakė pastatyti Montbari fortą. Iš akmens pastatytas statinys atlaikė daugelį puolimų. Sienų storis siekia 1,5 metrus storio. Antrojo pasaulinio karo metu jis tapo svarbiausių apylinkių objektu, kuris pasitarnavo kaip Bresto gynybos objektas. Po karo fortas buvo atstatytas ir dabar čia yra įkurtas Istorijos muziejus. Tarp eksponatų lankytojai pamatys vertingus dokumentus, nuotraukas ir kitus svarbius radinius, kurių dėka galima sužinoti miesto istoriją. O pakilus į viršų atsiveria graži apylinkių panorama.

Montbari Fort

Montbari Fort1Nacionalinis Bresto botanikos sodas

Gražusis Nacionalinis Bresto botanikos sodas labai ypatinga vieta. Tai pirmasis pasaulyje projektas skirtas saugoti nykstančias augalų rūšis. Daugiau kaip 32 hektarai žemės ploto su gražiausiais augalais yra atviri lankytojams. Daugeliui botanikos sodas žinomas kaip Botanikos konservatorija. Beveik 95 procentai visų jame esančių augalų yra ties išnykimo riba. Tai išskirtinė galimybė pamatyti nuostabiausius ir rečiausius augalus.National Botanic Garden of Brest2

National Botanic Garden of Brest

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą