Bristolis

Pietvakarių Anglijoje esantis Bristolis yra vienas šilčiausių šalies miestų, todėl nenuostabu, kad į čia atvyksta ne tik turistai, bet ir šalies gyventojai. Parkai, miesto architektūra, muziejai ir barai traukia lankytojus. Tai vienas svarbiausių Anglijos miestų, kuriame galima puikiai praleisti laiką.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAbristol trains_

Kliftono kabantis tiltas

Kliftono kabantis tiltas virš Avon upės – Bristolio simbolis, kuris yra žinomas visame pasaulyje. Tai viena iš svarbiausių lankytinų vietų šiame mieste. Šiuo metu jis yra geresnės būklės nei tada, kai buvo pastatytas. Tiltas driekiasi 214 metrų, tarp dviejų 26 metrų aukščio bokštų ir kabo 76 metrus virš didelio vandens telkinio tarpeklio. Tiltas buvo skirtas pėstiesiems ir eismui arkliais, o šiuo metu per jį kasmet persikelia apie 4 milijonus automobilių.

clifton_suspension_bridge150362

Kliftono observatorija

Ant Kliftono kalvos, netoli Kliftono kabančio tilto, stovi Kliftono observatorija. Buvusiame malūno pastate įkurta observatorija turi urvą, kuris veda į Švento Vincento urvą, dar vadinamą Gigantų urvu.  Tai 76 metrai nuo kalvos apačios ir 27 metrai nuo kalvos viršūnės esanti vieta, kurios gale galima stebėti atsiveriančią panoramą. Pats tunelis yra 610 metrų ilgio.

clifton obs.clifton_obs.

Karalienės aikštė

Bristolio miesto centre yra Karalienės aikštė, kuri užima 2,4 hektarų žemės ploto. Jos centre stovi 1736 metais pastatyta žalvarinė jojiko Viljamo III – ojo statula, kuri simbolizuoja Bristolio miesto lojalumą. Dauguma aikštės pastatų yra įtraukti į architektūrinę ir istorinę svarbą turinčių pastatų sąrašą. Čia labai dažnai organizuojami įvairūs renginiai, kurie sutraukia minias žiūrovų.

queen-squareQueen_Square,_BristolKing_William_III_statue_

Redklifo Šv. Marijos bažnyčia

Miesto centre stovinti Redklifo Šv. Marijos bažnyčia yra trečia didžiausia bažnyčia visoje Anglijoje, nes jos smaigalys yra 89 metrų aukščio. Nuostabus gotikos stilius ir įspūdingas dydis nuo XII amžiaus traukia praeivių žvilgsnius.

church20page3424483388_4959848303

SS Great Britain laivas

Pirmasis pasaulyje laivas – garlaivis buvo pastatytas 1843 metais Bristolyje, kuris apiplaukė pasaulį 32 kartus ir beveik 1 milijoną mylių jūra. Tai vienas garsiausių laivų pasaulyje. Šiuo metu jis yra itin mėgstamas turistų, o jame įkurtame muziejuje Jūsų laukia įdomios pramogos ir istorijos. Norintys patirti įdomių nuotykių, turi atvykti į čia rengiamas naktines ekskursijas.

ss GB_30I2439

Blaise pilis

Blaise pilis, įsikūrusi ant kalvos virš siauro tarpeklio, yra didingi 18 amžiaus rūmai bei dvaras. Šiuo metu joje saugomi nuostabūs meno kūriniai, kurie buvo surinkti iš visos Anglijos. Gotikinio stiliaus pastate yra prabangus interjeras.

blase

Brandono parkas

Prie pat Bristolio centro ant kalvos yra Brandono parkas. Tai nepaprastai gražus ir pats seniausias parkas mieste. Nuo 17 amžiaus tai mėgstama miesto gyventojų susitikimų vieta. Nuo Brandono kalvos esančio Keboto bokšto atsiveria miesto ir uosto panorama. Parke dažnai rengiami įvairūs renginiai, kurie sutraukia minias lankytojų.

Brandon-Hill-ParkHistoric0parksbrandon

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą