Briuselio dangoraižiai

Belgijos sostinė Briuselis – šiuolaikinis miestas. Miestas žavi savo istorija ir architektūra. Tarp daugybės istorinių paminklų kyla į dangų ir šiuolaikiniai statiniai. Labiausiai žavi dangoraižiai, kurie pakeri savo aukščiu ir naujais architektūriniais bei inžineriniais sprendimais. Briuselyje tokie pastatai puošia visą miestą. Kai kurie iš jų turi apžvalgos aikšteles nuo kurių atsiveria graži miesto panorama.

briuselbrius

Brussels South dangoraižis

Pats aukščiausias Briuselio pastatas – Brussels South dangoraižis. Be to, jis yra aukščiausias Europos Sąjungoje. 148 metrus aukščio siekiantis statinys turi 38 aukštus. Brussels South dangoraižis buvo pastatytas 1968 metais. Tai vienas iš svarbiausių ir lankomiausių Belgijos sostinės pastatų, kuris traukia turistus. Dvigubo stiklo pastatas matomas beveik iš visų miesto vietų.

Brussels South Tower

Bastion dangoraižis

Bastion dangoraižis yra vienas iš aukščiausių Briuselio statinių, tad jo nepastebėti tiesiog neįmanoma. Jo aukštis siekia 90 metrų. Pastatas buvo baigtas statyti 1970 metais ir iki šiol traukia praeivių žvilgsnius. 26 aukštų Bastion dangoraižis taip pat turi ir 3 požeminius aukštus. Pastate yra įkurti komercinių įmonių ofisai ir įvairios parduotuvės, todėl nesunkiai galėsite patekti į vidų ir apžiūrėti dangoraižį.

Bastion_Tower

Astro dangoraižis

Briuselio centre stovintis Astro dangoraižis buvo pastatytas 1976 metais. Šiuo metu galima apsilankyti 107 metrų aukščio pastate. Iš viso dangoraižyje yra 33 aukštai. Visi, kurie atvyks į Astro dangoraižį, gali nepergyventi dėl automobilio parkavimosi vietos, nes jų čia yra pakankamai. Dabar čia yra įsikūrusios Fortis Investments ir Fortis Bank įmonės.

astro2m

Central Plaza dangoraižis

Loxum gatvėje yra Central Plaza dangoraižis. 2006 metais pastatytas 23 aukštų pastatas yra puikus architektūrinis statinys. Jo aukštis siekia 53,5 metrus, o štai po žeme dar yra 14 aukštų. Central Plaza dangoraižio fasadas iš stiklo, kuris atspindi šviesiai žalią spalvą. Tai modernaus stiliaus pastatas, kuriame yra Plaza viešbutis, Verslo centras ir restoranai. Požeminiuose aukštuose rasite metro sustojimą, iš kurio labai patogu patekti į pastatą.

Skyscraper Central Plaza

Finansų dangoraižis

Briuselio verslo rajone stovi Finansų dangoraižis. Jis yra vienas iš aukščiausių Briuselio pastatų, kurio aukštis siekia 145 metrus aukščio, o su ant stogo esančia antena – 174 metrus. Antena skirta dviem Belgijos nacionalinėms radijo stotims transliuoti. Iš viso čia galima pamatyti 34 aukštus. 1983 metais Finansų dangoraižis atvėrė duris. Šiuo metu jis užima apie 220 tūkstančių kvadratinių metrų. Pastate yra valstybės administracijos centras.

FinanceTowerBrussel

Rogier dangoraižis

Rogier dangoraižis siekiantis 135,9 metrus aukščio matomas iš daugelio Briuselio vietų. Iš viso čia yra 34 aukštai ir 3 požeminiai aukštai. Šio pastato pagrindinis akcentas – stogas. Jis yra iš stiklo. Iš pradžių čia stovėjo Tarptautinis Rogier centras, kuris buvo nugriautas ir jo vietoje iškilo naujasis Rogier dangoraižis.

Roger dangoraižisDexia_Rogier

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą