Bukareštas

Dunojaus žemupyje įsikūręs Bukareštas yra ne tik Rumunijos sostinė, bet ir kultūros, ir ekonomikos centras. Daugybė muziejų, kultūrinių įstaigų, vienuolynų, bažnyčių ir kitų gražių miesto vietų nuolat traukia viso pasaulio turistus. Vaikščiojant miesto gatvėmis susipins vakarų architektūros idėjos su rytų.

bucharest_romania_photo_tatiana_murzinbucurest

Rumunijos Parlamento rūmai

Rumunijos Parlamento rūmai – patys prabangiausi rūmai visame pasaulyje, kurie yra įrašyti į Gineso rekordų knygą. Tuometinis Rumunijos prezidentas Nikolajus Čaušeskus skyrė didžiules lėšas, o šiuo metu galime pamatyti marmuro, bronzos, krištolo puošybą. Didžiuliai ir prabangūs veidrodžiai ir kilimai sukuria prabangos įspūdį.

house-people-bucharest-romaniaparlament house

Cismigiu sodai

Bukarešto miesto centre esantys Cismigiu sodai yra populiarus parkas. 17 hektarų ploto viduryje yra didžiulis dirbtinis ežeras, kuriame vasaromis galima paplaukioti valtimis, o žiemą pačiuožinėti ledu. Cismigiu soduose lankytojai grožisi vešliomis vejomis, medžiais, įvairiaspalvėmis gėlėmis ir ežerais. Dauguma medžių ir augalų buvo atvežti iš Rumunijos kalnų, o egzotiniai augalai atgabenti iš botanikos sodų Vienoje. Parke stovi Rašytojų Rotondos memorialas, su 12 geriausių rumuniškų rašytojų biustais ir paminklas paskirtas Prancūzijos didvyrių, kovojusių Rumunijos teritorijoje Pirmojo pasaulinio karo metu, garbei.

cismigiuparcul cismigiu

Bukarešto senamiestis

Istorinis Bukarešto senamiestis yra labiausiai lankoma vieta, kurioje susipina senoji architektūra istorija ir pramogos. Vaikščiojant vingiuotomis gatvelėmis pamatysite Universitate pastatą, St. Nicholas bažnyčią, Rumunijos banką, universitetą ir daugybę kitų. Nepraeikite pro šalį, kai pamatysite keturias statulas: Gheorghe Lazar, kuris yra pirmosios rumuniškos mokyklos Bukarešte įkūrėjas, Ion Heliade Radulescu – jis yra rumuniškos Akademijos narys ir steigėjas, Mihai Voievod Viteazul, kuris suvienijo tris Rumunijos provincijas ir Spiru Haret – matematikas, astronomas ir politikas.

old towvnold-town hanul-cu-tei-lindens-inn-bucharests-

Pergalės aveniu

Pergalės aveniu kitaip dar vadinama „Calea Victoriei”, sulaukia didelio turistų susidomėjimo. Juk čia yra įspūdingiausi architektūros miesto statiniai: Prancūzijos baroko stiliaus Cantacuzino rūmai, istorinė revoliucijos aikštė, CEC štabas, Nacionalinis istorijos muziejus, Universiteto centrinė biblioteka ir kiti statiniai. Pergalės aveniu Bukarešte yra seniausia aveniu, kurios istorija prasidėjo 1692 metais, o pavadinimas suteiktas po Rumunijos pergalės Nepriklausomybės kare.

Calea-Victoriei-Poza-1

Triumfo arka

Šiaurinėje Bukarešto dalyje stovi Triumfo arka, kuri yra vienas iš įdomiausių istorinių paminklų visoje šalyje. Ji skirta pagerbti ir atminti tuos, kurie kariavo už nepriklausomybę 1877 metais. Triumfo arka į dangų stiebiasi apie 27 metrus. Jos stilius primena klasikines arkas.

triumf

Patriarchato rūmai

Ant Dealul Mitropoliei plynaukštės stovi dabartiniai Patriarchato rūmai. Jie visuomet buvo Rumunijos įstatymų leidžiamosios valdžios rezidencija. Iš pradžių Asamblėjos atstovų rūmais Rumunijos karalystės periodu, vėliau Komunistinės eros Didžiąja Nacionaline Asamblėja ir Atstovų rūmais. Rūmus puošia įspūdingas istorinis neoklasikinio stiliaus fasadas, kurio ilgis siekia 80 metrų. Nepakartojamai atrodo pirmojo aukšto fasado centrinė dalis ties įėjimu, kurią puošia jonėninės kolonos.

Palatul_Camerei_Deputatilor1Patriarchat

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą