Česteris

Česteris yra vakarų Anglijos miestas. Jis yra Češyro grafystės sostinė. Tai svarbus prekybos, suvenyrų gamybos ir turizmo centras. Jis vienas iš lankomiausių Anglijos miestų. Nors jis ir nedidelis, tačiau jame daugybė lankytinų vietų. Tai daugelio metų istorijos ir tradicijų vieta. O sporto pasaulyje miestas puikiai žinomas dėl čia esančio Chester city FC futbolo klubo.

Česteris1Česteris3

Česterio miesto sienos

Istorinės Česterio miesto sienos juosia ir saugo miestą. Ji čia stūkso nuo to laiko, kuomet buvo įkurtas miestas. Taigi, 79 metais romiečiai pastatė sieną, kad galėtų pasaugoti strateginius objektus. Didelė jos dalis buvo atstatyta 1966 metais ir tapo mėgstama pasivaikščiojimų vieta vietiniams gyventojams. Šiuo metu Česterio miesto sienos yra lankomiausias objektas. Tai miesto simbolis, kuris paskelbtas architektūros paminklu ir yra saugomas valstybės.

SONY DSCChester city walls

Česterio katedra

Česterio katedra įstabus architektūrinis statinys. Jos viduje saugomi meno kūriniai ir religinės relikvijos. Įžengę į vidų atkreipkite dėmesį ne tik į lubas ar sienas, bet ir į grindis. Jos dekoruotos mozaikinėmis plytelėmis. Taip pat įspūdingai atrodo raižyto medžio elementai. Česterio katedra iš tolo traukia praeivių žvilgsnius, nes neįmanoma praeiti pro šalį nepastebėti šio architektūros kūrinio. Ji turi daug stilių ir dėl to laikoma unikaliu statiniu, kuris žavi visus čia apsilankiusius.

Česterio katedra1česterio katedra

Česterio rotušė

Česterio miesto centre stovinti Česterio rotušė buvo pastatyta 1862 metais. Tai puikus neoklasikinio stiliaus statinys. Bokšto aukštis siekia 49 metrus ir matomas iš daugelio miesto vietų. Įžengus į vidų galima apsilankyti memoriale, kuris skirtas pagerbti miesto gyventojus, kurie žuvo Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo metu. Be to, Česterio rotušėje saugomos istorinės vertybės: 15 amžiaus kardas, ceremonijoms skirti papuošimai, auksiniai ir sidabriniai indai. Šiuo metu Česterio rotušė yra miesto simbolis, kuris atviras lankytojams, o pagrindinėje salėje vyksta vestuvių ceremonijos.

Chester_Town_Hall_(2)Chester Town Hall1

Česterio zoologijos sodas

1931 metais įkurtas Česterio zoologijos sodas yra vienas iš didžiausių Didžiosios Britanijos zoologijos sodų. Jis yra Česterio priemiestyje Anton bay Česteryje. Sodas užima net 160 hektarų žemės ploto. Lankytojai turi išskirtinę galimybę pamatyti daugiau kaip 7 tūkstančius gyvūnų, kurie yra 400 rūšių atstovai. Daugelis iš jų įtraukti į Raudonąją knygą. Taip pat pasivaikščiojimo metu galima gėrėtis įspūdingais augalais. Česterio zoologijos sodas labai mėgstamas lankytojų. Ne veltui, jis laikomas vienu iš geriausių zoologijos sodų visame pasaulyje.

Česterio zoologijos sodaschester_zoo

Šv. Jono bažnyčia

Už Česterio miesto sienų stovi Šv. Jono bažnyčia. Ji laikoma vienu iš geriausių 11–12 amžiaus bažnyčios architektūros pavyzdžių. 689 metais pastatytas statinys iki šiol žavi savo puikiai išlaikyta architektūra. Ji atspindi ankstyvąjį Anglijos stilių, tačiau viduje galima pamatyti romantizmo elementų. Šv. Jono bažnyčia savo rytinėje pusėje saugo prieš ją statytos bažnyčios runas.

Šv. Jono bažnyčiast-john-the-baptist-s

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą