Cetinė

Juodkalnijos pietryčiuose yra įkurta Cetinė. Ji randasi visai netoli nuo nuostabios Adrijos jūros. Tai vienas iš pagrindinių žiemos kurortų šiame regione. Miesto istorija prasidėjo 1484 metais, kuomet žmonės pradėjo kurtis aplink esantį vienuolyną. Nuostabi gamta pakeri į Cetinę atvykusius svečius: lygumos, kurias supa kalnai. Taip pat verta žinoti, kad ji yra istorinė šalies sostinė.

Cetinje 0Montenegro-blogcetinje-montenegro1152_13032430649-tpfil02aw-6793

Biljarda rūmai

Neįprastas Biljarda rūmų pavadinimas buvo suteiktas dėka jų neįprastos formos. Namas įkurtas už sienų, o kiekviename kampe stovi po apvalų bokštą. Tokia forma daugeliui asocijuojasi su mums įprasto bilijardo stalo forma. Šiuo laisvalaikio užsiėmimu ypatingai žavėjosi Petras I Negošas, kuriam pirmajam buvo atvežtas pirmas biliardo stalas į Juodkalniją. Dėl to ši rezidencija ir buvo pavadinta Biljarda rūmais. Jų viduje saugomi vertingi meno kūriniai.

Biljarda Cetinje-biljarda Cetinje-1

Karaliaus Nikole I rūmai

Cetinės centre stovi Karaliaus Nikole I rūmai. 1863 metais buvo pradėtos jų statybos. Tai modernaus architektūros stiliaus pavyzdys, nors įžengus į vidų galima pamatyti skirtingų stilių detales, kurios keitėsi atėjus naujiems šeimininkams ir keičiantis laikotarpiams. Aplinkinėse šalyse Karaliaus Nikole I rūmai buvo vadinami itin prabangiais ir teigiama, kad tokiai nedidelei šaliai jie buvo netinkami. Kadaise buvę rūmai, šiuo metu virtę muziejumi, kviečia susipažinti su turimais vertingais eksponatais: paveikslais, baldais ir ginklais.

Kralja Nikoledvor nova fasad

Cetinės vienuolynas

1484 metais buvo pastatytas Cetinės vienuolynas. Per daugelį metų jame buvo sukaupta didelė kolekcija vertingų meno kūrinių. Unikalios istorinės relikvijos mena Juodkalnijos istoriją. Vertingų knygų kolekcija, Rusijos imperatorių dovanos, paveikslai ir ikonos. Visa tai galima pamatyti apsilankius Cetinės vienuolyne įkurtame muziejuje. Taip pat nepamirškite pasivaikščioti aplink vienuolyną, iš čia atsiveria apylinkes supančios gamtos grožis.

Cetinje_monastery

Vlaska cerkvė

Istoriniame Cetinės centre stovi vis dar veikianti Vlaska cerkvė. Ji buvo pastatyta 1450 metais. Dėka atliktų rekonstrukcijos darbų dabar galime pamatyti puikiai atrodančią cerkvę. Viduje yra išlikusi labai vertinga unikali freska, kuri yra graikų mokyklos darbas. Aplink Vlaska cerkvę yra senosios kapinės, o priešais ją stovi paminklas, kuris skirtas pagerbti žuvusius šalies gyventojus. Jie plaukė iš Jungtinių Amerikos Valstijų į gimtąją šalį tam, kad padėtų kovojant Pirmojo pasaulinio karo metu. Paminklas pastatytas 1939 metais.

vlaska-crkva-01

Prezidento rūmai

Prezidento rūmai – išskirtinis Italijos ir Juodkalnijos geriausių architektų kūrinys. Jie buvo vadinami Mėlynaisiais rūmais, kurie buvo pastatyti 19 amžiuje karaliui Nikole. Tai itin modernus statinys, kuriame buvo įrengti teniso kortai, baseinai, o vėliau įvesta ir elektra.  Juodkalnijos prezidentas šiuose rūmuose iki šiol turi įkurtą rezidenciją. Tiesa, prieš persikeliant prezidentui, 2006 metais čia buvo vykdoma pastato rekonstrukcija, todėl visi atvykę į Cetinę išvys restauruotus rūmus, kurių žavesys tik sustiprėjo.

president houseПрезидентский

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą