Ciurichas

Nuostabioje kalnų šalyje Šveicarijoje esantis Ciuricho miestas yra didžiausias visoje šalyje. Dėka tinkamos geografinės padėties jis yra Europos centrinėje dalyje, į kurią mielai atvyksta daugumos šalių turistai. Jis tapo neoficialiu Europos bei finansų ir kultūros gyvenimo centru. Ant Ciuricho ežero pakrantės įkurtas miestas žavi nuostabia gamta ir puikiomis vietomis turiningam laisvalaikiui.

700-182187zurich-slideshow

Laikrodžių muziejus

Išgurdus žodį „Šveicarija“, dažniausiai pagalvoja apie laikrodžius. Juk šalis garsėja visame pasaulyje savo gaminiais, kurioje yra gaminami patys tiksliausi laikrodžiai. Ciuricho centre esančioje pagrindinėje gatvėje įkurtas Laikrodžių muziejus. Jis yra vienas iš žinomiausių viso pasaulio laikrodžių muziejų. Čia galima pamatyti nuo seniausių laikų išlikusių iki šiandieninių laikrodžių.

clock museum

Ciuricho senamiestis

Pasivaikščiojimas jaukiomis senamiesčio gatvelėmis supažindins su miesto istorija. Sraunioji Limato upė senąjį miestą dalina į dvi dalis: kairėje pusėje – mažasis, o dešinėje – didysis. Senojoje miesto dalyje galima ateiti ir pasižvalgyti po 1.8 kvadratinių metrų aikštę. Senamiestyje yra svarbūs istoriniai ir architektūriniai statiniai: rotušė, Vladimiro Iljičiaus Lenino namas, Šv. Petro bažnyčia.

OldTowenold0town

Šv. Petro bažnyčia

Šv. Petro bažnyčia esanti senamiestyje yra viena iš svarbiausių tikinčiųjų susibūrimo vietų visame Ciuriche. Religijos centras yra pats seniausias mieste. Tai nuostabus architektūros paminklas menantis daugelio metų istoriją. Virš Šv. Petro bažnyčios yra bokštas, kuriame įstatytas didelis laikrodis. Jis garsėja visoje Europoje, dėl savo dydžio, kurio diametras siekia net 8,7 metrus. Minutes rodanti rodyklė siekia 4 metrus ilgio.

peters-church

Kinijos sodas

Ant Ciuricho ežero pakrantės yra įkurtas nuostabus Kinijos sodas. Jis džiugina lankytojus savo kruopščiai kuriamu gamtos grožiu nuo 1994 metų.  Tai Kinijos miesto Kunming dovana, kuri buvo skirta padėkoti už bendradarbiavimą mokslo ir technikos kūrime, kuomet buvo sukurta vandens sistema. Sodas apsodintas pagal visas senąsias Kinijos tradicijas. Tai labai mėgstama pasivaikščiojimų vieta.

chinese-garden-zrich-is-a-gift-from-zrichChina Garden Zurich 12

Lindenhofo kalva

Po pasivaikščiojimo senamiesčiu eikite prie Limato upės kranto esančios Lindenhofo kalvos. Ji labai svarbi Ciuricho istorijai, nes simbolizuoja miesto istorijos pradžią. Lipant į kalvą dešinėje sienos pusėje yra akmuo su užrašu „Turicum“. Tai II a. romėnų paliktas akmuo, ant kurio pirmą kartą buvo paminėtas Ciuricho miesto pavadinimas. Pakilus į kalvos viršų pamatysite čia esančią 25 metrų apžvalgos aikštelę. Joje nuolat susirenka daugybė miesto gyventojų ir svečių. Iš čia atsiveria panorama į Ciuricho ežerą, Alpes ir namus.

LindenhofPlaza

Ciuricho ežeras

Ciuricho ežeras miesto svečius pakeri savo grožiu. Tai pats gražiausias ežeras visoje Šveicarijos šiaurės rytų pusėje. Tyras vanduo, kalnuotos pakrantės ir reti medžiai bei gėlės puošia šalia esančius namukus. Aplink galima išvysti žaliuojančius parkus ir puikius paplūdimius. Jo pakrantėje labai dažnai rengiamos įvairios miesto šventės, kurių metų jis apšviečiamas ne tik fejerverkais, bet ir ugnimi.

20100704_14102451-004-40D0CAC7

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą