Debrecenas

Rytų Vengrijoje esantis Debrecenas yra antrasis pagal dydį šalies miestas. Tai vienas iš svarbiausių kurortų, kuris dar vadinamas terminiu kurortu. Į čia atvyksta daugelis Europiečių gydymo tikslais. Bet ne tik pagerinti sveikatą galima Debrecene. Čia gausu istorinių ir architektūrinių paminklų, taip pat Jus pakerės gamtos grožis bei vengrų virtuvė, kuri garsėja kaip viena turtingiausių visoje Europoje. Tik būkite atidūs, nes daugeliui patiekalų naudojama aitrioji paprika.

debrecenDebrecen,_Kossuth_ter_a_Reforma900

Aquaticum Debreceno terminis kompleksas

Populiarus Aquaticum Debreceno terminis kompleksas yra unikalus sveikatingumo centras. Jame yra atviras plaukiojimo baseinas, kurio ilgis siekia 50 metrų, taip pat uždaras baseinas. Mažiesiems lankytojams siūlomos kaskados ir kitos pramogos. Aquaticum Debreceno terminis kompleksas įkurtas žaliojoje Debreco zonoje. Jūsų poilsis bus naudingas sveikatai, be to, galėsite pasigrožėti gamta.

Aquaticum Termales Strandfurdo DebrecenAquaticum Termales Strandfurdo Debrecen1

Nacionalinis Hortobagy parkas

Vakarų Vengrijoje Nacionalinis Hortobagy parkas yra seniausias šioje teritorijoje. Nuo 1999 metų jis priklauso UNESCO pasaulio paveldo sąrašui. Pagrindinis lankytinas objektas – devynių arkų tiltas, kuris buvo pastatytas 1833 metais. Jis yra Nacionalinio Hortobagy parko simbolis. Taip pat lankytojai domisi ir smukle, kuriai jau daugiau kaip 300 metų. Nacionalinis Hortobagy parkas saugo daugybę paukščių, tarp kurių galima pamatyti itin retų.

hortobagy_hortobagyi_nemzeti_park__425304_indexNational Park Hortobаgy

Terminis naderde parkas

Terminis naderde parkas yra vakarinėje miesto dalyje. Jis žinomas ne tik Vengrijoje, bet ir kaimyninėse šalyse. Daugelis čia atvyksta pasisemti sveikatos. Taip pat teigiama, kad tai puiki priemonė ne tik sveikatai, bet ir jaunystės grožio išsaugojimui. Terminio vandens šaltiniai parko teritorijoje buvo aptikti 1929 metais. Tai didžiausia šalies terminio vandens gydykla, kuri dirba ištisus metus. Terminis naderde parkas turi 4 baseinus su terminiu vandeniu, pirtis ir plaukiojimo baseinus. Šio parko teritorijoje yra ir Aquaticum Debreceno terminis kompleksas.

Thermal Park Надьерде

Debreceno zoologijos sodas

Debreceno zoologijos sodas kviečia visus susipažinti su daugybe gyvūnų tarp kurių pamatysite tigrus, liūtus, žirafas, begemotus, dramblius ir kitus egzotiškus šio sodo gyventojus. Norėdami pailsėti, galite užeiti į čia esančias kavines, kuriose galima skaniai pavalgyti. Debreceno zoologijos sode patiks ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Čia nuolat organizuojami įvairūs renginiai skirti ne tik gyvūnų temai, bet ir miškų. Jų metu galima pamatyti įvairias ekspozicijas bei parodas.

zoo debrecen

Reformatorių katedra

Reformatorių katedra yra ne tik pati didžiausia reformatorių bažnyčia visoje Vengrijoje, bet ir vienintelė taip puikiai išsilaikiusi iki mūsų dienų. Joje vienu metu gali melstis apie 5 tūkstančiai tikinčiųjų. Tai ne tik puikus klasicizmo architektūros pavyzdys, bet ir Debreceno simbolis. Nors iš išorės ji atrodo prabangiai, tačiau įžengus į vidų Jūs nustebsite. Čia jokios prabangos nėra. Kukliai įrengtas vidaus interjeras dar labiau žavi savo paprastumu.

Reformatorių katedra

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą