Dėmesio verti Austrijos architektūros objektai

Nuostabios gamtos apsuptyje įsikūrusi Austrija keliautojams žada, kad čia atras dar daugiau įdomybių, nei nacionaliniai parkai, ežerai, kalnai ar miškai. Dėmesio verti šalies architektūros objektai, kurie yra skirtingų laikotarpių ir stilių. Čia visuomet turistai ras tai, kas juos sudomins ir paskatins labiau domėtis istorija.

13

Šv. Petro abatija 

Šv. Petro abatija esanti Salzburge laikoma vienu seniausiu vienuolynu vokiečių kalba kalbančių gyventojų Europos dalyje. Pirmą kartą šioje vietovėje Šv. Rupertas pastatė vienuolyną dar 696 metais. Apie tai byloja rašytiniai šaltiniai, todėl duomenys yra tikri. Jis buvo Salzburgo miesto globėjas ir yra palaidotas Šv. Petro bažnyčioje. Iki pat 1110 metų čia buvo arkivyskupų rezidencija. Aplink šią vietą pradėjo namus statytis žmonės ir taip atsirado gyvenvietė. Iki mūsų dienų senieji pastatai neišliko, todėl turistams ekskursijos metu rodoma abatija, kuri čia stovi nuo 17 amžiaus. Jos viduje saugomi vertingi religiniai ir meno kūriniai.

223153846-st-peter's-archabbey-margarethenkapelle-burial-vault-petersfriedhof

Rattenbergas

Austrijos miestas Rattenbergas priklauso Tirolio žemėms. Tai populiari vieta, kuri garsėja architektūros šedevrais. Beveik visas miestas yra vien pėsčiųjų zonos, todėl turistams itin patogu leistis į pažintinę ekskursiją pėsčiomis. Tai mažiausias Austrijos miestas, todėl dėl atstumų jame nereikia nerimauti. Pasivaikščiojimas viduramžių gatvelėmis leis apžiūrėti pačius gražiausius ir populiariausius pastatus. Beje, visas Rattenbergas atrodo harmoningai kartu su visais pastatais. Daugiausia dėmesio sulaukia miesto rotušė, viduramžių laikrodžio bokštas ir gynybinė tvirtovė.  1269529796D_Rattenberg_Ortszentrum4 rattenberg austria 1983

Propshtay architektūrinis kompleksas

Zwetti stovi Propshtay architektūrinis kompleksas, kurį sudaro romanų stiliaus bažnyčia, kapinės ir keli senoviniai pastatai. Statybos buvo pradėtos 11 amžiuje. Pirmasis pastatas buvo bažnyčia, kuris išliko stovėti iki mūsų laikų. Daugelį amžių statomas Propshtay architektūrinis kompleksas įgavo įvairių laikotarpių ir architektūros stilių bruožų, kurie jį pavertė populiariu lankytinu objektu. Nors daugiausia čia galima įžvelgti baroko stiliaus elementų, kurie suteikia prabangos įspūdį. Bet kuriuo atveju atvykus į Austrija verta atvažiuoti ir į Zwettį.

9442307794423724

Streitwiesen pilis

Streitwiesene nuo 12 amžiaus stovi didinga ir labai graži pilis. Ji visuomet traukė keliautojų dėmesį. Nuo to laikotarpio ji keitė savo išvaizdą ir stilius, tačiau iki šiol verčia žavėtis jos architektūra. 1972 metais pilis tapo Bund zur Errichtung und Erhaltung einer Oesterreichischen Jugendburg nuosavybe ir nuo to laiko vyksta pilies atstatymo darbai. Šiuo metu čia organizuojamos ekskursijos, kultūriniai ir turistiniai renginiai, kurie sutraukia minias lankytojų.

06b_2011

Hardegg tvirtovė

Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose Hardegg tvirtovė, kuri stovi to paties pavadinimo miestelyje, buvo paminėta 1145 metais. Tai įstabus architektūros paminklas. Kadaise jis priklausė grafų šeimoms, o dabar yra privačioje nuosavybėje ir čia įsteigtas Meksikos imperatoriaus Maksimiliano muziejus. Tvirtas pagrindinis tvirtovės pastatas turi bokštus, o visi statiniai pastatyti iš akmens. Verta paminėti, kad Hardegg tvirtovė yra seniausia centrinėje Europoje.

 romanesque_castle_in_hardegg_austria

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą