Dėmesio verti Islandijos vulkanai

Šiaurės Atlanto vandenyne esanti Islandija pakeri savo grožiu. Tai kalnuota sala, kurioje gausu ugnikalnių. Gamta – šios šalies gyventojų pasididžiavimas. Ne veltui, viso pasaulio keliautojai Islandiją įvardina kaip vieną iš gražiausių ir įdomiausių šalių kelionėms. Ypatingai dėmesio verti šios salos vulkanai.

iceland-volcano-tourism-lava-burst_18088_600x450ss-100417-iceland-07.ss_full

Eyjafjallajokull vulkanas

Islandijos pietuose, apie 125 kilometrus nuo Reikjaviko, yra 78 kvadratinių kilometrų dydžio Eyjafjallajokull vulkanas. Pats krateris yra 3–4 metrų skersmens. Jis yra po ledynu, kuris dengia ugnikalnį. Verta paminėti, kad paskutiniai išsiveržimai vyko ne taip jau ir senai – 2010 metais. Nors iki to laiko buvo manoma, kad jis yra neaktyvus, nes prieš tai išsiveržimai buvo užfiksuoti 1821–1823 metais. Eyjafjallajokull vulkanas yra šeštas pagal dydį ledynas Islandijoje. Jo aukštis siekia 1666 metrus.

Eyjafjallajökulleyjafjallajokull-volcano-lightning-iceland_26742_990x742

Hekla vulkanas

Hekla vulkanas yra Islandijos pietuose. Jis priklauso 40 kilometrų besitęsiančiai ugnikalnių virtinei. Virš jūros lygio jis pakyla į 1491 metrą aukštį. Kuo šis ugnikalnis ypatingas? Jis yra žinomas, kaip vienas iš aktyviausių šios šalies ugnikalnių. Galima paminėti ir tai, kad nuo 874 metų skaičiuojama per 20 išsiveržimų. Paskutinis buvo užregistruotas 2000 metais. Šiai ugnikalnių virtinei priklausantis Hekla vulkanas yra būtent toje dalyje, kur 5 kilometrų ruožas pats aktyviausias. Jis turi eilę kraterių. Iš jų du yra ypatingai aktyvūs. Viduramžiais Heklos ugnikalnį vadino „Vartais į pragarą“, o kai kurie pasakojimai teigia, kad čia vieną kartą per metus susirenka galingiausios viso pasaulio raganos.

heklahekla19701

Herdubreyd vulkanas

Vienas iš lankomiausių vulkanų yra Herdubreyd vulkanas. Jis ypatingas tuo, kad išsiveržia po ledu. Tuo pačiu susiformuoja ir lavos ežeras. Dėl šios savybės šiaurės Islandijoje esantis ugnikalnis yra vienas iš įdomiausių šios šalies vietų. Verta paminėti ir tai, kad su laiku formuojasi vis didesnis kalnas. Daugelį metų alpinistai Herdubreyd vulkaną praleisdavo ir nesiryždavo į jį kopti, tačiau 1908 metais buvo užfiksuotas užkopimas į šį kalną. Nuo tada Herdubreyd viršūnė tapo visų alpinistų, kurie atvykdavo į Islandiją, svajone. Jeigu nuspręsite ir jūs užkopti į viršūnę, tai būkite atidūs, nes tai ganėtinai pavojingas kelias.

Herdubreid_Mountains_01

Hvannadalskhnukyur vulkanas

Dėmesio vertas Hvannadalskhnukyur vulkanas. Jis yra aukščiausias Islandijos taškas, nes jo viršūnė siekia 2119 metrus aukščio virš jūros lygio. Vulkanas randamas šalies pietryčiuose. Jo paviršius padengtas ne tik įvairiomis uolienomis ir lavos sluoksniais, bet ir amžinu sniego ir ledo sluoksniu. Tai yra vienas iš įdomiausių maršrutų. Norint pakilti į viršų reikės ne tik tinkamos aprangos ir amunicijos, bet ir ištvermės. Nepaisant to, pamatyti vaizdai ir patirti įspūdžiai ilgam išliks kiekvieno keliautojo atmintyje. Čia turistams patariama atvykti birželio, liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais. Tuomet yra geriausias laikas puikiai pažintinei ekskursijai, kuri nė vieno nenuvils.

HvannadalshnjúkurHvannadalshnúkur_in_Öræfajökull_seen_from_Skaftafell

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą