Dinantas

Dinantas yra Namiūro provincijoje, Belgijoje. Prie Maso upės įkurtas miestas traukia turistus įspūdinga gamta, istorinėmis ir architektūrinėmis vertybėmis. Tiksli data, kuomet čia susikūrė miestas, nėra žinoma. Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose jis paminėtas 824 metais. Pavadinimas yra keltų kilmės ir reiškia dievišką lygumą.

Dinant_Meuse_R01IBIS Dinant (H3150) - vue depuis le promontoir de la citadelle

Dinanto pakrantė

Tikriausiai daugeliui pati gražiausia vieta šiame mieste yra Dinanto pakrantė. Savo gamtos grožiu ji traukia keliautojus. Čia yra daug lankytinų Dinanto objektų. Tarp kurių garsiausia – Šv. Dievo Motinos bažnyčia. Į ją pakilti reikia 420 laiptelių, kurie kylą į uolos viršūnę. Iš čia vaizdas yra pats gražiausias visame mieste. Dinantas yra apsuptas Ardėnų kalnais. Vaizdas pakeri visus. Alaus mėgėjai tikriausiai žino apie belgišką Leffe alų. Jo paragauti galima Dinanto pakrantėje esančiame bare. Šį alų gamino vienuoliai dar 13 amžiuje. Tiesa, iš šio baro atsiveria nuostabus vaizdas į pakrantę, kuriuo galima pasigrožėti mėgaujantis alumi.

dinant

the-center-of-the-town-of-dinant-with-citadelle-and-church-at-the-meuse-river-in-namur-Belgium-1600x1066

Miesto rotušė

Miesto rotušė stovinti Dinante yra vienas iš gražiausių Belgijos pastatų. Jis buvo pastatytas 1925–1926 metais. Projektą nuostabaus architektūros paminklo parengė garsus architektas Monaertas. Kruopščiai kurtas fasadas iki šiol džiugina savo grožiu. Šis statinys puošia šią miesto dalį. Išorėja galima pasigrožėti akmenimis, kurie yra dekoratyvūs. Iki šiol Miesto rotušėje saugoma labai daug meno kūrinių. Tarp jų gausu skulptūrų, paveikslų, stiklo dirbinių. Vienas iš labiausiai lankomų rotušės objektų yra 1566 metų varpas, kuris pagamintas iš bronzos. Jis sveria apie 100 kilogramų. Turistams siūloma pakilti į rotušės viršų, juk iš čia atsiveria nuostabus vaizdas.

img_7460

Dinanto citadelė

100 metrų virš miesto stūkso Dinanto citadelė. Iš viršaus galima stebėti gražų vaizdą į Maso upės slėnį. Ne veltui čia tiek daug ne tik istorijos bei architektūros gerbėjų, bet ir gamtos mylėtojų. Per daugelį metų norėta užkariauti šią tvirtovę ir tai tęsėsi net iki praėjusio amžiaus. Pirmasis statinys buvo pastatytas 1051 metais. Tvirtovė gynė miestą nuo priešų. Ne vieną kartą ji buvo suniokota ir vėl atstatyta. Šiuo metu Dinanto citadelė ne atlieka savo pirminės paskirties – saugoti miesto gyventojus nuo piktų priešų. Dabar čia įkurtas Karo muziejus. Norintys jame apsilankyti ir pasigrožėti vaizdu iš apžvalgos aikštelės turės pakilti net 420 laiptelių į viršų.

citadel20GOODCitadel-Dinant

Šv. Dievo Motinos bažnyčia

Šv. Dievo Motinos bažnyčia Dinanto mieste buvo pastatyta senosios romanų bažnyčios vietoje, kurią 1227 metais nugriovė kritusios uolienos. Statybos tokioje vietoje turi savo trūkumų ir privalumų. Sudėtingiausia, kad visuomet reikia labai kruopščiai paskaičiuoti, kaip ką statyti, todėl labai dažnai ši bažnyčia yra vis atnaujinama. Pagrindinį įėjimą į gotikos stiliaus statinį puošia net 68 metrų aukščio bokštas su gražiu kupolu. Įžengus į vidų galima pamatyti įstabaus grožio romanų stiliumi įrengtą interjerą. Čia taip pat dominuoja griežti gotikos stiliaus elementai. Viduje dėmesio verti vitražai ir altorius.

church-of-our-lady-collegiale

Leffe vienuolynas

Leffe vienuolynas gražiajame Dinanto mieste buvo įkurtas 1152 metais. Jo įkūrėjas buvo garsusis Norbertinas Fiaris. Jis sekė ŠV. Augusto pėdomis. Štai todėl ir buvo ši vieta pavadinta jo vardu pagerbiant jo nuveiktus darbus. Vėliau 17 ir 18 amžiuje vienuolyno pastatas buvo perstatomas ir restauruojamas. Per tą laikotarpį užklupus prancūzų kariams buvo pavogta daug vertingų meno kūrinių ir kitų vertingų daiktų. Po Prancūzijos revoliucijos, 1794 metais, vienuolyną ėmė atstatinėti, tačiau tą pavyko padaryti tik praėjusio amžiaus trečiajame dešimtmetyje. Šiuo metu daugeliui Leffe vienuolynas asocijuojasi ne su architektūros paminklu, bet su alaus gamybos istorija. Juk šiame vienuolyne buvo verdamas legendinis Leffe alus, kurio galima paragauti Dinanto mieste.

20090823_80_[800x600]To Dinant Belgium 116 blog

Šviesos triumfo skulptūra

Vienas iš žymiausių belgų skulptorių sukūrė Diannto mieste Šviesos triumfo skulptūrą. Ji buvo sukurta 1862 metais ir iki šiol traukia smalsius lankytojus. Vaizduojama moteris, kuri stengiasi pasiekti šviesą, o šalia jos stovi vyriškis, kuris ją saugo. Skulptūra pagaminta iš natūralaus akmens. Pastatyta ji ant betoninio paaukštinimo. Aplink sukurtas gražus kraštovaizdis: gražios žydinčios gėlės ir žaliuojantys augalai. Šviesos triumfo skulptūros atėję pamatyti miesto svečiai randa nedidelį, bet labai gražų ir jaukų gamtos prieglobstį.

0_a2bfe_853964cf_XL

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą