Edinburgas

Škotijos rytinėje pakrantėje įkurtas Edinburgas yra šalies sostinė. Nuo 1995 metų jis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šiuo metu jis yra septintas pagal dydį Jungtinės Karalystės miestas. Čia turistų laukia ne tik sijonus dėvintys škotai, bet ir istoriniai, ir architektūriniai paminklai, parkai ir vietinių gyventojų pamėgti alaus barai. Taip pat būtina paragauti škotiško viskio ir įvertinti škotų virtuvės patiekalus. Edinburgas padalintas į senamiestį ir naujamiestį, tad pasivaikščiojimas miesto gatvelėmis bus labai įdomus.

Edinburgh,JAI-UK03066

Edinburgo pilis

Senamiestyje stovi Edinburgo pilis, kuri yra miesto simbolis. Iš pilies atsiveria viso Edinburgo panorama. Nors pilis nespindi prabanga, tačiau ant užgesusio vulkano uolienų išlikusi viduramžių architektūra žavi savo autentiškumu. Ateikite pilimi pasigrožėti tamsiuoju paros metu, nes tuomet ji apšviečiama blausiu apšvietimu ir atrodo nepakartojamai.

edinburgh-castle

Škotijos viskio paveldo centras

Viskis neatsiejamas nuo Škotijos kultūros, todėl nenuostabu, kad turistai atvykę į Edinburgą skuba apsilankyti Škotijos viskio paveldo centre. Jis įsikūręs ant piliakalnio, prie įėjimo į garsiąją Edinburgo pilį. Škotijos viskio paveldo centras savo lankytojams siūlo įvairias ekskursijas ir viskio degustacijas. Taip pat galima ramiai pažiūrėti filmą apie gaminamą viskį čia esančiame kino teatre.

Scotch_Whisky_Heritage_Centre,_Edinburgh_-_geograph_org_uk_-_932290856413

Princų gatvės sodai

Princų gatvės sodai yra viešasis parkas aplink Edinburgo pilį. Tai žinomiausias parkas mieste, kuriame lankosi ne tik vietiniai gyventojai, bet ir miesto svečiai. Čia rengiami įvairūs koncertai, fejerverkų festivaliai ir visuotinė Hogmanay šventė. Vaikščiojant parko takeliais pamatysite įvairias statulas ir žymių visuomenės veikėjų paminklus. Vienas iš žymiausių – Skoto paminklas. Tai Viktorijos epochos gotikos stiliaus statinys skirtas Škotijos rašytojo sero Valterio Skoto atminimui pagerbti. Paminklo smailė siekia 61 metrą aukščio ir į jį galima užlipti siaurais spiraliniais laiptais. Iš viršaus atsiveria centrinio Edinburgo ir jo apylinkių panorama.

IFEdinburgh20gardens

Karališkoji mylia

Karališkoji mylia yra pagrindinė gatvė Škotijos sostinėje, kuri susijungia į pagrindinę Edinburgo senamiesčio gatvę. Ji labai mėgstama turistų. Pavadinimas atitinka tikrovę, nes ši gatvė sudaro lygiai vieną škotiškąją mylią. Ji tęsiasi tarp Edinburgo pilies uolos viršūnės ir Holirudo rūmų apačios. Eidami Karališkąja mylia pamatysite Parlamento rūmus, John Knox pastatą, Flodden miesto sienos likučius ir kitas svarbias vietas.

Edinburgh-Royal-Mile

St. Giles katedra

St. Giles katedra yra pagrindinė šventykla Edinburge, kuri pavadinta miesto įkūrėjo vardu. Senamiestyje iškilusi šventovė jau 900 metų priima tikinčiuosius, o dabartinis statinys, kurį matome, buvo atkurtas 14 amžiuje. st_giles_kirk_aw070708_21108PX~1

Artūro sostas

Edinburgas yra vienintelis miestas pasaulyje, kuris savo ribose turi neveikiantį ugnikalnį. Miesto centre yra Holyrood parkas ir aukščiausia jo vieta Artūro sostas – vienas iš septynių kalnų Škotijos sostinėje. Tai į 250 metrų iškilęs kalnas, nuo kurio atsiveria nuostabi panorama į Edinburgo senamiestį ir Edinburgo pilį, Ochil kalvą, Forth Road tiltą ir Forth įlanką.

1_2_4lEdinburgh_Arthur_Seat_dsc06165

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą