Florencija

Vidurio Italijos miestas Florencija yra nuostabioje vietoje – prie Arno upės. Tai Toskanos regiono sostinė ir turistų rojus, kuriame Jūsų laukia įdomi istorija, puiki architektūra ir pramogos. Verta apsilankyti Florencijos senamiestyje, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

florencia20(1)florencia01

Uffizi galerija

Palei Arno upės krantą stovi Palazzo Degli Uffizi pastatas, kuriame nuo 16 amžiaus yra įkurta Uffizi galerija.  Tai vienas iš garsiausių pasaulio muziejų, kurį įkūrė Mediči šeima. Šiuo metu jame eksponuojama iškili šios šeimos meno kolekcija. Tarp eksponatų galima apžiūrėti tokius garsius kūrinius kaip Boticelli „Veneros gimimas”, Rafaelio „Dagilio Madona”, Titiano „Urbino Venera”, ankstyvuosius Leonardo da Vinči darbus ir Mikelandželo „Šventoji šeima”.

uffiziuffizi-631

Pitti rūmai

Florencijoje 1457 metais ant pietinio Arno upės kranto pradėjo kilti Pitti rūmai, kurie dabar yra vienas iš žymiausių šio nuostabaus miesto architektūrinių paminklų. Jie yra ir patys didžiausi Italijoje. Rūmuose yra įsikūrusi Rūmų ir Modernaus meno galerijos, karališkieji apartamentai, ir Sidabro muziejus. Taip pat Pitti rūmai garsėja ir Boboli sodais, kurie buvo sukurti 1560 metais. Juose yra apie 200 skulptūrų, obeliskų ir fontanų.

http://www.dreamstime.com/-image16509720PalazzoPittiSalaBianca

Mikelandželo aikštė

1860 metais ant kalvos pastatyta Mikelandželo aikštė skirta žymiausiam renesanso menininkui Mikelandželui Buonaročiui. Ši vieta žinoma dėl joje esančių žymių statulų kopijų, tarp kurių, aikštės centre, stovinti bronzinė Dovydo statula. Nors Mikelandželo aikštė gausiai lankoma bet kuriuo dienos metu, tačiau ji ypač populiari vakarais, kuomet besileidžiančios saulės spalvos raudonai apšviečia žemiau esančius stogus.

aiksteaikste2

Bardini sodai

Tarp Mikelandželo aikštės ir Boboli sodų yra Bardini sodai, kurie užima keturių hektarų žemės plotą. Juose galima įžvelgti skirtingus stilius, todėl priklausomai nuo metų laikų, sodai gali būti labai įvairūs spalvų, augalų ir išdėstymo prasme.

Bardini2Bardini-garden-by-Antonella-Massa

Šv. Mergelės Marijos Gėlių katedra

Šv. Mergelės Marijos Gėlių katedra yra pagrindinė katalikų šventykla Florencijoje, kurios didingas kupolas iškilęs virš visų senamiesčio stogų. Jis ypatingas tuo, kad yra didžiausias iš plytų pastatytas kupolas visame pasaulyje. Įspūdinga ir varpinės iš įvairių spalvų marmuro sukurta apdaila. Katedros viduje galima pasigrožėti įvairiais meno kūriniais.

FlorenceSantaMariaDelFiore2Florence-santa-maria-del-fiore-dome-7666

Šv. Jono baptisterija

Šv. Jono baptisterija yra seniausias pastatas Florencijoje. Ji garsėja savo trejomis bronzinėmis durimis ir ypatingu meistriškai atliktu darbu. Neįmanoma nepastebėti interjero puošto įspūdingomis mozaikomis. Šv. Jono baptisterija svarbi istoriškai, nes iki pat 19 amžiaus visi miesto gyventojai buvo krikštijami tik šioje krikštykloje.

Battistero-di-San-Giovanni1Battistero-di-San-Giovanni

Bargello skulptūrų muziejus

Bargello rūmuose yra įkurtas Bargello skulptūrų muziejus. Juose anksčiau buvo barakai ir kalėjimas, o šiuo metu įkurtas nacionalinis meno muziejus. Ekspozicijoje eksponuojami Mikelandželo, Donatello ir daugelio kitų garsių menininkų sukurtos skulptūros. Taip pat čia yra puikios tekstilės, dramblio kaulo ir sidabro dirbinių, keramikos darbų, gobelenų, ginklų ir monetų kolekcijos.

Bargello

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą