Florencijos architektūra

Nuostabioji Florencija tarsi iki galo neatskleista paslaptis. Toskanos regiono sostinė garsi visame pasaulyje. Čia kasmet atvyksta milijonai turistų, kurie nori pamatyti gražiausius miesto kampelius bei pažinti jo istoriją. Neabejotinai architektūra nelieka nepastebėta, juk čia tiek daug įspūdingų architektūros statinių, kurie mena ilgą ir gražią istoriją.

13

Lanzi lodžija

Signoria aikštėje stovinti Lanzi lodžija nuolat sulaukia susidomėjimo. Tai architektūrinė ir istorinė vertybė. Lodžija buvo pastatyta 1376–1382 metais. Tai tarsi muziejus po atviru dangumi. 15 antikinių skulptūrų puošia lodžiją. Ne visos iš jų yra originalai, tačiau kai kurios yra tikrų antikos laikotarpio šedevrų kopijos. Šiuo metu Lanzi lodžija yra lankomiausias Florencijos architektūros paminklas. Vakarais šioje vietoje rengiami koncertai ir kiti kultūriniai renginiai.

lodzialoggiaFlorence-Piazza-della-Signoria--dei-Lanzi

Vecchio rūmai

Vecchio rūmai – patys žymiausi Florencijos rūmai. Šiuo metu juose yra įkurta rotušė. Ypatingo dėmesio architektūroje nusipelno 17 amžiaus 94 metrų aukščio bokštas, ant kurio buvo įmontuotas laikrodis. Jis iki šiol rodo laiką miesto gyventojams ir svečiams. Vecchio rūmai turi vertingą kolekciją muzikinių instrumentų, tarp kurių A. Stradivari ir A. Amati. Taip pat čia rasite ir garsiąją Mikelandželo skulptūrą „Pergalės genijus“ ir daugelį kitų labai garsių ir brangių meno kūrinių.

palazzo_vecchio_signoria

Palazzo Vecchio

Medici Riccardi rūmai

Pats pirmasis Florencijoje ankstyvojo renesanso švedų architektūros pavyzdys – Medici Riccardi rūmai. Juo pamatysite praėję vieną kvartalą nuo Duomo aikštės. Riccardi šeimai priklausę rūmai iki šiol žavi lankytojus. Čia vyksta miesto valdžios susirinkimai ir dirba Riccardi biblioteka. Didingas pastatas už tvirtų sienų saugo gražų ir jaukų vidinį kiemelį, kuriame auga citrinmedžiai ir stovi gražios skulptūros. Įžengus į vidų rekomenduojama kiekvieną kambarį apžiūrėti ypatingai atidžiai. Čia rasite tiek daug įdomių ir gražių meno kūrinių, baldų ir interjero detalių.

palazzo-medici-riccardipalazzo20medici-riccardi

Nacionalinė Florencijos biblioteka

Cavalleggeri aikštėje stovi centrinė Nacionalinė Florencijos biblioteka. Tai viena iš populiariausių visos šalies bibliotekų, kuri sąrašuose minima greta garsiosios Romos bibliotekos. 1714 metais įkurta biblioteka iki šiol puikiai išsilaikė ir turi didžiulę kolekciją knygų. Jeigu ir nemėgstate skaityti knygų, tai bent jau užsukite į ją pasižvalgyti. Juk Nacionalinė Florencijos biblioteka – gražus architektūrinis paminklas.

800px-Biblioteca_Nazionale_Firenze_2008

Ponte Vecchio tiltas

Ponte Vecchio tiltas yra seniausias Italijos tiltas. Neįtikėtina, kad jis buvo pastatytas dar Romos imperijos klestėjimo laikotarpiu, tad jo nepamatyti būtų tikra nuodėmė. Vėliau tiltas buvo kelis kartus iš naujo atstatytas ir vis naujinamas. 1345 metais jau ketvirtą kartą atstatytas tiltas daugiau nesugriuvo ir išsilaikė iki mūsų dienų. Labai greitai čia įsikūrė mėsos krautuvėlės, tačiau dėl blogo kvapo, kad galėtų per tiltą pereiti kilmingų šeimų nariai – architektas suprojektavo antrą aukštą. Toliau tiltas vis plėtėsi, o mėsos krautuvėlių vietoje įsikūrė juvelyrinių dirbinių parduotuvėlės.

tiltas

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą