Genuja

Šiaurės vakarų Italijoje esanti Genuja yra Ligūrijos regiono administracinis centras. Miestas yra didžiausias šalies uostas ir antras pagal dydį Viduržemio jūros uostų. Būtinai ateikite pasigrožėti La Laterna švyturiu. Jis yra seniausias vis dar veikiantis švyturys pasaulyje. Genuja – ypatingas miestas, kurio gražios vietos pakeri čia atvykusius žmones.  Verta nepamiršti, kad garsusis Kristupas Kolumbas gimė ir augo būtent šiame puikiame mieste.

genoagenoa2

Antico jūrų uostas

Antico jūrų uostas yra vienas iš didžiausių Viduržemio jūroje. Jis buvo pastatytas pagal garsiojo Genujos architekto R. Piano projektą. Apsilankę senajame uoste pamatysite patį didžiausią Europoje miesto akvariumą. Čia pristatoma lankytojams daugybė rūšių jūros gyvių bei augalų. Taip pat nepraeikite pro La Laterna švyturį, Viduržemio jūros muziejų ir 16 amžiaus laivo kopiją. Turistų laukai dar viena pramoga – senojo uosto apžvalga pakilus Bigo pakėlėju. Iš čia atsiveria nuostabus vaizdas.

Porto Anticoportoantico

San Giorgio rūmai

San Giorgio rūmai stovi senojo Antico jūrų uosto teritorijoje. Pagrindinis pastatas buvo pastatytas 13 amžiuje. Atradus Amerikos žemyną šalia pagrindinės rūmų dalies buvo pastatyta dar viena, kurios fasadas nukreiptas į jūros pusę ir freskos simbolizuoja naująją šviesą. San Giorgio rūmai išsiskiria nuostabiu bronzos ir baltos spalvos fasadu. Sienos dekoruotos auksinės spalvos skulptūromis. Šiuo metu rūmų viduje yra Genujos uosto administracija.

52020_genova_palazzo_san_giorgioPalazzo San Giorgio

Kristupo Kolumbo namas

Amerikos atradėjas Kristupas Kolumbas gimė Genujoje. Čia stovi ir garsusis Kristupo Kolumbo namas, kuris yra visai netoli nuo Soprano vartų. Jis yra vienas iš lankomiausių šio miesto turistinių objektų. Nors namas buvo stipriai apgriautas, tačiau dabar turistai gali pamatyti atnaujintą ir atkurtą pirmapradį namo pavyzdį. Šiuo metu Kristupo Kolumbo namas yra Genujos miesto simbolis, kurį tiesiog privaloma aplankyti atvykus į šį gražų miestą.

Genova-casa_di_Colombo-DSCF7114

Soprano vartai

Soprano vartai yra senuosius istorinius laikus menantys Soprano jūrų uosto vartai. Tai dalis miesto gynybinės sienos, kuri buvo pastatyta 12 amžiuje. Šiuo metu visi norintys gali suktais senoviniai laiptais pakilti į bokštus. Viršuje yra įrengta apžvalgos aikštelė.

imagesCADM1RY3

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą