Gražiausi Islandijos kalnai, ledynai ir urvai

Islandija – įspūdingo grožio sala ir šalis. Tai rečiausiai Europoje apgyvendinta valstybė, kuri yra Atlanto vandenyno šiaurinėje dalyje. Jos gamtos grožis pakeri keliautojus. Čia galima pamatyti daug gražių vietų, tačiau verta išskirti gražiausius Islandijos kalnus, ledynus ir urvus, kurie itin mėgstami keliautojų.

michael-hacker-iceland-laugavegur-trek-torfahlaupnature-design-skaftafeli-iceland

Vatnajokull ledynas

Vatnajokull ledynas – vieta, kurią būtina aplankyti atvykus į Islandiją. Tai didžiausias Europos ledynas, kurio plotas siekia 8400 kvadratinių kilometrų ploto. Verta paminėti ir tai, kad jo ledo kloduose randama beveik tiek pat vandens, kiek ir visuose kituose Europos žemyno ledynuose. Grožėtis ledynu itin patogu, nes į tolumą galima matyti viską, kas yra iki 550 metrų atstumu nuo stebinčiųjų. Matomumo linija, kaip didžiausia, yra įtraukta net į Gineso rekordų knygą. Nuotraukos šioje vietovėje tikrai yra įspūdingos. Vatnajokull ledynas driekiasi per kalnus. Susidaro apie 800 metrų storio balta lyguma, kurioje nėra tinkamų sąlygų gyvybei. Svarbus faktas yra tas, kad kai kuriose vietose ledas yra net iki 1000 metrų storio.

Nature-Valley-Iceland-Wallpaper Vatnajokullvatnajokull-ice-cap-iceland_67773_990x742

Skaftafell ledo urvai

Nacionaliniame Skaftafell parke yra įstabus gamtos sukurtas grožis. Tai ledo urvai. Jie susiformuoja ant ledyno krašto ir sukuria nuostabų gamtos objektą, kurį atvyksta pamatyti daugybė keliautojų iš viso pasaulio. Urvai susiformuoja dėl tekančio vandens per uolą. Taip pat dėl ledyno judėjimo urvai trūkinėja ir per tuos susidariusius įtrūkimus galima patekti į jų vidų. Viduje kiekvieno laukia įspūdingi reginiai, nes saulės spinduliai sukuria spalvų žaismą. Tiesa, toks reginys laukia tik tų, kurie čia atvyks žiemos pradžioje, po ilgojo lietaus sezono. Be to, dėl saugumo kelionę į Skaftafell ledo urvus reikia planuoti tik žiemą, nes kitu laiku padidėja urvų įgriuvimo tikimybė.

4YcwtBp5

Langjokull ledynas

Antrasis pagal dydį Islandijos ledynas – Langjokull. Išvertus pavadinimas reiškia „ilgasis ledynas“. Jis užima 940 kvadratinių kilometrų plotą. Šiame plote yra dvi vulkaninės sistemos: rytinė ir vakarinė. Antrasis pagal dydį Islandijos ledynas virš jūros lygio iškyla apie 800 metrų, todėl iš čia atsiveria nuostabūs apylinkių vaizdai. Dėl jų keliautojai atvyksta iš tolimiausių šalių. Tiesa, nors ekskursijos čia organizuojamos, tačiau reikia specialių transporto priemonių, nes eiti pėsčiomis negalima.

Langjökull

Sulur kalnas

Sulur kalnas yra aukščiausias taškas šiame rajone. Jis turi dvi viršūnės, iš kurių aukščiausia siekia 1213 metrus, o kita – 1144 metrus aukščio. Kalnas priklauso Triotlaskagio kalnynui. Į čia atvyksta labai daug turistų, kurie nori pamatyti kalną iš arti bei pasigrožėti apylinkių vaizdais. Ne tik turistai pamėgo šią vietą. Kasmet čia atvyksta ir daugybė žiemos sporto mėgėjų – slidininkų, nes Sulur kalnas yra puiki vieta slidinėjimui. Taigi, čia suderinamas tiek turizmas, tiek ir žiemos pramogos. Be to, Sulur kalnas dažnai įvardinamas, kaip vaizdingasis kalnų masyvas, todėl nuotraukos padarytos čia atrodys tikrai įspūdingos.

8100971303_ab69c12d78

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą