Gražiausi Islandijos kriokliai

Moderni Islandijos valstybė esanti Atlanto vandenyno šiaurinėje dalyje itin populiari. Kuo ji taip žavi keliautojus? Žinoma, kad gamta, juk čia ji išskirtinio grožio. Kontrastinga ir pateikianti naujų iššūkių. Taip ją apibūdina turistai iš įvairiausių pasaulio šalių. Ypatingai daug dėmesio sulaukia gražiausi Islandijos kriokliai. Nuotraukos iš tokios kelionės bus neabejotinai įspūdingos.

Northern-Lights-Iceland

waterfall-godafoss-iceland

Dettifoss krioklys

Dettifoss krioklys randamas šiaurės rytų Islandijoje, garsiame Vatnajokull nacionaliniame parke, ant Yekulsau-au-Fedlum upės kranto. Jis yra ne tik pats gražiausias šios šalies krioklys, bet ir pats populiariausias. Taip yra dėl to, kad jis – pats galingiausias visoje Europoje. Vandens srovė yra apie 200 kubinių metrų per sekundę, kartais pasiekia ir apie 500. Dettifoss krioklio plotis siekia 100 metrų, o aukštis – 44 metrus.

iceland_041120120958_2

Dettifoss

Seljalandsfoss krioklys

Pats gražiausias Islandijos krioklys – Seljalandsfoss krioklys. Tai viena iš lankomiausių žymių vietų šioje nuostabaus grožio šalyje. Šio krioklio aukštis siekia 60 metrų. Šio gamtos objekto nuotraukos publikuojamos daugelyje žurnalų, mokslo leidinių ir knygų puslapiuose. Ir ne veltui, juk jis pasakiško grožio. Turistai nepraleidžia galimybės atvykti į šią nuostabią vietą.

icelanddseljalandsfoss-krioklys-vienas-graziausiu-visoje-islandijoje-5115f6e236e37

Svartifoss krioklys

Juodasis Svartifoss krioklys randamas nuostabiajame Vatnajokull nacionaliniame parke, kuris yra Skaftafellyje. Tai vienas iš gražiausių ir lankomiausių Islandijos krioklių, kuris įtrauktas į visus turistinius maršrutus, todėl atvykę į šią šalį nepraleiskite galimybės atvykti į čia ir pasigrožėti šiuo gamtos stebuklu. Aplink jį yra juodos spalvos lava. Dėl to ir pavadinimas reiškia juodąjį krioklį. Vingiuojančiais keliukais keliautojai būriais žygiuoja link šios nuostabios ir įsimintinos vietos.

Svartifoss-waterfall-or-Black-Fall-in-the-Skaftafell-National-Park-in-south-Iceland

Gullfoss krioklys

Gullfoss krioklys arba dar kitaip vadinamas auksinis krioklys kviečia pamatyti jį iš arti atvykus į Islandijos pietus. Tai viena iš gražiausių šalies vietų. Krioklys turi dvi kaskadas. Viena yra 21 metro, o kita 11 metrų aukštyje. 1920–1977 metais šioje vietoje norėjo statyti hidroelektrinę, tačiau būtų tekę sunaikinti krioklio grožį, tačiau nepavyko investuoti į šį projektą ir gamtos objektas tapo valstybės nuosavybe. Dėka šių įvykių dabar šalis turi vieną iš gražiausių krioklių, kuris sutraukia minias keliautojų iš įvairių šalių.

gullfoss-waterfall-2from the blog www.stuckincustoms.com

Hraunfossar kriokliai

Hraunfossar kriokliai yra nedideli, tačiau įspūdingo grožio kriokliai esantys netoliese nuo Hraunfossaro. Jie ypatingi tuo, kad daugybė upelių išteka iš lavos lauko. Dažnai jie vadinami laviniais kriokliais, nes žodis „hraun“ reiškia lavą. Šis laukas susiformavo tuomet, kai išsiveržė ugnikalnis ir tekėjo lava. Štai todėl čia susirenka daugelis gamtos mylėtojų, kurie nori pamatyti gamtos sukurtą lavos kelią ir krioklius.

Waterfalls-Iceland-1

Hafragilsfoss krioklys

Populiarusis Hafragilsfoss krioklys yra vienas iš didžiausių Jokulsa a Fjollum kalnų upės krioklys. Su didžiuliu griausmu vanduo krenta iš 27 metrų aukščio. Pats krioklys užima 90 metrų plotį. Pasigrožėti kriokliu galima iš abiejų upės pusių. Iš čia atsiveria nuostabus vaizdas į tolumas, o nuotraukas kalba pačios už save.

Gullfoss_Iceland4-670x501-

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą