Gražiausi Makedonijos kalnai

Makedonija esanti pietryčių Europoje yra Balkanų pusiasalyje. Nors ji neturi priėjimo prie jūros, tačiau turi nuostabius kalnus. Tai kalnuota valstybė su giliais ir įspūdingais slėniais. Gamta šioje šalyje yra labai graži, todėl nenuostabu, kad čia kasmet atvyksta vis daugiau turistų. Pažintis su Makedonijos kalnais bus nepamirštama.

362774ZA974376Korab-2007

Baba kalnų masyvas

Vienas iš gražiausių Makedonijos kalnų – Baba kalnų masyvas. Dalis jo patenka į Graikijos valstybės sudėtį. Ta dalis, kuri driekiasi Makedonijoje yra labai vaizdinga. Daugybė aukštų viršūnių stiebiasi į dangų, o viena iš aukščiausių yra Pelisteris. Ji siekia 2601 metras aukščio. Baba kalnų masyvo teritorijoje yra dar vienas gamtos stebuklas – ledyninis ežeras. Jis žinomas, kaip Golemo arba Pelisterski ežeras. Verta paminėti, kad nuo 1948 metų čia yra įkurtas tuo pat pavadinimu pavadintas nacionalinis parkas. Jame galima sutikti daugybę rūšių įvairių gyvūnų bei pasigrožėti kalnams būdingais augalais. Ne tik gamtos mylėtojai vertina Baba kalnų masyvą. Čia gausu archeologijos tyrinėtojų bei aktyvaus sporto mėgėjų, pavyzdžiui, alpinizmo. Taip pat čia organizuojamos ekskursijos, kurių metu pamatomos gražiausios šio kalno vietos.

MusaBabaMountains,Macedonia_Baba_planina

Belasica kalnai

Nedidelis Belasica kalnas sužavės savo grožiu. Čia rasite daug augmenijos ir gražiųjų krioklių. Kita kalnų masyvo dalis driekiasi Graikijoje ir Bulgarijoje. Kalno ilgis 60 kilometrų, o aukščiausioje vietoje siekiama iki 2029 metrus aukščio. Tai Radomiro kalnas. Kadaise kalnų masyvas vadinosi Orbelos ir buvo žinomas kaip Dioniso kulto buveinė. Nuo 2007 metų Belasica kalnų masyvas priklauso to paties pavadinimo nacionaliniam parkui. Čia kiekvieno lankytojo laukia nepamirštami įspūdžiai ir vaizdai, kurie nustebins keliautojus.

67d588ca1950bf60bd9186a5bba4a3fc

Karaorman kalnai

Karaorman kalnai yra vidutinio dydžio kalnai, tačiau gamtos grožis čia tikrai vertas vizito. Planuojant kelionę į Makedoniją, kuri garsėja kalnuotomis vietovėmis, nevalia pamiršti į savo sąrašą įtraukti ir šią vietą. Jie yra vakarinėje šalies dalyje. Didžioji kalno dalis apaugusi medžiais, todėl žalumos čia tikrai netrūksta. Aukščiausia vieta siekia 1794 metrus aukščio ir vadinasi Orlinu. Karaorman kalnai yra ta vieta, kurioje gyvena daugybė net ir itin retų gyvūnų rūšių. Taip pat keliautojus žavi ir augmenija. Turistams siūlomi pėsčiųjų žygiai ir kitos įdomios pramogos gryname ore.

800px-Karaorman_mountain

Juodasis kalnas

Juodasis kalnas yra kalnų masyvas, kuris jungia Makedoniją su Serbija. Jis priklauso šalies sostinės Skopjė apylinkėms. Verta paminėti, kad šis kalnas yra labai populiarus tarp turistų, todėl nereikėtų nustebti pamačius minias žmonių žingsniuojančių į kalną, juk visi trokšta to paties – pasigrožėti gamta. Pats aukščiausias taškas siekia 1651 metrą aukščio. Visi norintys pamatyti įspūdingus kraštovaizdžius turi būtinai kopti į šį kalnų masyvą. Pastangos tikrai atsipirks, o įspūdžiai pamatyti iš aukštai ilgai neleis pamiršti gražiųjų Makedonijos kalnų.

CIMG3020

Vodno kalnas

Ant Vodno kalno turistai atras ne tik gražią gamtą, bet ir kelias senas gyvenvietes, vienuolynus, bažnyčias. Kiekvienas apsilankęs galės užeiti į lankomus objektus ir taip praturtinti savo ekskursiją. Vodno kalnas garsėja ir tuo, kad jis saugo gražias upes. Tai nuostabus Balkanų pusiasalio gamtos kraštovaizdžio pavyzdys. Pakilus į kalno viršūnę rasite didelį kryžių, kuris pavadintas Tūkstantmečio vardu. Jis stovi čia nuo 2002 metų ir iki šiol traukia ne tik tikinčiuosius, bet ir visus smalsius turistus. Kryžiaus aukštis siekia 66 metrus aukščio. Gražiausias vaizdas atsiveria, tuomet, kai sutemsta, nes įjungiamas apšvietimas. Tokiu būdu jis matomas net už kelių kilometrų. Šiek tiek žemiau galima rasti puikias apgyvendinimui skirtas vietas, tad poilsis čia bus tikrai geras.

vodno_zicaravodno

Sar Planina kalnų masyvas

Sar Planina kalnų masyvas yra Makedonijos pasididžiavimas. Jo ilgis siekia 75 metrus, o aukščiausia kalno vieta – 2702 metrus aukščio. Šiaurinėje masyvo dalyje yra Galica, Korabi, Bistra ir Jablonica kalnai, kurių bendras ilgis siekia 160 kilometrų. Prie masyvo papėdės išgaunamos rūdos, tad šios vietos garsėja ir naudingomis iškasenomis. Turistai čia atvyksta ne dėl to. Visi keliautojai šią vietą pasirenka dėl gražios gamtos. Apie Sar Planina kalnų masyvą žino daugelio šalių turistai. Čia klesti kalnų turizmas, kuris kasmet vis populiarėja. Tam, kad suprasti, ką visi atranda atvykę į šią vietą, reikia joje apsilankyti.

 walter-bibikow-sar-planina-gebirge-am-tag-197952

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą