Gražiausios Alikantės pilys

Alikantė – vienas iš gražiausių Ispanijos kurortų, kurio pakrantes skalauja Viduržemio jūra. Turistai atvyksta į šią vietą ne tik pailsėti, bet ir pažinti miesto kultūrą, istoriją ir architektūrą. Čia stovi didingos daugelio amžių pilys, kurios žavi savo paslaptimis.

alicantealican

Orihuela pilis

Orihuela pilis buvo pastatyta 713 metais. Ji – viena iš seniausių pilių Alikantėje. Pasak istorikų, statinys buvo statomas 7 etapais ir dabartinį pavadinimą gavo tik 1931 metais. Pilis buvo pačiame užpuolimų centre, jai teko patirti daugybę užpuolimų ir gaisrų. Didžioji dalis statinio turi rytų gotų stilių. Šiuo metu Orihuela pilies išlikę nedaug, bet šios runos vertos dėmesio dėl savo turtingos istorijos.

OrihuelaOrihuela castle

Monovar pilis

12 amžiuje pastatyta Monovar pilis yra labai įdomus statinys, nes ji turi trikampio formą. Tokia architektūra traukia turistus. Monovar pilis buvo strategiškai geroje vietoje, nes kartu su kitomis pilimis sudarė vientisą sistemą skirtą savigynai. Šiuo metu joje organizuojamos ekskursijos. Pilies pagrindinėje dalyje yra išlikusios vandens cisternos ir pagrindinis bokštas.

Monovar castle

Villena pilis

Villena pilis daugeliui gali būti puikus pavyzdys ispanų paveldo saugojimo. Pirmą kartą ji buvo paminėta 1172 metais. Pilis buvo rekonstruota 15 ir 20 amžiuje, todėl šiuo metu galima pamatyti gražią pilį. Dvigubos sienos buvo pranašumas prieš užpuolikus. Iš 12 apvalių bokštų, kurie taip pat puikiai atliko sienos sutvirtinimo vaidmenį, pagrindinis siekia 27 metrus aukščio. Į Villena pilį galima patekti praėjus pro gražią plytų arką. Lankytojams siūloma pažintinė ekskursija po pilies sales ir kambarius.

VillenaVillena pilis

Biar pilis

Arabų valdovas Mursis 12 amžiuje pastatė Biar pilį. Tai daugiakampis pastatas su pagrindiniu bokštu. Per arkos formos vartus įžengiama į pilį. Viena iš įdomiausių vietų – bokštas. Jo aukštis siekia 19 metrų ir pakilus į trečiąjį aukštą rasite apžvalgos aikštelę. Iš čia atsiveria nuostabus vaizdas į apylinkes. Taip pat pilis turi du vidinius kiemus, gyvenamųjų pastatų runas ir nedidelius bokštus. Biar pilis ypatinga ir dar vienu statiniu – akveduku. Jis buvo pastatytas 15 amžiuje. Šiuo metu čia yra įkurtas Etnografijos muziejus ir savo darbą atlieka  Miesto valdžia.

biarcastilloBiar castle

Villajoyosa pilis

Nors Alikantėje esanti Villajoyosa pilis yra nedidelė, tačiau ypatingai traukia lankytojus. Čia puikiai dera architektūra ir gamta, juk pilis stovi netoliese nuo Viduržemio jūros pakrantės. Neaukštas statinys puoštas keliais apvaliais bokštais, kurie tesiekia 6 metrus aukščio.  Pilis puikiai atspindi 14 amžiaus architektūros stilių.

Villajoyosa castle

Elda pilis

Elda pilis – garsi tvirtovė, kurioje gyveno Koloma šeimos nariai. Jos statybos buvo pradėtos 1172 metais. Per daugelį amžių ji keitėsi. Kiekvieni šeimininkai architektūroje atlikdavo pakeitimus ir vis daugiau tvirtino sienas ir bokštus. Kadaise ji buvo ne tik gynybinė pilis, bet ir rūmai. Elda pilis – įdomus architektūros paminklas.

Elda Castle

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą