Hamburgas

Šiaurės Vokietijoje įkurtas Hamburgo miestas yra antrasis pagal dydį šalies miestas ir Europos uostas. Tai ne tik svarbus pramonės ir verslo centras. Miestas, kuris padalintas į senamiestį ir naujamiestį, yra labai mėgstamas turistų. Hamburgas garsėja tuo, kad turi daugybę tiltų (per 2300), kurie nuleisti per kanalus. Verta paminėti, kad tiltų skaičiumi šis nuostabus miestas lenkia net ir Veneciją bei Amsterdamą.

hamburg-sehenswuerdigkeitenhamburg

Reeperbahn gatvė

Hamburgo St. Pauli rajone yra Reeperbahn gatvė, kuri dar vadinama nuodėmingąja mylia. Tai viena iš populiariausių šio miesto lankytinų vietų, kuri labiausiai žinoma kaip Hamburgo Raudonųjų žibintų kvartalas. Čia yra daugybė striptizo klubų, barų ir kitų su erotika susijusiu vietų, pavyzdžiui, erotikos parduotuvės. Dienos metu Reeperbahn gatvė neišsiskiria iš kitų Hamburgo gatvių, o vakarais ji tampa tikra nuodėmių vieta.

Reeperbahn

Hamburgo žuvies turgus

Kiekvieną ankstų sekmadienio rytą minios žmonių renkasi Hamburgo žuvies turguje, kuris yra ne tik mėgstamiausia miesto gyventojų apsipirkimo vieta, bet ir populiariausia turistų atrakcija. Nuo XVIII a. pradžios veikiantis turgus po atviru dangumi pasak vokiečių yra vienas iš seniausių Europoje. Turguje prekiaujama ne tik žuvimi ir jūros gėrybėmis, bet ir kitais produktais. Apsilankę jame būtinai paragaukite sumuštinių su žuvimi, nes tai mėgstamas vietos gyventojų užkandis.

riposto-fish-hall-4

Hamburgo botanikos sodas

Nuo 1821 metų Hamburgo miesto gyventojus džiugina nuostabaus grožio Hamburgo botanikos sodas. Jis yra sudarytas iš penkių tarpusavyje sujungtų šiltnamių, kurių bendras plotas siekia 2800 kvadratinių metrų plotą. Parodomajame šiltnamyje auga Viduržemio regiono, Kanarų salų, Pietų Afrikos, atskirų Kalifornijos bei Pietų Čilės augalai. Norėdami pamatyti rečiausius paparčius būtinai ateikite į Paparčių šiltnamį, o Palmių šiltnamis, garsėja senoviniais augalais. Daug dėmesio sulaukia Afrikos ar Amerikos dykumos augmenija ir tropikų klimato kultūros.

botanical-gardens_ZIMG_4649

Alster ežeras

Alster ežeras – vienas populiariausių ežerų Vokietijoje. Bet kuriuo metu laiku čia galima rasti įvairiausių pramogų. 160 ha ploto ežere šiltuoju metų laiku nuolat plaukioja daugybė valtelių, kruizinių ir turistinių laivų, o tuomet, kai atkeliauja žvarbūs šalčiai Alster ežeras tampa didžiule ledo arena.

Hamburg_CNT_4dec12_pa_b_646x430alster_lake giant_woman_sculpture_

Miniatur Wunderland

Miniatur Wunderland – šiuo metu didžiausia traukinių modelių instaliacija pasaulyje, nors jis vis dar kuriamas ir bus baigtas statyti tik 2020. Didžiausias geležinkelio modelis yra lankomiausia Hamburgo vieta – kasmet čia apsilanko daugiau nei vienas milijonas lankytojų. Pristatoma apie 860 traukinių, sukonstruotų iš daugiau nei 11 tūkstančių vagonėlių, 300 tūkstančių žibintų, 215 tūkstančių medžių ir apie 200 tūkstančių žmonių figūrėlių. Net sunku įsivaizduoti kiek kruopštaus darbo pareikalavo šis traukinių modelis.

miniatur_wunderland1

Šv. Nikolo bažnyčia

Gotikos stiliaus Šv. Nikolo bažnyčia kadaise buvo viena iš penkių svarbiausių liuteronų bažnyčių visame Hamburge. Šiuo metu ji yra svarbus architektūrinis paminklas, kuris yra antras pagal aukštį pastatas mieste. 1874 iki 1876 metais Šv. Nikolo bažnyčia buvo aukščiausias statinys pasaulyje.

Nicholas’ Church

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą