Helsinkis

Helsinkis – Suomijos sostinė garsėjanti tuo, kad joje yra didelis jūrų uostas. Gražios gamtos apsuptyje galima pamatyti architektūros statinius, populiarius muziejus ir parkus. Suomijos sostinė yra pagrindinis kultūros centras, kuriame kiekvienas ras kaip turiningai praleisti laisvalaikį.

helsinki-the-area-of-the-old-townhelsinki

Senato aikštė

Helsinkyje esanti Senato aikštė laikoma viena stilingiausių Europos aikščių. Bet kuriuo metų laiku čia galima pamatyti daugybę žmonių. Senato aikštės viduryje stovi Caro Aleksandro II statula, o greta Senato rūmai, kuriuose yra įsikūrusi Valstybės Taryba. Taip pat nepraeikite pro Sederholmo namą. Jis žymus dėl to, kad yra seniausias akmeninis pastatas Helsinkyje. Jo istorija prasidėjo 1757 m.

senate sq

Šv. Mikalojaus katedra

Šv. Mikalojaus katedra dar vadinama Helsinkio katedra yra pagrindinis architektūrinis Senato aikštės objektas. Miesto svečiai žavisi jos penkiais žaliais kupolais, kurie yra išskirtinis Suomijos sostinės bruožas. Šv. Mikalojaus katedros laiptai vasarą tampa pagrindine miesto gyventojų pasisėdėjimų vieta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sea Life jūrų muziejus

Sea Life jūrų muziejus suteikia galimybę susipažinti su jūra kitokiu neįprastu būdu. Lankytojai vaikščiodami neįtikėtino dydžio akvariumais ir tuneliais pasijunta tarsi būtų atsidūrę jūros dugne. Nuostabus jausmas ir vaizdas laukia stebint virš Jūsų plaukiojančias ryškiaspalves ir įvairių dydžių žuvis. Sea Life jūrų muziejaus akvariumuose gyvena apie 100 skirtingų gyvūnų rūšių.

sea live

Uolos bažnyčia

Uolos bažnyčia, vadinama Temppeliaukio Kirkko, yra nuostabus šiuolaikinės architektūros kūrinys. 1969 metais sukurta bažnyčia yra neįprastoje vietoje – po žeme. Jos interjeras buvo iškastas ir sukurtas iš akmens. Dėl neapdorotų uolienų paviršių, viduje yra sukuriama labai gera akustika. Dėl šios priežasties joje labai dažnai yra organizuojami įvairūs koncertai. Uolos bažnyčia yra viena iš populiariausių turistų lankytinų vietų Helsinkyje.

rock-church-nightrock-church-roof

Linnanmaki atrakcionų ir pramogų parkas

Helsinkyje įkurtas Linnanmaki atrakcionų ir pramogų parkas nuo 1950 metų iki dabar sulaukia didelio lankytojų srauto. Jame vyksta įvairios šventės, festivaliai ir karnavalai. Mėgstamiausias atrakcionas – mediniai kalneliai, kurie vadinami Vuoristorata.

Linnanmaki+in+Helsinki+22508

Undinėlės statula

Helsinkio simbolis – Undinėlės statula, vadinama Havis Amanda, stovi tarp Helsinkio prekybos aikštės Kaartinkaupunki ir Esplanade parko. Tai apsupta keturių žuvų ir keturių liūtų, įsitaisiusių aplink fontaną, statula, kurią 1908 metais sukūrė ir pastatė vienas mylimiausių Suomijos menininkų Vallgren Ville. Havis Amanda – undinėlės statula, stovinti ant jūros dumblių ir kylanti iš vandens yra labai mėgstama turistų.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tropicario terariumas

Tropicario terariumas – modernus zoologijos sodas, kuriame gyvena tropiniai gyvūnai. Smalsūs lankytojai pamatys gyvates, driežus, vorus ir krokodilus. Terariumas garsėja pasaulyje savo didele nuodingiausių ir didžiausių pasaulio gyvačių kolekcija. Nepraleiskite progos pamatyti pačią nuodingiausią pasaulio gyvatę – žemyninį taipaną, kuri kilusi iš Australijos.

p1040878-108288tropicario_lizard

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą