Julijos Alpės – gražiausi gamtos objektai

Julijos Alpės tęsiasi į šiaurės rytus Italijos ir Slovėnijos teritorijomis. Tai Pietinių Klintinių Alpių dalis. Tyras oras ir nuostabi gamta pakeri visus, kurie čia atvyksta. Julijos Alpės labai populiarios tarp turistų, todėl nenuostabu, kad čia visuomet galima sutikti daug keliautojų. Čia atrandamos ir itin paslaptingos lankytinos vietos, kurios garsėja visame pasaulyje. Taip pat čia laukiami ir aktyvaus laisvalaikio propaguotojai. Jiems čia yra daugybė pramogų, todėl nuobodžiauti tikrai neteks.

Julian_Alps_with_Prisojnik_and_Razoruvod_jalovec

Triglav nacionalinis parkas

Triglav nacionalinis parkas yra viena iš lankomiausių vietų atvykus į Julijos Alpes. Jis priklauso UNESCO pasaulio paveldo sąrašui, tad jį pamatyti tikrai būtina. Be to, parkas turi EDEN prestižinį titulą, kuris reiškia, kad tai vienas iš geriausių turistinių maršrutų visoje Europoje. Šioje vietoje randamas ir aukščiausias Julijos Alpių taškas – Triglav. Jo aukštis siekia 2864 metrus. Ledynmečio epocha suformavo tai, ką dabar matome: nuostabias lygumas, aukštas kalnų viršūnes, miškus ir ežerus. Vaizdas išties kerintis. Triglav nacionalinis parkas yra puiki vieta ir tiems, kurie nenori nuobodžiauti. Čia yra daug turistinių maršrutų, dviračių takų, kempingų. Itin populiarios įvairios vandens pramogos. Visa tai aktualu atvykus šiltuoju metų laiku, o štai žiemą čia laukia puikios slidinėjimo trasos. Net ir mėgstantys žvejoti čia atras puikų laiką žvejybai.

 julijske-aple-in-kozorogslap-pericnik

Ledine ežeras

Išskirtinis Ledine ežeras yra Kranjska Gora. Verta paminėti, kad norint juo pasigrožėti reikėtų vykti rudenį arba pavasarį, nes vasaros metu jis visiškai išsenka. Tiksliau galima pasakyti, kad dažnai jau gegužės mėnesį galima pastebėti sausros požymių, todėl verčiau kelionę planuoti iki to laiko. Kadaise čia savo avis ganydavo vietiniai piemenys, o dabar tai turizmo objektas. Čia kasmet apsilanko daugybė turistų. Šalia ežero yra kelios parduotuvėlės ir kavinė, kurioje galima ramiai pasėdėti ir pasigrožėti gamta, kol skaniai pavalgysite.

56421893

Crne Vode krioklys

Gražusis kaskadinis Crne Vode krioklys puošia Slovėnijos gamtą. Jis randamas šiaurės rytų Slovėnijoje, Julijos Alpėse. Krioklys laikomas reikšmingu lankytinu objektu, nes graži gamta vilioja daugybę keliautojų. Pavadinimas reiškia juodą vandenį, tačiau tai nėra tiesioginė prasmė, nes krioklys tikrai nėra mistinis ar nešvarus. Priešingai, jis yra labai gražus. Tomar lygumoje vanduo kaskadomis krenta iš 70 metrų aukščio. Jis laikomas vienu iš aukščiausių Slovėnijos krioklių. Vaizdas tikrai labai gražus. Ypatingai čia gražu pavasarį, kuomet tirpsta sniegas ir susidaro dar didesnė vandens tėkmė. Tiesa, vasarą vaizdas šiek tiek pasikeičia, todėl jei norite ypatingų akimirkų, tai kelionę planuokite pavasarį.

07495c24-97b9-4cfb-b713-cedf7d7cb26b_l

Zelenci gamtos rezervatas

Regioninis Zelenci gamtos rezervatas esantis Julijos Alpėse yra labai populiarus. Jis yra greta Austrijos ir Italijos sienų. Iš čia prasideda didžiausia Slovėnijos Sava upės tėkmė, kuri yra Dunojaus intakas. Visame parke nerasite didžiulių ežerų, tačiau čia yra labai daug mažų, kurie kadaise buvo vieno didžiojo Koren ežero dalimis. Būtina paminėti, kad Zelenci gamtos rezervatas turi didžiulę reikšmę Europos praeities geologiniams tyrinėjimams. Ši vieta svarbi ne tik turistiniu požiūriu, bet ir moksliniu. Nuo 1992 metų Zelenci gamtos rezervatas yra saugomas dėl retų ir nykstančių gyvūnų bei augalų rūšių, kurie yra įtraukti į Raudonąją knygą. Iš viso čia yra 47 hektarų žemės plotas, kuris saugomas. Pažintis su draustiniu nepaliks abejingų. Ypatingai žalieji ežerai, daugybė šaltinių ir miškai.


1Zelenci

Socha upė

Socha upė yra viena iš gražiausių Slovėnijos upių. Jos ištakos yra Triglav parke, o įteka ji į Adrijos jūrą. Ypatingai ją mėgsta vandens sporto mėgėjai, kurie čia atvyksta dėl nuostabių potyrių, kuriuos patiria leisdamiesi į kelionę ja. Čia yra sporto ir laisvalaikio kompleksas, kuriame organizuojami plaukiojimai valtimis ar baidarėmis, pėsčiųjų žygiai po gražiausias vietas ir nuomojami dviračiai, kuriais galima leistis į smagias išvykas. Socha upė teka 99 kilometrus per Slovėniją ir 41 kilometrą per Italiją. Upės vanduo krištolo skaidrumo, tačiau labai šalta. Temperatūra siekia 9 laipsnius šilumos, todėl maudynėms ji ne itin tinkama, tačiau galima rasti daug įdomesnės veiklos ir be to. Pavyzdžiui, labai populiari yra žvejyba. Ypatingai žvejojama forelė žuvys, kurios dažnai vietinių vadinamos kaip Socha vaiduokliai.

185018921143

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą