Kastorija

Šiaurės rytų Graikijoje esanti Kastorija garsėja kailinių fabrikais. Joje yra per 500 įvairių kailinių fabrikų. Miestas puikiai žinomas ir dėl gerai išvystyto turizmo. Turistus čia vilioja ne tik graži gamta, senovės architektūra, bet ir „šopingas“. Čia įkurti garsiausi kailinių namai „Avanti“ ir „Alessandro Bosso“.

blazing_kastoriakastoria

Kastorijos ežeras

Kastorijos miestas įkurtas Kastorijos ežero pusiasalyje. Tai puikus prieglobstis daugeliui paukščių ir augalams. Ežero pakrantėje grožėsitės nuostabiais augalais. Verta žinoti, kad Kastorijos ežeras dėka savo nuostabios gamtos yra įtrauktas į NATURA 2000 sąrašą. Graikijos gamtos paminklas labai mėgstamas ne tik vietos gyventojų, bet ir turistų.

kastoria_lake-620x300lake

Kastorijos kanjonas

Kastorijos kanjonas – rojaus kampelis, kuris nustebins daugybe ypatingų rūšių augmenija. Net 15 kilometrų tęsiasi ši nuostabi gamtos zona. Vaikščiojant pamatysite olas, kuriose aptikti ir išlikę gyvenimo scenos ir gyvūnų piešiniai ant olos sienų. Jie datuojami 5–6 a. pr. m. e. O norintys patirti naujų pojūčių gali per kanjoną eiti pėsčiųjų tiltu, kuris pastatytas 1960 metais. Be to, nuo rugsėjo iki spalio mėnesio pabaigos čia vyksta raftingo varžybos, tad jeigu domitės tuo, tai verta čia apsilankyti.

canion-canyon

Drakono ola

Drakono ola apipinta legendomis. Pasakojama, kad kadaise čia buvo aukso, o įėjimą į olą saugojo drakonas. Karalius pažadėjo dosniai apdovanoti tą, kuris nužudys drakoną. Nors ilgai norinčiųjų nebuvo, tačiau atsirado drąsuolis, kuris įvykdė karaliaus prašymą. Drakono ola siekia 18 metrų gylį ir 300 metrų ilgio. Turistų patogumui čia įrengti maršrutai, kuriais keliaujant galima grožėtis olos vidumi. Didžiausio susižavėjimo sulaukia kabantis tiltas, nuo kurio matomi 7 požeminiai ežerai.

dragon-s-cave-kastoria-greece+1152_12911531196-tpfil02aw-31883

Panaja Mavriotisa vienuolynas

Netoli nuo Kastorijos miesto centro stovi Panaja Mavriotisa vienuolynas. Jis buvo pastatytas 1082 metais ir iki mūsų dienų išliko dalis jo puošnių freskų. Stebėtina, tačiau gerai išsilaikė būtent tos dalys, kurios daugiausia apšviečiamos saulės spindulių. Vidaus interjeras žavi savo senovės atmosfera ir artefaktais. Panaja Mavriotisa vienuolynas mėgstamas turistų ekskursijų objektas.

vienuolynasMonastery of Panagia Mavriotissa frescoes. Kastoria. Macedonia.

Šv. Stepono bažnyčia

Šv. Stepono bažnyčia ypatinga tuo, kad priklauso bizantiečių kultūros bažnyčių paveldui. Kastorijos miestas yra vienintelis visoje šalyje palaikantis šias tradicijas ir puoselėjantis šią kultūrą. Archainio stiliaus bažnyčia žavi ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Įžengus į ją pamatysite gausiai išpuoštas sienas. Jas puošia visame pasaulyje garsios freskos ir unikalus vyskupo sostas.

14218_603x354

Kranias Naomi kailinių centras

Kranias Naomi kailinių centras Kastorijoje veikia nuo 1864 metų. Šiuo metu Kranias Naomi prekių ženklas žinomas visame pasaulyje, o jų gaminiais prekiaujama garsiausiose šalyse. Pagrindinis visų kolekcijų derinys – kailis ir audinys. Tokiu būdų šie kailiniai išsiskiria iš daugybės kitų gaminių. Garsios ir turtingos damos mėgsta apsilankyti Kastorijoje ne tik poilsio tikslais, bet ir įsigyti prabangių ir kokybiškų kailinių.

greece04101slide_0

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą