Kipras

Viduržemio jūros rytuose esantis Kipras yra trečioji pagal dydį sala šioje jūroje. Nors geografiškai šalis priklauso Azijos žemynui, bet tiek politiniu, tiek kultūriniu atžvilgiu ji yra laikoma Europos dalimi. Sala garsėja tuo, kad joje yra aukščiausias Olimpo kalnas. Viso pasaulio turistai čia atvyksta pasigrožėti įspūdinga gamta. O mėgstantys istoriją ir architektūrą saloje ras neolitinių, bizantiškų ir antikinės helenistikos pėdsakų.

cyprus_2430593bcyprus-

Nikosija

Kipro salos centre esanti Nikosija yra didžiausias Kipro miestas ir Kipro Respublikos sostinė. Nuo 1963 m. ji yra padalinta į dvi dalis: šiaurinę – turkišką ir pietinę – graikišką. Todėl apsilankius Nikosijoje galima pažinti dviejų šalių kultūras ir istoriją. Tai yra vienintelė pasaulyje sostinė, kuri yra padalinta į dvi dalis.

Nicosia_Cyprus

Pafosas

Pietvakarinėje Kipro pakrantėje įsikūręs Pafosas yra uostamiestis, kuriame daug jaukių restoranų. Senaisiai laikais, kuomet viešpatavo graikai ir romėnai, miestas buvo Kipro sostinė. Pafosas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą kaip pasaulio kultūros ir gamtinis lobynas. Miestas garsus ir kaip graikų meilės ir grožio deivės Afroditės gimtinė. Čia galima apslankyti esančiuose Vyno dievo Dionizo namuose ir apžiūrėti Šv. Povilo koloną. O Etnografiniame muziejuje yra saugomi įvairūs senieji Kipro eksponatai.

Paphos Cyprus

Kourionas archeologinė vietovė

Netoliese nuo Episkopi, pietiniame Kipro salos krante, yra Kouriono archeologinė vietovė.  Joje išlikę romėnų miesto griuvėsiai, kuriuos gali apžiūrėti visi norintys. Kouriono archeologinėje vietovėje yra išlikę įspūdingos antikinės mozaikos, romėnų pirtys, teatras ir gyvenamųjų pastatų liekanos, nekropolis. Be to, istorinė vieta žinoma ir dėl joje esančių nepakartojamo grožio paplūdimių.

Kourion_Theatre

Avako tarpeklis

Akamo pusiasalyje yra nuostabus gamtos kampelis – Avako tarpeklis. Tai į salos gilumą įsirėžęs apie 4,5 kilometrų ilgio gamtos stebuklas. Tai vienas iš įspūdingiausių maršrutų, kuriuo einant pėsčiomis galima grožėtis laukine gamta.

avaco

Larnaka

Kirpo pietuose esanti Larnaka yra vienas seniausių iki šių dienų tebegyvenamų miestų. Tai vienas iš svarbiausių kurortų, kuriuose nuolat gausu turistų. Čia galima puikiai praleisti laiką lankantis naktiniuose klubuose ar baruose, kaitinantis saulėje ir grožintis nuostabiais paplūdimiais.

Larnaca

Larnakos druskos ežeras

Nuostabusis Larnakos druskos ežeras yra antras pagal dydį visame Kipre. Vasaros laikotarpiu jis išsausėja ir pasidengia druskos sluoksniu, o žiemos laikotarpiu virsta vandeningu ežeru, kuris tampa paukščių prieglobsčiu. Iš viso pasaulio smalsūs turistai atvyksta į šią vietą tam, kad pamatytų laisvėje gyvenančius nuostabaus grožio rožinius flamingus. Tai nepakartojami įspūdžiai. Larnakos druskos ežeras tūkstančiams paukščių tampa sustojimų vieta tarp skrydžių.

Larnaca_Salt_Lake13288978

Akamas pusiasalis

Vakarinėje Kipro salos dalyje yra Akamas pusiasalis. Tai yra viena iš paskutinių natūralių salų, kurią saugo UNESCO. Čia auga įvairių rūšių medžiai, gėlės ir krūmai. Nuostabiųjų orchidėjų mėgėjai šiame pusiasalyje gali grožėtis net 45 orchidėjų rūšimis.

 686977

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą