Kordoba

Pietų Ispanijos Andalūzijos regione esanti Kordoba yra vienas iš žymiausių šalies miestų. Prie Gvadalkiviro upės esančioje vietovėje galima pamatyti daug išlikusių senovės architektūros statinių. Daugelį amžių Kordoba žinoma visame pasaulyje kaip švietimo ir kultūros centras. Turistai čia ras ne tik architektūros paminklus, bet ir puikias kavines, restoranus, naktinius klubus ir barus. Linksmybės ir pramogos Kordoboje patiks šurmulį mėgstantiems miesto svečiams.

cordoba20plaza_landscapeitem0_size_hotel-balcon-de-cordoba-cordoba-spain-5-113808

Kordobos mečetė

Kordobos mečetė yra ypatingas skirtingų stilių architektūros statinys. Nuostabūs medžio raižiniai, rausvas marmuras, mozaikos ir dailininkų sukurtos freskos užburia tik įžengus į jos vidų. Net 856 marmuro kolonos puošia mečetę, o pamaldų salė atrodo lyg nesibaigianti erdvė. Jos lubos siekia 11,5 metrus aukščio. Kordobos mečetė yra įtraukta į beveik visus turistų ekskursijų sąrašus, todėl nepraleiskite progos apsilankyti nuostabiame architektūros komplekse.

Mezquita-de-Cordoba-in-Spain-1mezquita-de-cordoba_5827631

Romos tiltas

Romos tiltas jungia istorinį Kordobos centrą su Katedros bažnyčia. Per Gvadalkiviro upę besitęsiantis 26 arkų tiltas siekia 176 metrus ilgio. Kai kurie istorikai mano, kad jis buvo pastatytas 1 a. pr. m. e. Romos tiltas buvo svarbus ir prekybai, nes čia buvo įrengtas muitinės postas. Pietinėje tilto dalyje stovi gynybinis Kalaora bokštas, o kitoje – Puerta del Puente arka. Einant viduryje pamatysite šv. Rafaelio angelo statulą, kuris yra Kordobos globėjas.

Cordoba0Rom20Bridgeuntitled

Šv. Rafaelio triumfo kolona

Šv. Rafaelio triumfo kolona stovi Puerte del Puente aikštėje, kuri yra tarp dviejų miesto svarbių lankytinų vietų: Katedros bažnyčios ir Romos tilto. Šv. Rafaelis yra miesto globėjas ir simbolis. Nors jo statulų sutiksite visame mieste, tačiau ši yra svarbiausia. Be to, tai yra itin mėgstama miesto gyventojų ir svečių susitikimų, ir pasivaikščiojimų vieta. Šv. Rafaelio triumfo kolona atspindi klasicizmo laikotarpį.

16262974-square-of-triumph-of-san-rafael-in-cordoba-spain--architecture-background

Christian Kings pilis

Christian Kings pilis arba Alkazar pilis yra daug istorinių įvykių matęs architektūrinis paminklas. 1328 metais pastatytas statinys tapo karaliaus rezidencija ir užima antrąją vietą tarp ispanų monarchų, kuri laikoma pačia prabangiausia. Ši pilis tapo svarbaus žmonijai atradimo liudininke, nes būtent už jos sienų buvo nuspręsta vykdyti K. Kolumbo kelionę, kurios metu buvo atrasta Amerika. Christian Kings pilis spinduliuoja prabanga, o šalia esantys nuostabaus grožio sodai yra puiki vieta pasivaikščiojimams. Gražiausių augalų teritorija driekiasi 55 tūkstančius kvadratinių metrų. Čia auga patys rečiausi ir gražiausi šiam regionui būdingų gėlių, medžių ir krūmų.

Christian Kings pilisChristian Kings pilis1

Solace bažnyčia

Išskirtinė Solace bažnyčia Kordoboje buvo pastatyta 2011 metais. Neįprastas architektūrinis stilius – minimalizmas žavi savo paprastumu. Juk dažnai sakoma, kad genialu tai kas paprasta. Apibūdinti šiam statiniui ši frazė puikiai tinka. Iš išorės ji yra akinamai baltos spalvos, o vidus pasirinktas taip pat tokios pačios spalvos. Tik altoriaus vietoje siena tviska nuo auksinės spalvos.

22513_603x354

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą