Kreta

Egėjo jūros pietuose esanti Kretos sala yra didžiausia Graikijoje ir penkta pagal dydį iš visų Viduržemio jūros salų. Kreta išsiskiria tuo, kad joje nėra itin didelių miestų, čia išvysite nedidelius miestelius ir kaimus. Saloje galima rasti daugybę urvų, sužinoti architektūros statinių istoriją, paragauti neįtikėtai skanių patiekalų ir puikiai praleisti laiką saulėtoje pakrantėje.

creta02OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Heraklionas

Pažintis su Kreta pradedama nuo sostinės Herakliono. Jis yra penktas pagal dydį Graikijos miestas, išlaikęs senosios Mino civilizacijos pėdsakus. Nuostabus miestas žavintis savo gražiu uostamiesčiu, kurio prieplaukoje plūduriuoja žvejybinės valtelės. Heraklioną sudaro dvi dalys. Pirmoji – naujoji, kurioje daugybė šiuolaikinių parduotuvių, žaliuojančių parkų ir gražių aikščių. Antroji – senamiestis, kuriame puikuojasi venecijiečių fontanai, galima apsilankyti turguje, pasivaikščioti senomis ir šiuolaikinėmis gražiomis gatvelėmis. Miesto centre yra Archeologijos muziejus, taip pat verta apsilankyti  Herakliono istorijos muziejuje.

Heraklion

Knoso rūmai

Vykstant nuo Herakliono centro už 5 kilometrų stovi išlikusios senovės miesto Knoso liekanos. Prieš keturis tūkstančius metų čia buvo Mino civilizacijos sostinė, kuri susikūrė ir tapo europinės civilizacijos lopšiu. Ši vieta yra labiausiai turistų lankoma Kretos vieta. Pasak legendos, Knose gyveno mitologinė būtybė Minotauras. Jis buvo pusiau žmogus, pusiau jautis.

mid_36603

Festas

60 kilometrų nuo Herakliono miesto yra Festo miestas. Jis yra antras Kretoje pagal archeologinę svarbą. Festas – garsus Mino civilizacijos prekybos ir religijos centras. Jame yra rūmų kompleksas, čia buvo rastas Festo diskas ir atlikta daugybė istorinių, ir archeologinių tyrinėjimų.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ida urvas

Ida kalnas, kuris yra aukščiausias visoje saloje slepia paslaptingą Ida urvą. Jis yra žinomiausias visoje Kretoje. Rytinėje kalno pusėje turistus traukiantis objektas yra 1498 metrai virš jūros lygio. Jis kadaise buvo vienas iš didžiausių šventovių Kretoje. Aplink urvą yra nuostabus slėnis ir tekančios upės, kurių vanduo yra pats švariausias ir skaniausias.

ideon-andron

Samarijos tarpeklis

Kreta garsėja nuostabiais kalnais. Juose yra vienas iš ilgiausių Europos tarpeklių – Samarijos. Jis susiformavo maždaug prieš 14 mln. metų, kai kalnų upė išsigraužė vagą uolose. Tuomet ir atsirado apie 16 kilometrų ilgio tarpeklis. Samarijos tarpeklio plotis siauriausioje vietoje siekia 3,5 metrus. Kelionė į šią užburiančią vietą trunka apie 5 valandas, tačiau kelionės metu pamatysite daug įspūdingų gamtos vietų. Pasigrožėsite kiparisų miškais, reikės pereiti išdžiūvusią upę. Ištroškę galėsite atsigaivinti iš švariausių kalnų upių šaltinių ir akmenuotu taku nusileisite prie pat Libijos jūros kranto.

samaria_gorge_crete_3SamariaGorge

Spinalongos sala

Kretos salos šiaurės rytinėje pakrantėje yra Elundos įlanka, kurioje esanti Spinalongos sala žavi savo gamtos grožiu. Tiesa, į ją patekti galima tik mažu laiveliu. Spinalongos saloje yra tvirtovė, kuri žymi tuo, kad yra vienas ryškiausių Kretos istorijos paminklų. Jos paskirtis buvo saugoti senovinį Olundos miestą.

4023105582_0ba4b1e8d2_z

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą