Lankomiausios Slovėnijos upės ir kriokliai

Sakoma, kad pažintį su Slovėnija puikiai tinka pradėti nuo gamtos lankytinų objektų lankymo, kurių čia tikrai netrūksta. Ir tai yra tikra tiesa, nes ši šalis turtinga unikaliais gamtos kampeliais, kuriuos kasmet lanko vis daugiau turistų. Ekskursijos po atviru dangumi tikrai sužavės visus. Keliautojų dėmesiui pristatome lankomiausias Slovėnijos upes ir krioklius.

Soca-River- Slovenia-5Slovenia-Day4-012

Savica krioklys

Savica krioklys – žinomiausias ir lankomiausias Slovėnijos krioklys. Legendos apie jį sklando visame pasaulyje, todėl keliautojų atvykusiųjų pamatyti šį gamtos stebuklą netrūksta. Įdomus faktas, kad Savica krioklys sudarytas iš dviejų krioklių. Pirmasis yra 38 metrų aukštyje virš jūros lygio, o antrasis – šiek tiek žemiau. Žiūrint iš toli susidaro įspūdis, kad krisdamas krioklio vanduo sudaro A raidę. Į krioklį vanduo atiteka iš pačio giliausio Slovėnijos Bohinj ežero. Čia atvykusieji turistai nustebs, kad priėjimas prie krioklio yra mokamas. Taip pat reikia žinoti, kad netoliese yra gražus akmens tiltas nuo kurio atsiveria pasakiškas vaizdas.

 3710520896_7d38221a8bP1010312

Pivka upė

Labai populiari Pivka upė yra įtraukta į visus lankytinų objektų sąrašus. Taip yra dėl to, kad ji teka per Postoinos urvo apylinkes. Šis urvas esantis pietvakarių Slovėnijoje yra gausiai lankomas. Jis buvo sudarytas pradėjus tekėti Pivkos upei. Patekus į urvą galima pamatyti požeminę upės dalį ir jos vagos paliktas žymes. Turistai ekskursijos metu patys gali įsitinkint ką gali per daugelį metų padaryti upės tėkmė. Ji įteka per uolas į urvą, tuomet prateka į kitą urvą ir tik tuomet po apylinkes. Bendras Pivka upės ilgis siekia 27 kilometrus ilgio, o daugiausia vandens joje galima pamatyti atvykus sausio – gegužės mėnesiais.

IMG_9798_postojnska_jama_park_most_reka_pivka_bigSetRatioSize900900-Pivka-jama-kanjon-2

Martuljek kriokliai

Martuljek yra krioklių sistema, kurią sudaro keli lygiai. Vanduo krenta nuo 110 metrų aukščio uolos ir sukuria užburiantį vaizdą. Būtent Martuljek kriokliai yra laikomi Alpių perlu, todėl nepamatyti jų tikrai neatleistina klaida lankantis Slovėnijoje. Tinkama vieta taip pat prisidėjo prie šio gamtos objekto lankomumo didėjimo. Martuljek krioklius rasite Godz Martuljek lygumoje. Nuo 1949 metų ši zona, kurioje yra kriokliai, buvo paskelbta gamtos zona, kurią itin saugojo, o nuo 1981 metų ji priklauso Triglav nacionalinio parko teritorijai. Verta paminėti, kad visas parkas yra nuostabi vieta tiems, kurie žavisi gamta. Prie Martuljek krioklių visuomet sutiksite vietinius prekeivius siūlančius įsigyti suvenyrų, o išalkus už kelių kilometrų randamos kavinės, kuriose galima skaniai pavalgyti.

IMG_4804_potok_martuljek_big1343842579_8809_panorama2

Temenica upė

Trebnke tekanti Temenica upė nors ir nėra pati didžiausia, tačiau lankytojų gausa gali konkuruoti su kitomis upėmis. Per daugelį metų ji suformavo vieną iš ilgiausių ir gražiausių Slovėnijos lygumų. Nuotraukos šioje gamtos oazėje įspūdingos, todėl gamtos fotografų čia niekuomet netrūksta. Ši graži upė teka netoliese nuo garsiosios Liublianicos upės. Jos tėkmė sudaryta ne tik iš išorėje matomos vagos, bet vienoje vietoje ši upė tiesiog pradingsta, nes vanduo suteka į požeminį šulinį. Čia kelis kilometrus ji teka po žeme ir vėliau iškyla vėl į paviršių. Nuo čia upės vaga itin susiaurėja ir gražiai vingiuoja per visą slėnį. Taip pat Temenica upė išsiskiria ir tuo, kad gali pasididžiuoti didelę augmenijos ir gyvūnijos įvairove .

nvkd_temenica1

Pericnik krioklys

Pericnik krioklys yra dar vienas gražus objektas, kuris randamas žymiajame Triglav nacionaliniame parke. Jis išsiskirai tuo, kad yra vienas iš lankomiausių ir gražiausių šios šalies krioklių. Šį gamtos perlą rasite Alpėse, pačiame Vrata slėnio centre. Nors nacionalinio parko teritorijoje yra daug krioklių, tačiau šis pats populiariausias. Prie populiarumo prisidėjo ir tai, kad jis susiformavo ant aukščiausio Slovėnijos kalno – Triglav. Šis krioklys suformuotas iš dviejų krioklių. Vienas yra 52 metrų aukštyje, o kitas 16 metrų aukščiau už pirmąjį. Pamatyti krioklio tėkmę iš arti galima, tačiau rekomenduojama imtis atsargumo priemonių tokių, kaip gelbėjimo liemenė ir šalmas. Čia šviečiant saulei susiformuoja įspūdingos vaivorykštės, kurios tampa vienu iš gražiausių stebėjimo objektų šiose apylinkėse. Ne tik šiltuoju metų laiku galima atvykti pasigrožėti Pericnik kriokliu, bet ir žiemą. Tuomet jis lankytojus džiugina daugybe varveklių, kurie šviečia nuo žalios iki žydros spalvų.

pericnik_falls_3the-pericnik-waterfall

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą