Lenkijos pajūris

Lenkijos pajūris garsina mūsų kaimyninę šalį. Šis regionas driekiasi tarp Gdansko ir Ščecino. Smėlis, bangos, paplūdimiai ir nuostabūs pušynai vilioja turistus pažinti šią nuostabią vietą. Tai gamtos prieglobstis kiekvienam, kuris išsiilgęs turiningo poilsio. Ar žinojote, kad Lenkijos pajūris yra vienas iš ilgiausių visoje Europoje? Jis siekia daugiau kaip 500 kilometrų.

51724_polska_morze_baltyckie1

baltic_sea_illumination_3_by_karezoid pomorze-arba-tiesiog-pajuris-taip-lenkai-vadina-baltijos-pakranteje-issidesciusi-regiona-nusidriekus-51debccac56eb

Lenkijos pajūrio kopos

Viena iš gražiausių vietų – Slovinskio nacionalinis parkas. Jo teritorijoje saugomos įspūdingo grožio kopos. Tai didžiausios Vidurio Europoje slenkančios kopos. Jų aukštis siekia 40 metrų. Iš vienos pusės jos skalaujamos Lebsko ežero, o iš kitos – Baltijos jūros. Tai vieta, kurią būtina turistams aplankyti atvykus į Lenkijos pajūrį. Kiekvienais metais kopos plečiasi apie 20 metrų. Taigi, jei buvote prieš kelerius metus, tai neabejotinai galite apsilankyti ir dar kartą, nes vaizdas kiekvienais metais kinta.

PN

Ustka švyturys

Ustka švyturys stovi to paties pavadinimo miestelyje. Jo aukštis siekia beveik 19 metrų, o apšvietimas yra per 22 metrų virš jūros lygio. Šis statinys iškilo 1892 metais ir iki šiol traukia lankytojus. Šiuo metu turistai gali apsilankyti jame ir sužinoti jo istoriją. Nuo 1992 metų visiems atviras Ustka švyturys yra puiki vieta pasigrožėti panorama į Baltijos jūrą. Verta paminėti, kad jis priklauso miesto istorinių paminklų sąrašui.

1755560777900304042_Latarnia

Kolobrzeg tiltas

Kolobrzeg tiltas to paties pavadinimo mieste stovi nuo 1881 metų. Tiesa, tuomet statyboms buvo panaudota mediena, o Pirmojo pasaulinio karo metais jis sunaikintas. Tik 1971 metais jis buvo vėl atstatytas ir atidarytas visiems norintiems juo pasivaikščioti. Tai puiki vieta pasivaikščiojimams. Sanatorijomis garsėjantis miestas turi daug lankytinų vietų, tačiau Kolobrzeg tiltas yra viena iš svarbiausių, kurią būtina aplankyti. Pasiilgusiems romantiškų pasivaikščiojimų būtina čia ateiti sutemus, kuomet apšvietimas sukuria jaukią atmosferą.

38984025

Jastarnia uostas

Nedidelis žvejų miestelis garsėja Jastarnia uostu. Jis įkurtas 1926–1931 metais. Čia galima pamatyti ne tik žvejų laivus, bet ir jachtas bei keleivinius laivus, kurie plaukia iš Gdansko. Netoliese nuo uosto stovi senas švyturys, kuris iki šiol savo šviesa pasitinka laivus. Jastarnia yra kurortinis miestelis, kuriame kasmet apsilanko daugybė turistų, kurie nepraleidžia progos apsilankyti uoste ir pasivaikščioti grožintis laivais, ir jachtomis.

2741901186688629s1Port-rybacki-jurastudio

Hel pusiasalis

Hel pusiasalis yra Gdansko įlankoje. Į Baltijos jūra jis driekiasi 35 kilometrus, o plotis kai kur gali būti 3 kilometrai, o kai kur tik 100 metrų. Ši vieta pamėgta burlenčių mėgėjų. Dar 17 amžiuje čia buvo 6 salos, kurios su laiku susijungė ir suformavo pusiasalį. Istorijos žinovams bus įdomus tas faktas, kad po Pirmojo pasaulinio karo Hel pusiasalis pateko į Lenkijos sudėtį. Nuo 1978 metų ši teritorija priklauso Pajūrio parkui, todėl puikiai prižiūrimas pusiasalis tapo taip pamėgta turistų vieta.

9hel_pusiasalis

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą