Lidsas

Šiaurės Anglijoje esantis Lidso miestas įsikūręs ant Aire upės kranto. Tai gražios gamtos ir architektūros derinys, kuris traukia turistus. Daugelio amžių istorija, lankytinos vietos ir pramogos patiks nuotykių ir turiningo poilsio ieškotojams.

leeds1leeds-river

Tūkstantmečio aikštė

Tūkstantmečio aikštė – viena gražiausių miesto aikščių Anglijoje. Įžengus į ją Jus apsups istoriniai ir architektūriniai statiniai. Aikštės pakraštyje stovi naujausias Carriageworks teatras. Taip pat žvilgsnius traukia miesto rotušė –balto akmens pastatas su paauksuotomis pelėdomis ir laikrodžiais bei gražiu įėjimu, kurį puošia romėnų kolonos. Norintys paragauti nestipraus šviesiojo alaus, sidro ar kitų gėrimų turi užeiti į šioje aikštėje dirbantį Cuthbert Brodrick Wetherspoon barą. Šalia jo yra Lydso miesto muziejus, įsikūręs buvusiame mechanikos institute ir savo forma lankytojams primenantis pailgą regbio kamuolį.

aikštėIL_millennium_square_corrected

Nelsono Mandelos sodai

Tūkstantmečio aikštė žinoma ir savo nuostabiais Nelsono Mandelos sodais. Tai nedidelis parkas, kuris skirtas Nelsono Mandelos garbei. Jame galima pamatyti Didžiosios Britanijos ir Pietų Afrikos augalus. O po pasivaikščiojimo galima prisėsti ir gėrėtis gražia panorama.

mandela garden

Karališkojo Arsenalo Nacionalinis muziejus

Clarence prieplaukoje, netoli nuo Lidso centro, yra įkurtas Karališkojo Arsenalo Nacionalinis muziejus, kuriame saugoma įspūdinga ginklų ir šarvų kolekcija. Čia pamatysite įvairius karo ir turnyrų, savigynos ir medžioklės bei Rytų kultūrų eksponatus, o visai šalia muziejaus yra įrengta 150 metrų dydžio Arena su sėdimomis vietomis. Joje demonstruojami senoviniai kovos menų įgūdžiai bei riterių kovos. Šie renginiai sutraukia minias smalsių lankytojų.

image_37_1196154963_1_fullsizeNF8J7455

Kirkgate turgus

1822 metais atidarytas Kirkgate turgus po atviru dangumi šiuo metu yra vienas iš didžiausių uždarų turgaus pastatų Europos žemyne. Jis įsikūrė pačiame Lidso miesto centre. Šioje vietoje rasite įvairių prekių nuo maisto produktų iki buitinės technikos: šviežių maisto produktų, gėrimų, papuošalų ir drabužių, gėlių ir galanterijos. Daugelis Lidso miesto prabangių restoranų savininkų perka maisto produktus būtent iš šio turgaus. Čia yra šimtai atskirų parduotuvių, kuriose kasmet apsilanko daugybė pirkėjų iš įvairių šalių.

Leeds_Kirkgate_Marketkirkgate-market-hall-leeds

Roundhay parkas

Roundhay parkas žinomas kaip didžiausias miesto parkas. Kartu su ežerais ir miškais jis apima daugiau nei 700 arų plotą. Jame auga įvairių rūšių augalai. Taip pat apsilankę Roundhay parke pamatysite Monet ir Alhambra ir Drugelių sodus dar vadinamus atogrąžų pasauliu.  Jie traukia lankytojus išskirtinai maloniais kvapais. Šiame parke galima ne tik pasivaikščioti ir gėrėtis gamta. Teritorijoje įrengtas teniso aikštynas, riedlenčių parkas, sporto ir vaikų žaidimų aikštelės, pievos žaidimams rutuliais, sporto arena, golfo aikštynas. Nepamiršti ir žvejai. Jiems galima žvejoti Vaterlo ežere.

Roundhay_Park_Leeds_-_DSC07584roundhay20park

Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčia

Lidso centre stovinti Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčia yra seniausia bažnyčia mieste. Ji labai vertinama meno ir istorijos atstovų, nes viduje yra išlikę autentiški medžio raižiniai, freskos ir paveikslai. Bažnyčioje rengiami klasikinės muzikos koncertai, nes čia puiki akustika.

Church-Leeds

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą