Liucerna

Šveicarijos viduryje esanti Liucerna yra didžiausias centrinės šalies miestas. Jis įkurtas nuostabios gamtos apsuptyje – tarp Keturių kantonų ežero. Būtent gamtos grožis yra vienas iš svarbiausių privalumų, dėl kurių turistai traukia į Šveicariją. Liucerna turi daug svarbių lankytinų objektų, o pažintį su miestu pradėkite nuo senamiesčio, kuris nors ir nedidelis, bet garantuoja puikią pažintį su miesto istorija bei architektūra.

©TravelingCanucks.comLake of Lucerne

Kapellbrucke tiltas

Kapellbrucke tiltas – viena iš ryškiausių Liucernos lankytinų vietų. 204 metrų ilgio tiltas per Rois upę viduryje turi akmens bokštą, kuri kadaise buvo stebėjimo bokštas. Šiuo metu jame įkurta suvenyrų parduotuvė ir Artilerijos asociacija. Nuo 17 amžiaus po tilto stogu buvo eksponuojama 11 paveikslų, kurie įamžino svarbiausius Šveicarijos istorijos įvykius. Tačiau 1993 metais gaisro metu dalis jų buvo sunaikinti. Šiuo metu atvykę į Liucerną Jūs galėsite pamatyti atnaujintą tiltą ir atkurtus paveikslus.

chapel-bridge-kapellbrucke-lucerne-switzerland-1086_4

Švanenplatz aikštė

Švanenplatz aikštė yra senojoje Liucernos dalyje. Tai ne tik mėgstamiausia vietinių gyventojų susitikimų vieta, bet ir pagrindinė vieta, nuo kurios prasideda dauguma ekskursijų. Liucernos širdimi vadinama aikštė labai graži. Iš jos eina ir garsusis Kapellbrucke tiltas. Aikštėje gausu garsių laikrodžių, šokolado ir suvenyrų parduotuvių. Taip pat ją supa svarbūs architektūriniai ir istoriniai paminklai.

untitledBucherer-corr

Liucernos ežeras

Liucernos ežeras įspūdingo grožio. Jį supa kalnai, tarp kurių garsiausi Pilat ir Rig. Vanduo skaidrus ir mėlynos spalvos, o tai suteikia dar daugiau grožio. Visas Liucernos ežeras sudarytas iš keturių baseinų. Ne tik pakrantėse galima puikiai praleisti laiką vaikščiojant ar tiesiog sėdint ir grožintis vaizdu, bet ir vykti į organizuojamus kruizus. Jų metu Jūs pamatysite nepakartojamus kraštovaizdžius, kurie dar ilgai išliks atmintyje.

Alhambra veidrodžių labirintas

Gletschergarten sode yra išskirtinis Alhambra veidrodžių labirintas. Jis atspindi Alhambra rūmų stilių. Alhambra veidrodžių labirintas buvo sukurtas 1896 metais. Tai ypatinga pramoga, kuri jau daugelį metų traukia lankytojus pasinerti į paslaptingą veidrodžių karalystę. Iš 90 veidrodžių sukurtas labirintas atrodo neįveikiamas, tačiau visa tai veidrodžiais sukurta apgaulė.

AlhambraAlhambra 2

Gletschergarten sodo muziejus

Gletschergarten sodas – muziejus, kuris kviečia visus pažinti žemės vystymosi stadijas ir gelmes. Jame esančios ledo olos yra geologinis fenomenas. Jose galima pamatyti suakmenėjusius palmių lapus ir atrastas kriaukles. Lankytojų laukia Alpių kalnų maketai ir 1792 metų Liucernos miesto modelis. Tai įdomiausias muziejus, kuris taip gausiai lankomas turistų.

resized_599x399_599x399_stadtbummel_idee_gletschergartengetlstd-property-photo

Namas su freska

Senamiestyje stovi išskirtinis namas, kurį gausiai lanko turistai. Jo praeiti ir nepastebėti tiesiog neįmanoma. Namas su freska stovi Šternenplaco gatvėje. Ant sienos vaizduojamos scenos iš kasmet vykstančio karnavalo. Jeigu Jums nepavyko atvykti į Liucerną vasario mėnesį ir pamatyti spalvingos šventės, tuomet bent jau šią freską būtina pamatyti.

fresk house

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą