Liverpulis

Liverpulis – šiaurės vakarų Anglijos miestas, kuris yra įkurtas prie gražiosios Airijos jūros. Tai labai populiari vieta turistams, kurie čia atranda ne tik istorines vietas, bet ir muziejus, gražius parkus ir sodus. O miesto architektūra žavi visus. Ne veltui Liverpulis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jis svarbus ir kaip jūrų uostas bei kultūros renginių centras. Jame buvo įsikūrus britų pop muzikos legenda „The Beatles“ grupė.

23

Radio City Tower

Antrasis pagal dydį Liverpulio statinys Radio City Tower siekia 138 metrus aukščio. Tai traukos objektas, kuris ne tik aukščiu žavi turistus, bet ir išskirtine galimybe pakilti į apžvalgos aikštelę. Iš aukštai esančios aikštelės matoma Liverpulio ir jūros panorama. Bokštas dėl to labai populiarius. Jis atviras lankytojams kiekvieną dieną.

liverpool_radiocitytower_01Radio City Tower

Susirinkimų rūmai

Susirinkimų rūmai buvo pastatyti 1882 metais. Iš pradžių čia buvo teismo posėdžiams skirtos salės ir kabinetai, tačiau jau daugelį metų tokia paskirtis neegzistuoja. Šiuo metu čia yra Liverpulio nacionalinio muziejaus ofisas. Susirinkimų rūmai daugelį domina kaip įstabaus grožio architektūros paminklas. Neoklasikinis stilius kartu su Viktorijos epochos stiliaus elementais sukuria gražų fasadą. Nors čia įžvelgiama daugiau renesanso elementų. Turistams šis architektūros paminklas rūpi kaip lankytinas objektas, kuris įtrauktas į daugelį turistinių maršrutų.

County_Sessions_House_LiverpoolCounty Sessions House1

Liverpulio katedra

Liverpulio Kristaus ir Šv. Mergelės Marijos katedra yra didingas Anglijos šventovės statinys. Jis pagal dydį yra penketuke didžiausių pasaulio bažnyčių. Liverpulyje ši katedra yra populiariausia lankytina vieta, todėl joje neapsilankyti būtų didžiulė klaida. Ji buvo pradėta statyti 1904 metais. Statybos tęsėsi iki 1978 metų. Bokštas, kuriame yra varpai siekia 67 metrus aukščio. Verta paminėti, kad būtent čia yra patys sunkiausi pasaulio varpai. Pačio didžiausio svoris yra net 31 tona. Liverpulio Kristaus ir Šv. Mergelės Marijos katedrą puošia gražios skulptūros ir neogotikos stiliaus vitražai. Tai dar ne viskas. Jos viduje yra didžiausi Anglijos vargonai. Turistams siūloma dar viena atrakcija – apžvalgos aikštelė. Ji yra 101 metro aukščio bokšte. Iš čia atsiveria nuostabus miesto vaizdas.

Anglican_Cathedral_Liverpool_2_(6730011723)anglican_inside_2

„The Beatles“ grupės istorijos muziejus

„The Beatles“ roko ir pop muzikos grupė, kuri susiformavo Liverpulyje. Tai finansiškai sėkmingiausia grupė muzikos pasaulyje. Jos garbei ir atminimui gimtajame mieste yra įkurtas „The Beatles“ grupės istorijos muziejus. Keliose ekspozicijų salėse surinkti eksponatai pasakoja įdomią šios populiarios muzikos grupės istoriją. Viskas prasidėjo nuo mažytės baro scenos. Narių gyvenimai ir karjera lankytojams, kaip ant delno. Koncertų kostiumai, muzikos instrumentai, vaizdo įrašai iš koncertinių turų. Milijonai šios grupės gerbėjų kasmet aplanko legendinį „The Beatles“ grupės istorijos muziejų esantį Liverpulyje.

the-beatles-storybeatles-story-718x477

Tarptautinis vergovės muziejus

Unikalus Tarptautinis vergovės muziejus skirtas supažindinti lankytojus su pasaulyje buvusia vergove. 1994 metais šioje vietoje buvo vergovės ekspozicija. Joje esantys eksponatai skirti vergams, kurie buvo gabenami per Atlanto vandenyną. Ši ekspozicija buvo pirmoji visame pasaulyje. 2007 metais buvo nuspręstą šioje vietoje atidaryti muziejų skirtą šiai skaudžiai temai. Būtent tais metais buvo švenčiamas 200 metų jubiliejus, kai pasaulis buvo išlaisvintas iš vergovės. Nors Didžioji Britanija niekuomet nebuvo ta šalis, kurioje klestėjo vergovė, tačiau būtent jų laivynas gabeno vergus į Ameriką, o Liverpulis buvo vienas iš pagrindinių uostų šioje prekyboje. Šiuo metu Tarptautinis vergovės muziejus yra labai populiarus tarp lankytojų iš viso pasaulio.

Tarptautinis vergovės muziejusTarptautinis vergovės muzieju

Sefton parkas

Sefton parkas yra vienas iš pagrindinių Liverpulio miesto parkų. Jis buvo įkurtas 1872 metais ir iki šiol traukia lankytojus. Nuostabus kraštovaizdis su daugybe senųjų medžių ir ežeru sukuria puikų gamtos prieglobstį. Teritorijoje stovi stiklinis Palm house statinys. Šis šiltnamis čia yra nuo 1896 metų ir iki šiol atlieka savo pagrindinę paskirtį. Tai tarsi žiemos sodas su daugybe egzotiškų augalų.

Sefton parkasSefton_Park_Palm_House,_Liverpool,_England-26Dec2009

Liverpulio muziejus

2011 metais įkurtas Liverpulio muziejus yra šiuolaikiško architektūros stiliaus pastate. 2012 metais jis buvo pripažintas geriausiu metų Europos muziejumi. Ekspozicija labai turtinga ir įdomi. Lankytojai supažindinami su Liverpulio miesto istorija ir jo svarba šalies ekonomikoje bei politikoje. Per 100 metų pastatytų muziejų šioje šalyje būtent Liverpulio muziejus tapo pačiu didžiausiu. Tai vieta, kurią būtina aplankyti atvykus į šį nuostabų miestą.

dezeen_Museum-of-Liverpool-by-3XN_2liverpool_museum_DSC_3883

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą