Lježas

Belgijos rytuose esantis Lježas yra gražioje vietoje – prie tekančios Maso upės. Jis yra trečias pagal dydį šalies miestas. Tai ilgiausią istoriją turinti vieta Belgijoje, todėl jis taip traukia turistus, kurie nori pažinti jo kultūrą, istoriją ir vertybes. Daugybė muziejų, istorinių ir architektūrinių paminklų pavertė jį populiariu turistiniu centru. Taip pat čia yra puikios apsipirkimo vietos bei restoranai, kavinės ir barai, kuriuose patiekiami skanūs patiekalai. Gerai išvystyta infrastruktūra pritraukia kasmet daugybę keliautojų.

23

Šv. Bartolomėjaus aikštė

Šv. Bartolomėjaus aikštė skirta pagerbti vieną iš 12 Jėzaus Kristaus apaštalų, kuris gydė ligonius. Ne tik tuo ši vieta tokia žymi. Viename iš seniausių Belgijos miestų ši aikštė labai svarbi. Joje stovi daug architektūrinių paminklų. Pastatai atspindi klasikinį belgišką architektūros stilių su romanų meno elementais. Pasivaikščiojimas suteiks daug gražių akimirkų. Ypatingai praeivių žvilgsnius traukia Šv. Bartolomėjaus bažnyčia. Tai įstabus 12 amžiaus vokiečių ir romanų architektūros stiliais pastatytas statinys. Jo nepastebėti tiesiog neįmanoma. Be to, tai yra seniausias pastatas šioje aikštėje.

Šv. Bartolomiejaus aikštė

Vyskupų ir kunigaikščių rūmai

Šv. Lamberto aikštėje, kuri yra pačiame miesto centre, stovi Vyskupų ir kunigaikščių rūmai. Kaip Viktoras Hugo sakė, jis niekada gyvenime nematė labiau didingesnio, grandioziškesnio ir griežtesnio pastato. Čia susiję architektūros stiliai atrodo įspūdingai. Rūmų istorija prasidėjo tuomet, kai 1000 metais Lježo kunigaikštis ir vyskupas Notgeris pastatė rūmus prieš tai stovėjusių pastatų vietoje, tačiau gaisro metu jie buvo suniokoti. Dabartinį statinį pastatė 16 amžiuje. Fasadas yra gotikos stiliaus. Labai gražiai atrodo kolonos su raižybos elementais. Šiuo metu Vyskupų ir kunigaikščių rūmuose yra įkurtas miesto teismo institucijos.

Prince-Bishops Palace1

Šv. Lamberto aikštė

Pačiame Lježo centre yra gražioji Šv. Lamberto aikštė. Ji pati didžiausia mieste. Aikštę įkūrė kadaise čia stovėjusios Šv. Lamberto bažnyčios vietoje. Šiuo metu aikštė žavi turistus. Verta paminėti, kad ji yra dalis visos Lježo infrastruktūros. Šalia yra keli prabangūs ir populiarūs viešbučiai, restoranai, kavinės. Čia stovintis „Halinka Jakubowska“ fontanas pakeri savo grožiu. Aplink esantys architektūros paminklai pavertė šią vietą labai populiaria. Šiuo metu Šv. Lamberto aikštė yra viena iš lankomiausių turistinių vietų Lježo mieste.

Šv. Lamberto aikštėPlace_Saint_Lambert

Curtius muziejus

Curtius muziejus tai archeologijos, religinio ir dekoratyviojo meno centras. Be to, tai pats didingiausias ir labiausiai turistų dėmesį traukiantis pastatas visame Lježe. Jis buvo pastatytas 17 amžiuje renesanso stiliumi. Iš pradžių pastatas priklausė Ž. Corte, kuris užsiėmė ginklais skirtais ispanų kariuomenei ir buvo žinomas kaip Curtius. Jo garbei ir buvo pavadintas šis muziejus. Šiuo metu jo viduje yra vertinga meno ir archeologijos kolekcija. Eksponatai prasideda nuo galų laikotarpio. Vertingiausias iš jų – vyskupo Notkero Evangelija, kuri yra 10–12 amžiaus. Iš meno kūrinių vertingiausia yra Ruperto namų Madona.

MUSE_C~1muse

Perko bulvaras

Perko bulvaras yra labai populiari vieta Lježo mieste. Jis tęsiasi apie 500 metrų. Tai labai mėgstama pasivaikščiojimų vieta miesto gyventojams. Turistai taip pat čia mielai lankosi, juk bulvaras eina per Maso upę, tad pasigrožėti tikrai yra kuo. Daugybė žaliuojančių augalų sukuria gamtos prieglobsčio kampelį. Perko bulvaro pakraščiuose yra daugybė parduotuvių, administracinių pastatų. Tarp jų vienas iš žymiausių – Karališkoji Lježo konservatorija. Bulvaro puošmena – iš gėlių sukurta kompozicija, kuri imituoja povą.

Boulevard Perko

Šv. Mergelės Marijos abatija

1627 metais Lježe buvo įkurtas Šv. Mergelės Marijos moterų vienuolynas. Verta paminėti, kad projektą jam ruošė viena iš pirmųjų moterų architekčių – A. Demulen. Vėliau vienuolės atidarė pirmąją mergaičių mokyklą šiame mieste. Čia iki šiol galima tikėtis sulaukti pagalbos. Šv. Mergelės Marijos vienuolynas populiarus lankytinas objektas, kuris turi senąsias tradicijas ir istoriją.

abatija

Viešojo transporto muziejus

Lježas puikiai žinomas, kaip gerai išvystyto viešojo transporto miestas, todėl visai nenuostabu, kad jame yra įkurtas Viešojo transporto muziejus. Jo istorija prasidėjo ne taip jau ir senai, 1985 metais. Jis įkurtas atrestauruoto tramvajų stoties pastate. Kolekcijoje pirmieji eksponatai prasideda nuo 1875 metų. Net tik Lježo miesto eksponatai yra šiame muziejuje. Čia gausu ir kitų Belgijos miestų bei kitų šalių transporto istorijos eksponatų. Lankytojai čia gali apžiūrėti senuosius tramvajus, troleibusus, autobusus.

PublicTransportMuseumLiege6-viPublicTransportMuseumLiege1-vi

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą