Madrido architektūriniai paminklai

Ispanijos sostinė Madridas garsėja ne tik madomis, bet ir architektūra. Kur bepažvelgsi – visur architektūriniai pastatai ir paminklai. Visi turistai atvykę į šalies sostinę stengiasi pamatyti kuo daugiau lankytinų objektų, tačiau ne visada tam pakanka laiko. Daugelis pasirenka tik populiariausius architektūrinius paminklus, kurie geriausiai atspindi Madrido miestą.

Madrid1Miguel de Cervantes Monument Plaza de Espana Madrid Spain

Migelio de Servanteso paminklas

Ispanijos rašytojas Migelis de Servantesas Savedra puikiai žinomas dėl pasaulyje išgarsėjusio kūrinio „Don Kichotas“. Madride Ispanijos aikštėje jo garbei stovi Migelio de Servanteso paminklas. Jis buvo iškilmingai atidengtas 1929 metais. Verta žinoti, kad tai pats populiariausias Ispanijos sostinės paminklas, kurį gausiai lanko turistai. Migelio de Servanteso paminklas sudarytas iš rašytojo skulptūros ir dviejų jo populiariausių personažų – Don Kichoto ir Sanča Pansa. Be to, ši aikštės vieta taip pat mėgstamiausia tiems, kurie nori nusifotografuoti paminklo fone.

migelio servanteso paminklas

Neptūno fontanas

De las Cortes aikštę puošia nepaprasto grožio Neptūno fontanas, kuris yra vienas iš lankomiausių architektūros paminklų mieste. Antikos dievas Neptūnas puošia šį kūrinį. Žymusis fontanas buvo pastatytas 1780–1784 metais karaliaus Karloso III įsakymu. Nors iš pradžių fontanas stovėjo kitoje vietoje, tačiau jis buvo perkeltas į pagrindinę Madrido aikštę 1898 metais. Nuo tada jis džiugina miesto gyventojus ir svečius. Be to, Neptūno fontanas yra vienas iš populiariausių lankytinų vietų šalyje.

Neptuno_en_Madrid

„Meška ir medis“ paminklas

Šurmuliuojančioje del Carmen gatvėje esančioje Puerta del Sol aikštėje stovi įdomus „Meška ir medis“ paminklas. Jis patinka tiek mažiesiems, tiek ir suaugusiems. Tai Madrido simbolis, kuriame vaizduojama meška, kuri mėgaujasi žemuogių medžio vaisiais. 1966 metais buvo sukurtas šis neįprastas paminklas. Labai greitai toks simbolis buvo pradėtas naudoti ant atvirukų, pašto ženklų, lipdukų ir suvenyrų. Šiuo metu galima išgirsti daug versijų kodėl ant Ispanijos herbo atsirado meška ir žemuogių medis, tačiau vieningos nuomonės nėra.

meska ir zeme

Cibelės fontanas

Cibelės fontanas yra vienas iš gražiausių mieste, kuris stovi to paties pavadinimo aikštėje. Jis buvo sukurtas 17 amžiuje ir iki šiol džiugina savo grožiu lankytojus. Fontano centre – deivė Cibelė. Paminklui naudotas gražusis baltas marmuras ir akmuo. Ši vieta išgarsėjo dėka Madrido futbolo komandos „Real“ sirgalių, kurie šią aikštę su Cibelės fontanu paskelbė vieta, kurioje švenčiamos komandos pergalės.

Cibeles Fountain

Gomez de La Serna Ramona paminklas

Gomez de La Serna Ramona paminklas stovi Gabriel Miro aikštėje. Ši aikštė turi nuostabaus grožio Vistilaso sodą, kuriame ir galima rasti architektūros šedevrą. Jis garsus ispanų rašytojas, kurio garbei 1972 metais buvo pastatytas gražus paminklas. Tai skulptūra iš bronzos, kuris stovi ant marmuro stovo fontano centre. Aikštė kartu su Gomez de La Serna Ramona paminklu labai mėgstama miesto gyventojų  pasivaikščiojimų ir pasimatymų vieta.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą