Malaga

Pietų Ispanijoje esantis Malagos uostamiestas – nuostabus gamtos kampelis prie Viduržemio jūros. Tai vienas iš mėgstamiausių kurortų, kuriame tinkamas oras atostogoms ir graži gamta. Malaga garsėja ne tik savo architektūra ir gamta, bet ir nuostabaus aromato vynais bei alyvuogių aliejumi. Taip pat ji daugeliui puikiai žinoma kaip flamenko gimtinė ar bulių kautynių vieta.

malagamalaga-city

Malagos katedra

Malagos katedra – renesanso architektūros perlas, kuris buvo pradėtas statyti 1528 metais ir iki šiol nebaigtas. Žavesio prideda ir tai, kad ji stovi senovinės tvirtovės sienos prieglobstyje. Kartu su esančiais architektūros paminklais sudaro įspūdingą ansamblį. Malagos katedros vienas bokštas iki šiol nebaigtas statyti, tačiau tai tik dar labiau suteikia jai išskirtinumo. Įžengus į vidų pakerės jauki atmosfera ir 1565 metų Malagos penktojo arkivyskupo statula. Taip pat įspūdingas ir altorius su trimis aukštais.

-cathedral-small MalagaAndalousie, Málaga - Cathédrale de l'Incarnation

Interaktyvus mokslo ir technologijų muziejus

Įdomiausias ir lankomiausias Malagos Interaktyvus mokslo ir technologijų muziejus visus kviečia į puikią ekskursiją, kurios metu susipažinsite su įvairiais mokslo ir technikos išradimais. Taip pat čia veikia planetariumas ir astronominė observatorija, kurios dirba net ir blogu oru. Norintiems ypatingų potyrių siūloma atlikti įvairius eksperimentus specialiuose kambariuose. Interaktyvus mokslo ir technologijų muziejus nuolat atnaujina savo kolekciją ir suteikia galimybę pažinti įvairius gamtos reiškinius eksperimentų būdu.

interactive sience museuminteractive sience museum.jpg1

Malagos parkas

Miesto centrą puošia gražusis Malagos parkas, kuris visoje Ispanijoje yra pats didžiausias. Jis dar vadinamas Alameda vardu. Dėl patogios vietos Malagos parkas yra lankomiausia vieta mieste. Nuo 1896 metų buvo pradėti parko kūrimo darbai. Gražūs fontanai, skulptūros ir pasisėdėjimo vietos sukuria jaukią atmosferą gamtos prieglobstyje. Čia lankytojų akis džiugina alėjos, baroko ir renesanso stiliaus sodai ir jų augalai. Verta žinoti, kad ši vieta visoje Europoje pirmauja pagal egzotinių augalų kiekį. Pasivaikščiojimo metu pamatysite palmes, mimozas, oleandrus ir daugelį kitų išskirtinių rūšių augalų.

malaga parkMalaga-Park

Gibralfaro pilis

Gynybinė Gibralfaro pilis stovi ant to paties pavadinimo kalno Malagos centre, kuris yra aukščiausias mieste. Jis siekia 130 metrų aukštį virš jūros lygio. Tai viena iš pačių lankomiausių Malagos vietų. Taip pat iš čia atsiveria graži miesto panorama, kuria pasigrožėti ateina tūkstančiai lankytojų. Gibralfaro pilis buvo pastatyta 14 amžiuje. Šiuo metu čia ypatingai gražu, nes 2005 metais kalnas buvo apsodintas eukaliptais ir pušimis.

Castillo de Gibraltaro1Castillo de Gibraltaro

Malagos rotušė

Malagos rotušė, kuri yra svarbiausias miesto architektūrinis paminklas, stovi Paseo parke. Kartu su žaliąją zona ji atskiria uostą nuo senamiesčio. 20 amžiuje prasidėjo Malagos rotušės statybos, tačiau vėliau senasis statinys buvo nugriautas ir jo vietoje 1911 metais iškilo naujoji rotušė, kurią šiuo metu galima pamatyti. Trijų aukštų fasadas papuoštas arkomis ir kolonomis atrodo labai gražiai. Tai mėgstama vieta nuo, kurios prasideda daugelis ekskursijų.

Malaga_Ayuntamiento_city_hallAyuntamiento de Malaga

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą