Malta

Viduržemio jūroje tarp Sicilijos ir Šiaurės Afrikos pakrantės yra nuostabi sala – Malta. Tai šalis, kuri garsėja savo kraštovaizdžiu, uolėtomis pakrantėmis, ramiomis įlankomis bei senoviniais miestais. Turistus čia traukia ir povandeninio nardymo pramogos. Malta tarsi muziejus po atviru dangumi.

Malta_Gozo_Azure_Window_BW_2011-10-08_11-08-29malta

Valeta

Valeta yra Maltos salos šiaurės rytiniame krante. Ji – Maltos sostinė ir pagrindinis uostamiestis. Pasaulyje Valeta garsėja tuo, kad visas miestas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Išsidėsčiusi, prie Viduržemio jūros, uolėtoje vietovėje. Valeta yra pagrindinis Maltos verslo, kultūros ir administracinis centras. Tai puikus miestas turistams.

Valletta-valeta

Žydroji grota

Natūraliai susiformavusi Žydroji grota – tai didžiulis urvas pietinėje Maltos dalyje, Gozo saloje. Tai vienas iš lankomiausių salos gamtos objektų. Iš viso čia yra apie 10 urvų. Didžiausias bei gražiausias iš jų – Žydroji grota, kuri yra maždaug 50 metrų ilgio. Norintys ypatingų pojūčių turėtų atvykti čia saulėtą dieną, nes tuomet nuo pat ryto, kuomet tam tikru kampu krypstantys saulės spinduliai ne tik apšviečia urvo vidų, bet ir priverčia suspindėti vandenį nuostabiais ryškiai žydrais atspalviais.

grota

Taršyno šventyklos

Maltoje yra Taršyno šventyklos, kurios priskiriamos megalito šventykloms. Ji garsėja savo raižiniais ir piešiniais ant uolienų. Tai milžiniška neolito amžiaus konstrukcija. Manoma, kad jos pastatytos 3600–2500 m. pr. Kr. Nuo 1992 m. Taršyno šventyklos įtrauktos į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Čia rasti aukojimų altoriai, gyvūnų kaulai, daug kitų priešistorės radinių, tarp kurių buvo įžymi „Stora dama“ – Motinos Deivės atvaizdas.

tarxien-temples-3tarxien_aerial

Hal Saflynio požemis

Maltos Paolos mieste yra Hal Saflynio požemis, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai požeminis nekropolis, kuris laikomas vienintele pasaulyje priešistorės požemine šventykla. Senovinis Hal Saflynio požemis užima 500 kvadratinių metrų plotą. Į Hal Saflynio požemius per 1 dieną įleidžiama tik iki 80 lankytojų. Prieš atvykstant rekomenduojama rezervuoti vietas.

hal saflieni

Buskett sodai

Buskett sodai žinoma tuo, kad yra vienintelė miškinga vieta Maltos saloje. Juos rasite vykdami į pietus nuo Rabato miesto. Buskett sodai yra aukščiausias taškas saloje, iškilęs 250 m virš jūros lygio. Vaikščiojant miško takeliais matomi įvairūs medžiai: Viduržemio jūros pušys, apelsinmedžiai, citrinmedžiai, alyvmedžiai. Plyti vynuogių sodai, žydi įvairios gėlės. Buskett sodo pakraštyje stovi žymūs Verdala rūmus, kurie yra naudojami kaip Maltos prezidento vasaros rezidencija.

buskett-gardens

Šv. Pauliaus katakombos

Šv. Pauliaus katakombos – įspūdingi žmogaus rankomis iškalti bei iškasti požeminiai labirintai. Jie buvo naudojami žmonių laidojimui. Painūs labirintai buvo pradėti naudoti pagal savo paskirtį apie 3 amžių. Šios senovinės katakombos yra įrodymas to, kad tuo metu Maltoje pasirodė pirmieji krikščionys. Šv. Pauliaus katakombose yra išlikę freskų fragmentų. Jie yra laikomi vieninteliais išlikusiais to meto tapybos pavyzdžiais visoje Maltoje.

St__Paul_Catacombs_1

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą