Marianhamina

Suomijai priklausančių Alandų salų administracinis centras – Marianhamina yra įsikūrusi pusiasalyje. Medinių namų ir žaliuojančių parkų miestas turi net du uostus. Čia išvystyta ne tik pramonė, bet ir turizmas. Kasmet svetingai sutinkami apie 1,5 milijonai turistų. Visus Marianhamina svečius žavi nedidelio, bet labai jaukaus miesto įvaizdis. Daugybė parduotuvėlių, kavinių, barų, naktinių klubų bei muziejų siūlo susipažinti su miestu iš arčiau.

Mariehamnmariehamn_

Ramskholmen gamtos rezervatas

Apie 4 kilometrus nuo Marianhamina nutolęs Ramskholmen gamtos rezervatas stebina savo grožiu. Jis garsėja nuostabaus kraštovaizdžio pievomis ir miškais. Nors visa rezervato teritorija užima nedidelį plotą, tačiau čia pamatysite daugybe augmenijos ir gyvūnijos rūšių. Tarp gausybės gėlių, išvysite svarbiausią nacionalinę šalies gėlę – rododendrą. Ramskholmen gamtos rezervatas itin mėgstama vietinių gyventojų pasivaikščiojimų vieta, o turistai čia atvyksta pažinti Alandų gamtos grožį.

Nature reserve Ramskholmenpacific_rhododendron

Alandų muziejus

Alandų salose yra vienintelis muziejus, kuris saugo vertingą kolekciją. Tai Alandų muziejus. Jis kviečia visus atvykusius į Marianhaminą sužinoti apie vietinių žmonių gyvenimo būdą, istoriją bei papročius. Pagrindinė ekspozicija suskirstyta į medžioklės, žvejybos, žemdirbystės, miesto, jūros, žmonių ir karo zonas. O laikinosios parodos dažniausiai pristato vietinių menininkų darbus. Čia pamatysite ir rastus retus daiktus, kuriuos savo tinkluose sugauna žvejai, pavyzdžiui, seną meilės laišką butelyje.

aland museummuseum

Kastelholm pilis

Kastelholm pilis stovi vaizdingoje Alandų salų vietoje. Nuo 15 amžiaus pabaigos ji buvo viso salyno administracinis centras. Taip pat pilis buvo tapusi karalių medžioklės namais. Nors tikslios pastatymo datos nepavyko nustatyta, bet pirmą kartą ji rašytiniuose šaltiniuose minima nuo 14 amžiaus. Kastelholm pilis sudaro sudėtingą architektūrinį kompleksą, kuris traukia turistus pažinti jos istoriją ir paslaptis. Po pažinties su jomis, Jūsų laukia nepamirštamas pasivaikščiojimas aplink pilį esančiais takais. Iš čia atsiveria gražus vaizdas į apylinkes.

Kastelholm+castle+80460OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Marianhamina miniatiūroje muziejus

Pačiame Marianhamina miesto centre stovintis Marianhamina miniatiūroje muziejus yra unikalus tuo, kad yra vienintelis šalyje. Visa muziejaus ekspozicija, kuri dažnai vadinama Mariaparku, supažindina lankytojus su kiekvieno namo istorija. O visa istorija prasideda nuo 1859 metų, kuomet buvo įkurtas Marianhamina miestas. Visi eksponatai siekia 1920 metų istoriją. Čia lankytojai pamatys visus lankytinų objektų maketus ir nuotraukas. Žinoma eksponatai yra miniatiūroje, o tai leidžia juos atidžiai apžiūrėti iš visų pusių.

Marianhamina miniatiūroje muziejusMarianhamina miniatiūroje muziejus1

Ecker sala

Ecker sala viena iš labiausiai lankomų gamtos lankytinų vietų atvykus į Alandų salyną. Jos centras Sturbiu kaimas, kuris kadaise buvo karalių kelias tarp Švedijos ir Suomijos. Visas salos kraštovaizdis labai įvairialypis. Čia lankytojai pamatys tiek akmenuotas pievas, tiek ir žaliuojančius miškus. Gyvūnija taip pat stebina savo įvairove. Šiltais savaitgaliais smėlėtuose paplūdimiuose susirenka daugybė žmonių. Šis paplūdimys yra laikomas pačiu geriausiu visame Alandų salyne.

sala

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą